Bir Zamanlar Gençlerbirliği

Resimdeki sol yanaginda kirmizi leke Olan Tarsuslu Mehmet. Iyi cocuktu Canan isminde Trabzonlu birde sevgilisi vardi:)

Avni daha sonra Bahcelievler Deneme lisesinde Beden egitimi hocaligi yapti. Orta sahada tam bir oyun kurucuydu. Erzurumdan gelmisti dogrudur.

Eyup abi Kayseride cok iyi oyuncuydu Genclerbirliginde bir o kadar iyiydi.

O zamanlarda Cubuk stadi yoktu Cubuk cayiri derlerdi ama zemini harikaydi o sahanin Genclerbirligi antremanlarini orada yapardi.

1 Beğeni

Fotoğraf Gençlerbirliği’nin 1986-1987 sezonunda Türkiye Kupasını kazanan kadrosu.
Teknik Direktör ise çok yakınlarda kaybettiğimiz Metin Türel.
Oturanlardan Avni’nin hemen yanındaki oyuncumuz Zlatko Krmpotić. Zlatko’nun yanındaki (elleri yere deyen)
Harun Erol.

Bu arada sorumu yineliyorum ayaktakilerden altın kolyeli olan oyuncumuzu tanıdınız mı?

1 Beğeni

Osman Özdemir diyorum, başka da bir şey demiyorum gardaşım. :blush:

1 Beğeni

Ben de AN lar takımından (Okan, Hasan, Gökhan, Sirrahman, Osman) Osman Özdemir olduğunu düşünüyorum. Kupadan sonra Cumhurbaşkanlığı kupası maçında Osman GS karşısında çok iyi oynamış ama uzatmalarda kötü bir gol kacirmisti diye hatırlıyorum. Simovic sakatlanmış, GS oyuncu değiştirme hakkı yok ve penaltılarda muhtemelen biz önde olacaktık
Ama gol gelmeyince maç 3-2 bitti ve kupa gitti. Sağlık olsun.

1 Beğeni

Gençlerbirliği (Temmuz 1986 - Almanya)
Ayaktakiler: Zlatko, Metin, Okan, Hasan, Gökhan, Osman
Oturanlar: Muammer, Şirin, Avni, Harun, Tercan

Kaynak: Emre’nin Babası… Teşekkürler Gardaşım… :blush:

1 Beğeni

Gençlerbirliği (1949)
Fotoğrafın arkasındaki yazı: “Sevda’ya… Amatör Gençler Birliği’ni hatırlatır ümit’i ile Hürmetlerimle… 12.6.1949”

2 Beğeni

El Saka, Skoko ve Youla, Gençlerbirliği Gerede kampında (Temmuz 2004)… Kampı, bir hafta sonu bizim Emre’nin Babası ve diğer taraftar arkadaşlarla birlikte ziyaret etmiştik. Yaklaşık 15 yıl geçmiş aradan…

1 Beğeni

Minibüste bir takım hadiselerin cereyan ettiği kamp mı bu abi ?

Evet Serkancığım. Minübüste bir takım hadiselerin cereyan ettiği kamp. :blush:

1 Beğeni