Alpay Söylüyor: Eylülde Gel!

Gençliğimizin ünlü şarkıcılarından Alpay söylerdi. Duygu yüklü, romantik bir şarkı: Eylülde Gel!

Çukulata renkli olmayan sanatçı Alpay, sonra da şöyle bir şarkı söylemişti: Eylül’de Gel Demiştim!

1 Beğeni

Sevgili gardaşım,.
Ben bu tür(video, foto yükleme gibi) işleri beceremeyen biri olarak sana her zaman imrenmişimdir. Teknolojiye yatkınlıkta üstüne adam yok desem yeridir. (Vega’lı hariç)

Mevzumuza dönecek olursak, başlık ve Alpay’ın Eylül temalı şarkıları her şeyden önce çok manidar olmuş ama iyi olmuş. Sor bakalım neden iyi olmuş, sor, sor. Çekinme sor.

Bir kere Eylül demek yaprak dökümü demek. Temizlik işçilerinin en nefret ettiği ay demek.
Şarkıda olduğu gibi yaz tatilinde ayrı düşen sevgililerin buluştuğu ay demek.
Futbol kulüpleri için de bir anlamı olabilir tabii ki. Mesela genel kurulunu zamanında yapmamış kulüpler için enteresan bir aydır Eylül.
Bak şimdi genel kurul deyince aklıma geldi, son genel kurulda bizim kulübün üye sayısı 945 miydi neydi?Haziran 2018 itibariyle 2000 (ikibin) oldu deniyor. Federasyon kulüp bazında büyüme rakamlarını açıklasa resmen birinciyiz. Naylon da deniyor ama öyle dersek biraz ağır kaçar iyisi mi biz laylon diyelim evet laylon üye kaydı için zaman kazanmak demek Eylül.

Bak hele, nerdeeen nereye geldik demek ki mevzu gerçekten derinmiş.

2 Beğeni

Sürekli yapılan kayıtlarla “Laylon” bir kulüp olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz gardaşım. Öbür taraftan haziranda ramazan bayramı, cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim, temmuz, ağustosta okullar tatil ve aynı zamanda kurban bayramı, dolayısıyla iki bayram arası genel kurul olmaz, pazartesi sendromu, salı sallanır, çarşamba çarşafa dolaşır, perşembe Ordu’nun ilçesi, cuma mübarek gün, cumartesi, pazar memurlara tatil… Şöyle bir ağız tadıyla dini bayramlarımızı eda edelim, cumhurbaşkanlığı seçimini ve genel seçimi yapalım, okullar da açılıp öğretmen ve öğrenci üyelerimiz de Ankara’ya gelsin değil mi. O zaman ne diyoruz: “Eylülde gel!”

Ne yazık ki kadere bak! Kadere bak! Kimleer kimlerle beraber ne işler çeviriyor, kadere bak! Kadere bak! Aaaah Ah! Neredeeen nereye! N’oldum deme n’olacağım de! İşte hep bunlar imtihan, hep bunlar imtihan! :slight_smile:

1 Beğeni