Altyapımızdan Yetişenler

ARDA GÜLER
Bu çocuk henüz 16 yaşında ve dün akşam Fenerbahçe formasıyla UEFA kupası maçında oynadı.

1 Beğeni

İşte bu da kanıtı

1 Beğeni

Futbolcu yetistiriyoruz guya ama kulupten giden Genclerbirligi ni hayatindan siliyor cocuk hayatinin ucte birini tesislerimizde gecirdi ama yaptigi aciklama da ne genclerbirligindeki altyapi hocalarina/arkadaslarina ne genclerbirligine ankaradaki kimseye bir cumle bile yer vermiyor. Genclerbirligini sadece bir basamak olarak goruyorlar aciklamaya bakin "16 yaşındaki Arda Güler ise teknik direktör Vitor Pereira’ya teşekkür ederek, “Şans verdiği için hocama, beni yetiştiren aileme ve Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim.”
Alt yapida ki oyunculara Genclerbirliginin onlarin ilk yuvasi oldugu ve hayatlari boyunca genclerbirligini takip etmeleri benimsetilmeli binlerce oyuncu cikarmisiz altyapidan bir tanesi de kulup maddi olarak zor durumdayken paradan feragat edeyim geleyim bu kulup sayesinde futbolcu oldum demiyor herhalde yonetim sagdan soldan butcesine gore adam aramak zorunda kaliyor.

3 Beğeni

Bilmiyorum ama altyapı öğrencileri sadece sahada mi yapıyorlar çalışmayı.
Zamanlarının belli bir kısmını sınıfta geçiriyorlar mı?
Sınıf ortamında Gençlerbirliği Tarihî, kültürü, örnek futbolcular ve yetenekleri, sporcu psikolojisi ve ahlakı gibi konular anlatılıyor mu acaba?

3 Beğeni

Gençlerbirliğini altyapımızdaki gençlerimize de anlatamıyorsak açıkça 4 büyütülmüşlerin altyapısı oluruz sadece!

2 Beğeni

onceligimiz adam satmak olmamali parasi edeni satariz mantigindan kurtulmaliyiz gecmiste elimize bu ortami saglamak icin mukemmel firsat gecmisti ersun yanal zamaninda kulup tam buyumek uzereydi futbol anlaminda ama vizyonsuz baskan herseyi batirdi. ondan sonra da ne altyapi ne a takim fayda etmedi iste cunku o zamanlar altyapidaki cocuk da gordu ki bu kulup te bir gelecek yok ne bir adim ileri ne bir adim geri parlayabilirsem kacayim derdine dustu tribunlerde ayni sekilde 4 tribun tam dolarken simdi kelle sayiyoruz kac kisi gelmis diye, o kadro korunsaydi altyapidan bir kac takviyeyle hedef koyularak ayni hocayla devam edebilseydik suan ne bunlari konusacaktik ne de buralarda olacaktik. Biz buyuyemeyiz mantigindan yonetimin (eger oyle bir dusunceleri varsa gecmisteki yonetimler gibi ) cikmasi lazim guzel futbol oynadigimizda ankarali kulube sahip cikiyor bunu gorduk.

2 Beğeni

barış alıcı için altyapımızdan emir ortakaya yı fenerbahçe ye takas etmişiz. şimdi öğrendim. mantığı nedir, amaç nedir. nedendir. biri açıklayabilir mi? transferlere bakıyorum, orta yaş genellikle. peki bu bir strateji olabilir. fenerbahçe bizden giden 2005’li oyuncuyu oynatıyor farkındasınız değil mi? lig için mücadeleci, puan alacak takım mantığından çok, potansiyellerle ilerleyip kendini geliştiemeye çalışan bir kulübün yapması gerekenleri yapın ki emir ya da abdullah bu takımda 11’e çıkabilsin. takım ona göre oynasın. cidden altyapıdan bir oyuncuyu nasıl takas edersiniz hemde bütün yaş gruplarında milli olmuş??

3 Beğeni

Metehan Mert: “Düzenli oynamak istiyorum”

Alt yapımızdan yetişen ve ligin İlk yarısında hem stoperde hem sağ bek olarak çıktığı maçlarda performansıyla dikkat çeken oyuncumuz Metehan Mert

1 Beğeni

Alt yapımızdan yetişen Musa Şahindere ben de bu takımın değişmez oyuncusu olmalıyım dedi.

1 Beğeni

Alt yapımızdan yetişen Übeyd, Musa, Metehan’dan çok umutluyum. Umarım bu sezon forma şansı bulmaya devam ederler. Ömürcan’ın sağlam bir sağbek olması için çok çalışıp kendisini geliştirmesi gerekiyor. Ayrıca Abdullah ve Mert Kabasakal da geliyor. Bunun yanında alt yapıdan yetişmemekle birlikte Aksel, Gökhan Gül, Barış Alıcı da potansiyeli yüksek oyuncular. Borç batağından kurtulmamız bu gençlerin devamlı forma şansı bulmalarına, performanslarını artırmalarına, potansiyellerini yükseltmelerine ve böylece futbol piyasasında adlarını duyurmalarına bağlı.

1 Beğeni

O zaman sağ bekimiz Ömürcan Artan ile devam edelim gardaşım.

omurcan-artan

1 Beğeni

Yapıyorsa günahını almış olup şimdiden özür dileyeyim.
Ömurcan isabetli orta konusunda çok zayıf.
Antreman bitince her gün en az bir saat orta çalışması lazım. Yanına Keremcani da alırsa çok iyi olur çünkü o da zayıf…

2 Beğeni

Ömürcan, takım Süper Ligdeyken oynamaya başladığında taraftarların büyük çoğunluğunu çok umutlandırdı gardaşım. Henüz çok genç ve gelişime açık bir futbolcu adayı. Ancak derli toplu bir görünüm vermiş değil. Kalemizde golle sonuçlanan çok sürpriz hatalar yapıyor. Ateşoğul’un dediği gibi zayıf yönlerini güçlendirmek için çok çalışması lazım. Öncelikle bir bek olduğunu düşünüp sağlam bir savunmacı olmak, sürpriz ve kritik hatalar yapmamak için uğraşmalı bence.

1 Beğeni

“Avrupa’da beraber oynamak istiyoruz”

Gençlerbirliği‘nin genç kardeşleri Musa ve Abdullah Şahindere basına açıklamalarda bulunmuşlar

Musa Şahindere:

-İlk hedefimiz Süper Lig’de Gençlerbirliği formasını birlikte terletmek. Asıl hayalimiz Avrupa’ya birlikte gidip aynı takımda oynamak. Bu gerçekleşirse ülkemize ve ailemize büyük gurur verir.

1 Beğeni

Neredeyse çocukluklarından beri bildiğimiz ve izlediğimiz Abdullah ve Musa Şahindere kardeşler, şimdiye kadar gelişim ve ilerleme bakımından en çok umut vaat eden genç futbolcular gardaşım. İkisi de disiplinli ve sabırlı bir şekilde çalışarak formayı giyme yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Umarım ciddi bir sakatlık yaşamadan böyle devam ederler.

Gençlerbirliği altyapısından yetişen kalecimiz Ramazan Köse, Altınordu maçının 12. dakikasında sakatlığı nedeniyle maça devam edemeyince hem Kaleyi hem kaptanlığı yine alt yapımızdan yetişen Übeyd Adıyaman’a devretti.

hem-kaleyi-hem-kaptanligi-devretti-1631779519

1 Beğeni

Übeyd, Ramazan’ın sakatlığıyla bulduğu forma şansını çok iyi kullandı ve her maç daha da iyiye gidiyor. Ayrıca fair play bakımından da yüz akımız. Übeyd, Metehan, Ömürcan, Musa, Abdullah, Gökhan Gül, Aksel, Belyaev, Gökhan, Baran kadromuzdaki genç umutlarımız. Borçlarımızı ödeyip düze çıkmamız, bu gençlerin geçmişte Ahmet Çalık, İrfan Can Kahveci, Mert Çetin ve Berat gibi düzenli oynayıp kendilerini göstermelerine, görünürlüklerini artırıp adlarını duyurmalarına ve kulübümüzün de ciddi bonservis geliri elde etmesine bağlı. Hocamız bu iş için biçilmiş kaftan. Genç futbolcularımız da işi ciddiye alarak disiplinli bir şekilde çalışıp kendilerini geliştirirlerse ve verilen şansı iyi kullanırlarsa hem kendileri kazanır hem de kulübümüz bu borç batağından çıkar.

Ahmet Calik vefat edince Konyaspor yerini en iyi ve sudan ucuza nasil doldurabiliriz demis ve Milli takimlar seviyesindeki bir oyuncuyu cerez parasina alabilecegi Genclerbirligi’nden Arda Kizildag’a gozunu dikmis.

Sasirdik mi?

20 milyonluk Berat’i 2.5’a yollayan kulubumuz (bu arada Superlig ve 1.Lig gelirleri farki ortalama 8 milyon, Berat kalsa dusmezdik ve 3 Berat parasi kasaya girerdi) Arda icin kac para isteyecek?

Arda’ya imza attir diye yalvaranlara “250 bine oyuncu buldum” diyen Cem Onuk diye biri geldi aklima, " durup dururken.

1 Beğeni

Sağ stoperimiz Arda Kızıldağ, Bakalım sezon sonuna kadar takımda kalabilecek mi?

2 Beğeni

Elbette Arda’yi tutamayacagimiz belli, beni rahatsiz eden kulubun gelecegi/belkemigi olan genc kardeslerimizin yok pahasina baskalarina kaptirilmasi. Attila Szalai’nin piyasasinin 20 milyon Euro oldugu devirde Berat’i 2.5’a sat, Soner’den para kazanama, son yarim sezonuna giren Arda’yi sinema biletine kaptir,…

Giovanni Sio’ya 900.000 euro, Floyd Ayite’ye 600. 000 Euro verecegine Berat’a, Soner’e, H. Ibrahim’e, Arda’ya para verseydi kulup, daha iyi olmaz miydi? Soner takimin gereksiz elemani, Sio-Ayite kurtarici. Ilhan Palut oyle demiyor ama.

Konussak faydasi yok,
Sussak gonul razi degil.

2 Beğeni