Altyapı kültürü

Kocaelispor başkanı Bahri Yavuz’un U-17 takımına yaptığı konuşmayı görenler mutlaka vardır.

"Özlediğimiz görüntüler"dir.

8 Beğeni

Sevgili Tanıl, paylaşmasan haberimiz bile olmayacaktı. Sağ ol var ol. Bahri bey çok değerli bir konuşma yapmış yapmasına da çocukların mahçup ve şaşkın yüz ifadeleri Türkiye gerçeklerini anlatır gibi.
-Kitap okuyan var mı?
sorusuna

• geçen hafta ben şu kitabı okudum

diyen çıkmadı. Ya da ben fark edemedim.

Kuşkusuz, kitap okumak, bireysel evrimimizin yegane eylemi değil. Değil ama önemli bir faktörü. Anımsarsan Gençlerbirliği Divan Kurulu üyeliğimiz sırasında (sanırım Niyazi Aktaş’ın da bulunduğu bir toplantıydı)
sen, ben ve Necdet altyapı oyuncularımızın kişisel gelişimi için topluca sinema, tiyatroya ve opera -bale eserlerine gotürülmesinin gerekliliğinden söz etmiştik ama bu fikir pek destek bulmamıştı.

Ali Ekber ayrıldıktan sonra alt yapıda bu işler boşlandı sanki.

2 Beğeni

Tanılcığım paylaşım için teşekkürler. Başkanın konuşması kulübümüzde de görmek istediğimiz görüntüler… Altyapı oyuncularımızın fiziksel, teknik ve taktik gelişmelerinin yanında kişisel gelişmelerine önem verilmesi şart. Gerçekten de Ali Ekber varken bu işler daha iyi gidiyor gibiydi.

1 Beğeni

Abiler, arkadaşlar,

Kocaelispor, bilenler bilir, Ankaragücü’nün başına gelenleri, daha da ağır biçimde yaşıyor. Oradaki yerel yönetimin, Ankara-Ankaragücü örneğiyle dahi kıyaslanmayacak açık bir dışlayıcı tutumu var. Mutlak transfer yasağı altında, sadece ve sadece altyapılarından beslenebiliyorlar. Hala parça pinçik borç ödüyorlar. Ankaragücü’nden iki kat aşağı, amatöre kadar düşmüşlerdi, 3. kümeye dönmeyi başardılar. Geçen sezon 3. lig playoff finalinde Altay’a penaltılarla yenildiler.

Kulüp başkanı Bahri Yavuz’la tanışmıştım. Biliyor musunuz, tribünden gelen birisi! Bildiğimiz kulüp başkanı profilinden çok farklı…

Ali Ekber kardeşimizin çabalarını ben de çok özlüyorum.
Eminim Evren de, çaktırmadan, çocukların donanımını geliştirmek için gayret sarf ediyordur.
Ama kurumsal bir biçimde yapmak lazım.
Kulüp kimliğinin parçası haline getirmek lazım.
Çünkü aslında, gerçekten kulübün tarihsel kimliğinde var!

2 Beğeni

Entellektüel bir kişilik sayın başkan.

1 Beğeni

İbretlik bir söyleşi, Kocaelispor başkanıyla yapılmış:

Bunları iyi bilmeli…

4 Beğeni

Röportajda şu cümleyi okuyunca “keşke bizim başımıza gelseydin başkan” dedim.

“Şöyle bir avantaj oldu. Kocaelispor’un başına Kocaelisporlu bir başkan geldi.”

Başkan her şeyi sağlam temellere oturtup, geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor. Umarım ilerlemeye ve örnek olmaya devam eder.

1 Beğeni

Hacettepe diye bir takım kaldı mı?
https://www.transfermarkt.com.tr/hacettepe/transfers/verein/10483
Giden: 23
Gelen: 2