Ankara demirspor

Ankara nın 3. Kulübünün kapatılmaması için dayanışma olması gerek. ankaralı spor severler ortak hareket etmeli. alkaralar da bi bildiri yayınlarsa iyi olur

1 Beğeni

Ankara Demirspor’un tepkisi ağır ve çok haklı bir tepkidir. Futbol Federasyonu, Süper lig ve 1. Ligde böyle bir karar almamışken/alamamışken 2. Lig için böyle bir karar alması haksız, hukuksuz, skandal niteliğinde bir karardır. Ya bu ligi de oynatacaksın ya da böyle bir karar yerine daha adil bir karar düşüneceksin. Federasyon, Süper Ligde Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş’ın şampiyonluk için ciddi bir şansı varken maçları oynatmayıp falanca takımı şampiyon ilan edebilir miydi? Bu üç kulüpten birisinin ligden çekiliyorum demesinden korkmaz mıydı? Taraftarlar olarak bizim vereceğimiz tepki ancak futbol adına oynanmakta olan bu rezil müsamereyi izlememek olabilir diye düşünüyorum. Ama genel olarak ülkemizdeki taraftarlık anlayışı, takımı iki maç kazanınca her şeyi unutan, takım fetişisti edilgen bir taraftarlık üzerinden yürüyor. Kulüp yönetimleri taraftarları işkence odalarında işkenceye yatırsa, “Oh, ne güzel işkence yapıyorsun başkanım!” diyecek, taraftarların yüzüne tükürse, “Oh, ne güzel yağmur yağıyor başkanım!” diyecek kıvamda bir taraftarlık anlayışı var maalesef. O yüzden Ankara Demirspor’un bu haklı tepkisi, ligden çekilme ve profesyonel futbol şubesini kapatma kararı kimsenin umurunda olmaz. Hatta Ankara Demirspor yönetimi bu tepki ve profesyonel futbol şubesini kapatma kararını bir süre sonra geri de alabilir. Ülkemizde bu işler böyle yürür.

3 Beğeni

Necdet abi cok haklısın Demirsporun tepkisi çok haklı cok ağır bir tepki ancak mevcut sartlar düşünüldüğünde fazla fevri.şu anda süper lig ve 1 . ligin oynanma nedeni sadece ekonomik. para büyük olduğu için mecburen oynanıyor eğer biri tüm kazançları garanti etmiş olsaydı bu liglerde muhtemelen oynanmayacaktı. diğer liglerin oynanmama nedeni de ekonomik oradada para çok küçük özellikle sampiyonluga oynamayan takımlar muhtemelen hiç istekli değillerdi. zira pek çogu bağısla ayakta duruyorlar ve mevcut şartlarda bağis yapacak kinsede yok.çogunlugun iyiliği için yansın demirspor denmiş muhtemelen. daha adil birsey bulunurmuydu. konu futbol olmasaydı muhtemelen bulunurdu bakınız voleybol ligleri. küme düsmeyi kaldırıp şamp . oynayan takımları üst liglere aldılar. masraflarını karşılayamayan takımları ise kendi istekleri ile borçsuz birşekil de alt lige indirdiler.

1 Beğeni

Çok haklısın Uğur. TFF yöneticileri, 2. Lig kulüplerinin yetkilileri ile göstermelik değil ciddi bir karar toplantısı yapabilir ve ortak kararla düşmeyi kaldırıp yükselme işini de daha adil sonuçlandırabilirlerdi. Örneğin ilk dört ya da puan cetvelindeki duruma göre ilk altı, hatta sekiz takıma yükselme maçları oynatıp üç takımı ya da toplamda altı takımı bir üst lige çıkarabilirlerdi. Federasyonun kasasından para fışkırıyor. Harcayacak yer bulamıyorlar. Bu takımların oynayacakları yükselme maçlarını Federasyon finanse edebilirdi. Üstelik bu maçlar da bahis konusu olacağından oradan sağlanacak gelir de bu işte kullanılabilirdi. Zaten her zaman olabilecek en kötü kararı alıyorlar. Kararlarında akıl, mantık aramak abesle iştigal… Ankara Demirspor ne yapsın, feryadını nasıl duyursun?

1 Beğeni

Ankara Demirspor yükselme maçlarına katılma kararı almış. :blush:

2 Beğeni