Amigo Hüsnü'nün vefatı

Sosyal medyada yapılan bir paylaşımdan Ankara futbolunun sevilen ünlü amigosu ve amigoluk geleneğinin son temsilcilerinden Amigo Hüsnü’yü kaybettiğimizi öğrendim. Çok üzgünüm. Her zaman saygı ve sevgiyle anacağımız Hüsnü ağabeyimiz esas olarak Ankaragücü’nün amigosuydu ama Gençlerbirliği ve diğer Ankara takımlarının maçlarında da taraftarları coştururdu. Hatta Polatlıspor’un 3. Ligde olduğu dönemde Yozgat Bozokspor maçında Şehir Stadında amigoluk yapmıştı.

Yıllar önce Gecekondu’nun Hamamönü’ndeki bir lokantada düzenlediği bir iftar yemeğinde birlikteydik. Bazı taraftarlar kızdırmak için eskiden taraftarların iyi bağıramadığını, Hüsnü’nün de iyi bağırtamadığını söyleyince, “Siz ne diyorsunuz be! Biz Cebeci’den ‘Sarı’ çektiğimizde, Polatlı’dan ‘Lacivert’ diye bağırırlardı” demişti. :blush:

Mekanı cennet olsun. Ankara futbol camiası ve acılı ailesine başsağlığı dilerim.

2011 yılında sevgili kardeşim Ziya Adnan ile birlikte Amigo Hüsnü ağabeyimiz ve Ankara futbolunun eski amigolarından Uzun Ali ile buluşmuş ve güzel bir söyleşi yapmıştık. Ziya Adnan’ın Birgün gazetesindeki köşesinde yayımlanan o söyleşinin linki aşağıda:

2 Beğeni