Alkaralar Mangal/Piknik Organizasyonu

Grup olarak birlik ve beraberliği tribün dışında da pekiştirmek ve yeni katılan üyeler başta olmak üzere; üyelerin birbirleriyle tanışıp kaynaşması adına böyle bir etkinliğin yapılması sizce nasıl olur?

Ankara içerisinde veya Ankara’ya yakın, kalabalıkça bir ekibi ağırlayabilecek,su, tuvalet ve ulaşım sorunu olmayan nezih bir yerde gerçekleştirilebilir.

Yılbaşı yemeğine iyi bir “yaz” alternatifi olabilecek, gelenekselleştirilebilir böyle bir etkinliğe ne dersiniz?

4 Beğeni

Ulucanlar Caddesi uzerinde Kalipcizade konagi var Bahcesi oldukca buyuk ve keyifli.

Iki tane dunya tatlisi bayan tarafindan isletiliyor.

Bir sure once toplu bir organizasyon yaptik muhtesem oldu.

O tarz bir etkinlikten bahsetmedim açıkçası. Genel olarak pub, restoran ve cafe tarzı mekanlarda bir araya geliniyor.
Bu kez doğaya karışalım isterim. Örneğin; kimisi hamağını getirip kursun, kimisi keşfe çıksın dağ, taş, tepe tırmansın; keçi yanımızı hissetsin :slight_smile:

1 Beğeni

Kimisi ateş başında tatlı tatlı birasını içsin… :ozgur: :smile:

2 Beğeni

home made raki…

2 Beğeni

Bu sıcak havada nasıl olur bilmiyorum ama ekipmanlarımı getiririm ben de kahve demlerim size :slight_smile:

Ya da, önceki günden Cold Brew demler, şişeler getiririm :slight_smile:

2 Beğeni

Alacaatlı bölgesinde güzel piknik alanları var. Hem belediyenin hem özel. Konum katılacak kişi sayısına göre belirlenebilir. Zira 30 kişi için biraz daha ankara dışına çıkmamız gerekebilir. Ben katılmak isterim.

2 Beğeni

O zaten Alkaralar organizasyon paketinde default olarak geldiğinden, yazma gereği duymadım :smile:

Cold brew’a epey sarmıştık bir ara. Bence süper oluyor. Litre litre termos lazım yalnız :smiley:

1 Beğeni

Adam foruma yazmak için mangal başlığını bekliyormuş. Herkes rengini belli etti😂

3 Beğeni

Bunu en iyi ifade eden durum, ilk sıradaki abiden gelsin o zaman; :smile:

2 Beğeni

ahahahahha. Mangal ve Gençler candır gerisi heyecandır.

3 Beğeni

Eeeeeeyy ahaliiii,
Ne dersiniz mangalın yanma vakti geldi mi?
Derdi, tasayı Yakalım mı?

2 Beğeni

Kombine, tribün derken yalan oldu.
Alacaatlı 'da Çankaya Belediyesi’nin piknik alanı gayet nezih bir ortama sahip. Çardakları yaklaşık 8-10 kişiyi rahatça bir şekilde ağırlayabilir. Biraz kalabalık sayıda olursak, çardakların çevresinde yer alan yeşil alanlara kamp sandalyesi atıp herkesi bir arada tutabiliriz.

imagesimages%20(1)

2 Beğeni

Belediyenin Ahlatlıbel tesisi çok iyi bir fikir gibi geldi bana da?

Ama defa daha baktım Alacaatlı yazıyor?

Neresi burası? Yeni mi açıldı. Benim bildiğim özel yerler var o taraflarda yeşili olmayan duman altı :frowning:

Hayır, burası Ahlatlıbel değil. Oraya da gitmedim. Bence fırsat olursa buraya bir göz at derim. Daha iyi bir kıyas yapabilirsin. Ben Ahlatlıbel 'e gitmediğim için kıyas yapamayacağım. :confused:

Kızılcahamam soğuksu :grin:

Eger mangal yakmak isteniyorsa, ahlatlibelde mangal yakilmasi yasak. Alacaatliya daha önce gitmedim lakin giden insanlardan duydugum kadariyla begenilen bir yer. Soğuksu gerçekten uzun zamandır gitmedigim ve özlediğim bir yer. Bir de bu etkinlik ne zaman olur acaba, eylüle kadar Izmirdeyim cunku ona gore heves edeceğim :smile:

Mangal şart değil ama bence olsa çok iyi olur. O yüzden bu yönde bir yer seçmek daha yerinde olur.
Sezon açılışı etkinliği gibi bir şekilde düzenlenebilir. Sezon açılışı öncesine veya sonrasına yakın bir tarih de olabilir.

2 Beğeni

alacaatlının söz konusu tesisini daha önce ziyaret ettim. Gayet iyiydi. Lakin mangal işi zor iş :slight_smile: mangal gibi yürek lazım bu kadar insanı doyurmak için :smiley:

1 Beğeni

Ateşi ben yakarım, pişirmesine karışmam :grin:
Hatta en az iki tane mangal yakmak lazım. 1 tanesi yetmez.

1 Beğeni