Bir zamanlar Alkaralar

Bundan 14 yıl önce, 2004 yılında bir grup Alkara, tesislarda halı saha maçında, soyunma odasında… Sağdan sola: Hamdi Nerkiz (Hamdi Reis), Cem Bayrak (Clumsy), Barış Karacasu (Alkaralar Admini), Necdet Özkazancı (Polatlılı), Bülent Atlas (Alkaralar Admini), Serdar Öztürk (Geleceğin Alkaralar Admini), Ozan Güler (Emre’nin Babası), Yüzünü kapatan arkadaş (Biz kim olduğunu biliyoruz ama kendisi siteye girip kimliğini açıklarsa makbule geçer)…

2 Beğeni

Babadostu’nun paylaştığı 12 Temmuz 2004 tarihli al takım kara takım halısaha maçı sonrası soyunma odası görüntüsü…
Üzerimizde ilk kez yaptırılan alkaralar t-şirtü… (sanırım Seyhun Akar yaptırmıştı ve ben hala saklıyorum)
Benim yanımda yüzünü saçlarıyla kapatan al takım oyuncusu kim acaba…

1 Beğeni

21167_SatilikTaraftar001
Bu ilanı bazen arıyorum artık bulmak zorlaşıyor. Burada da bulunsun bulmam kolaylaşsın :smiley:

3 Beğeni

3 Mart 2004, Gençlerbirliği tarihi açısından çok önemli bir gün… O gün, UEFA Kupasında (şimdiki Avrupa Ligi) daha önce deplasmanda 1-0 yendiğimiz Parma’yı, şimdi yıkılmakta olan Ankara 19 Mayıs Stadı’nda 3-0 yenerek elemiştik. Maç biter bitmez bizim Emre’nin Babası, ben, Özgür Dirim Özkan, Bülent Atlas ve Arda Küçükahmetler tesislara baskına gittik. Tesislara varınca futbolcuları aramaya başladık ve binada önümüze çıkan topçuları yakalayıp birlikte fotoğraf çektirdik. Vay be, aradan 14 yıla yakın bir zaman geçmiş. Ne güzel günlerdi…

Kaynak: http://gencler.org/fikstur.php?sezon=2003-2004&id=2003200432&rakip=AC%20Parma

Ali Tandoğan ile…

Filip Daems ile…

Josip Skoko ile…

Souleymane Youla ile…

1 Beğeni

Hey gidi günler hey, yine de hey hey!
Gardaşım senin sandıktan resmen hazine değerinde anılar çıkmış. Youla ile aranızda geçen konuşmaları merak eden alkaralar için yap bir iyilik derim.

1 Beğeni

Sen yeter ki iste gardaşım.

3 Mart 2004 günü Ankara 19 Mayıs Stadında Parma’yı 3-0 yenerek UEFA Kupasından elediğimiz maçtan sonra tesisları bastık demiştim ya… İşte orada yakaladığımız topçularla hatıra fotoğrafı çektirirkene Youla ile Türkçe konuştuk ve kendisine hakemin vermediği bir penaltı ile hakemin verdiği penaltıyı sorduk. İşte “YENİLSEN DE YENSEN DE” kitabındaki “Tanıklar” anıöyküsünde (Sayfa 157 - 168) yer verdiğim o konuşma:

Ozan abi burada skokoya ne takdim ediyor?

1 Beğeni

Güzel soru Erdem.

Sevgili gardaşım, söz sende… :blush:

Nightfall olabilir mi ?:wink:

1 Beğeni

Abi su yukaridaki resimde senin yanindaki genc gozluklu beyzbol sapkasi giyen kim cikaramadim :grin::grin:

1 Beğeni

Teessüf ederim Kadir, bana yaşlı mı demek istiyorsun? :blush:

Abi sen yaslanirmisin? Yaslananlar catlasin:)

1 Beğeni

Erdemciğim yalnızca Avustralya 'da kullanılan bir çeşit kahvaltılık. Adı Vegemite

2 Beğeni

Ingilterede Marmite ismiyle bulabilirsiniz

2 Beğeni

Yıllar önce Alkaralar olarak Haluk Bilginer’in oynadığı “Cimri” oyununa gitmiş ve oyundan sonra kulisi basmıştık. Bu holigan baskını sırasında Emre’nin Babası Haluk Bilginer’e Alkaralar atkısı hediye etmişti. :blush:

2 Beğeni

Aynı atkı mıdır bilinmez ama bir aralar Haluk Bilginer’in İstanbul’daki Oyun Atölyesi sahnesinin kafesinde bir Gençlerbirliği atkısı asılı olduğu rivayetleri de vardı.

3 Beğeni

O zaman muhtemelen bizim atkıdır Erdem… :blush:

1 Beğeni

Bu söylentiye ben de bir yerde denk gelmiştim. Google’da bir arama yaptım ama çıkan sonuç " O sezon Gençlerbirliği -Karabük maçı esnasında ciğerimden bir … Bu ara izlediğim internet dizisi ise Cansu Dere ve Haluk Bilginer 'in rol aldığı…" gibi alakasız bir şey.

1 Beğeni

Yıl 2006, TSYD Kupası, Şekerspor - Gençlerbirliği maçı öncesi sağ kapalıda konuşlanan alkaralar, yabancı oyuncularını ülke bayrakları ile selamlamışlardı.TSYD%202006

6 Beğeni