Altyapımızdan Yetişenler

arda’yla neden sözleşme yenilenmemiş?

şimdi baktım neredeyse hiçbir potansiyelle sözleşme yenilenmemiş. bunun sonuçları önümüzdeki sezon ağır olabilir.

2 Beğeni

Sportif Direktorler 250.000’e Latin Amerikan veya 2.000.000’a Ligue1 artiklarinin pesinden kostugundan olsa gerek.

Sen once bir elindeki degerleri kanatlarinin altina al, sonra ucabiliyorsan uc Korsika’ya, Montevideo’ya.

Gucun yetiyorsa al Ahmet Oguz’u, Soner Dikmen’i. Tum takimin futbilcularini satsan bonservis toplami ile Berat’i alabilir misin acaba?

Baki Mercimek geldi, Hollanda-Belcika-Ingiltere’den genc Turkleri toplar diye umduk, o da gitti dilimizin zor dondugu isimlerdeki futbolculari getirdi takima. Niye sen o zaman bilader? Tecruben yok, basarin yok. Tamam eski futbolcumuzsun, basimizin uzerinde yerin var ama o gorev icin senden ilk beklenen gelecek vaat eden gurbetci gencleri bulman.

Ulke G-20 Superligi’nden dusmus, Gencler PTT’den dusmeme ugrasinda, bir sure daha boyle gidecek galiba. En iyisi ben gidip kedileri doyurayim, biraz kafam dagilir.

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Altyapıdan yetişen oyuncularımızın çoğunun Menajeri aynı malum şahıs.
Bu nedenle kontrat yenilemek çetrefilli bir iş.
Eski yönetimin hatalarını düzeltmek için nereye elini atsan çürük çıkıyor.

1 Beğeni

Rahmetullah ve İlker yeniden kadroya alınmış. İnşallah sezon sonunda ayrılıncaya kadar iyi çalışıp takıma yararlı olurlar.

Bu sezon takıma verdikleri katkılar nedeniyle altyapımızdan yetişen oyuncularımıza teşekkür etmek isterim.
Yönetimin sözleşme uzatma talebini kabul etmeyen ve bu ay sonunda sözleşmeleri sona eren
İlker, Rahmetullah, Ömürcan ve Arda’ya yeni takımlarında başarılar dilerim.
Umarım pişman olmazlar.

4 Beğeni

ramiyle ilker’i anlarım, saygı duyarım. diğer ikisi ayıp ediyor.

Altyapıdan gelen oyuncularımızın forma şansı buldukları ilk maçta fişek gibi olmaları lazım. Ancak maalesef altyapıdan gelen oyuncularımız kendilerine verilen şansları iyi kullanamıyorlar. Bugün Übeyd ve Abdullah savunmada önümüzdeki sezon için umut veren bir görüntü içinde değillerdi. Oyuna sonradan giren ve bu sezon sözleşmeleri biten Ömürcan, Serdarcan, Rahmetullah ve İlker de aynı görüntü içindeler. Bu dört oyuncu ve bir maçta daha yedek kalan Arda, daha sezonun başında kulübü gözden çıkarmış bir görüntü verdikten sonra hiçbir maçta ciddi bir katkı sağlamadan sezonu tamamladılar. Gittikleri takımlarda yolları açık olsun. Ancak Übeyd, Abdullah, Metehan, Musa ve Gökhan Gül’ün fiziksel ve teknik eksiklerini gidermek ve yeni sezona hazır girmek için kısa bir dinlenmeden sonra hemen çalışmalara başlamaları, sezon içinde de hırslarını, oynama isteklerini göstermeleri gerekiyor. Aksi halde bu savunmayla önümüzdeki sezonda da işimiz çok zor.

1 Beğeni

Ozan abi bizim pişman olmayacağımızdan eminim.
Yolları açık olsun, başarılı olsunlar gittikleri yerde.
Altyapıdan yetişip de kulübe ya başarı ya da para kazandırmayan altyapı topçusunun adını ben iki gün sonra unuturum.

5 Beğeni
  1. Lige giden gençlerden rami en mantıklı ve keyifli seçimi yapmış. giresunspor 1. ligde futbol oynamaya çalışan az kulüplerden birisi. arda-ömürcan çirkef futbol oynayan gaziantep e hem de öyle bir teknik direktöre gittiler. hayırlı olur umarım onlar için. beratın giresun a kiralık gitme seçeneği olsaydı kariyeri için çok iyi olurdu. alper uludağ da orada. kaleci ferhatta. milli takımdan da uzaklaştı bu hereketle. ayrıca rami çok iyi başladı. camia yı sahiplenmiş. ligde kalırlar umarım, 1. Lig şirket futbolunun esiri olmuş, taktiksel de işleyişsel de.

Benim takip ettiğim ve alt yapımız topçusu diyebileceğim çocukların şu kriterlerden en az ikisini karşılaması gerekiyor:
Kesin kriter: oynadığı dönemde de sonrasında da Gençlerbirlikli kültürüne yakışan bir insan olmak.
Takıma başarı sağlayıp gitmek.
Takıma para kazandırıp gitmek.
Takım zor günündeyken bırakıp gitmemek kulüpte elinden geleni yapmak.

Ne Rahmetullah ne Ömürcan ne de Arda bu kiriterlerin ikisini karşılamadığı için herhangi bir topçudan bir farkları yok benim için. Ne takip ederim ne sevinir ne de üzülürüm.

3 Beğeni

kulübün son 5-6 senesine bakınca altyapıdan gelen ve altyapıda olan oyunculara kızamıyorum. takımdan ayrılacağı söylenen 4 gençlerli altyapı oyuncusu arasında rami ve ilker ayrı yerdeydi. uzun süredir a takımındaydılar. arda ve ömürcan çok sonradan eklendi. özellikle raminin potansiyeli çok yüksekti. bir türlü ona alan açılmadı. bu ilker içinde geçerli. arda ve ömürcan ayıp ettiler. en geç potalsiyeline göre yükseken ömürcan daha bi ayıp etti. gittikleri külüpte başarılı olabilir mi bilmiyorum. arda şans bulanilir belki formayı kapabilir. ikna edilme girişimi olursa bu ikisinin kabul etmeyeceğini ramiyle ilkerin ikna edilebilineceğini düşünüyordum. ilker’in bi imza olayı oldu. sonra sanırım herkesin noluyo dediği o anda, ankaragücü maçında, oyuncu değişikliği sırasında, ilker oyuna girdi. ben hala ?. ilkerin takımda kalmasına sevindim. umarım çok uzun yıllar bu formayı giyer, bu takımda futbolu bırakır. yedek gökhan ı doğru düzgün izleme fırsatım olmadı. bi parantez açayım buraya altay-samsun maçını izledim, altay da 16 yaşındaki oyunca güvenip 90 dakika ilk 11 oynatıyor. yine altyapılarından iki 19 bir 21 yaşında oyuncu vardı ilk 11 de. yedekten 18 yaşında başka altyapıdan genco girdi. bu arada altayda ortasaha da oynayan salih sarıkaya da gençler altyapısındanmış. (41 yaşında da iki oyuncuları var ve oynattılar, orası da ayrı :d umarım altay bu ligde kalır, ki çoooook iyi mücadele ettiler. hiç bozmadılar kendilerini bi de ligin 1. olabilir samsundan kontradan gol yediler. saygımı epey kazandı altay) stoperde abdullahdan ümitliyim. kardeşi musa o formayı aldı sanırım. ikisiyle de bu ligde şampiyon oluruz umarım. serdarcan çok önceden bu takımda oynamalıydı. serdarcanın da bu formayla emekli olmasını isterim. forvet yedeklerinde bi genco daha gözüküyor göktuğ. ataberk-mert var. ve yeni bir arda.

arda dedikte, güler i izledikçe, irfanı da öyle görünce dedim ki; irfan seninde inanılmaz potansiyelin vardı, napıyorsun. uğur çiftçi ve ahmet oğuz 1. ligdeki önemli beklerden. keşke sivastan ayrılmasaydı ahmet oğuz. sivasspor çok iyi takımdı. iyi kimyası vardı, bi de rıza hoca vardı. avrupaysa sivasta avrupadaydı. irfan-arda ya potansiyel olarak yaklaşan berat hem o transferle naptı hem gerçekten naptı belli değil. kendi bilir. umarım bi bildiği vardır. mert çetin lecce ye gitmiş yeni baktım, inter e karşı ilk 11 başlamış 21. dk da sakatlık geçirmiş. umarım önemli bi şeyi yoktur.

**

rami’nin başarılı olacağına inanıyorum. özel bi oyuncu. umarım giresunspor da rami de başarılı olur. giresunspor çok iyi onun için. formayı alırsa bırakacağını sanmıyorum. sonrasında yanlış kararlar vermesinde.

2 Beğeni