Büyük Rekabet Yeniden: Al Takım vs Kara Takım

1. Celil

3.Galip
4.Emre

1. Erdem

Bir önceki haftaki teklifim yine gecerli. Yeni geleceklere hediyem var bu hafta da.

@ozgurOdun bu hafta gelmezsen ayıp edersin bence abi :smiley:

1. Necati

O değil de İstanbulspor un forveti İbrahim, Emre’ye benzemiyor muydu?

Abi dönüp tekrar baktım adamın tipine de benziyor evet :slight_smile: Ama adamda tam ikinci lig topçusu tipi de var. Emre okumasaymış 2. Lig beyaz grupta falan bir takımda görebilirdik tipi de çok müsait.

1 Beğeni

7 Ahmet.
Erdem teşviğe devam ediyor, bu fırsat kaçmaz Alkaralar ahalisi .) :slight_smile:

Ben de mi varım acaba bu hafta, en geç Salı akşamı belli olur.

1 Beğeni
  1. İlker
  2. Ziya

…, biz kentliler de topyekün yarı deli sayılırız. Ama hepimize yer olmadığından çoğumuz tımarhane dışında yaşıyoruz. Yaşam alanımız otomobillerle daraltılmış, şiddetin etkisiyle köşeye sıkıştırılmışız; iletişimsizliğe mahkumuz, her geçen gün daha da üst üste yığılıyoruz ve yaşam alanımız daralıyor, birbirimizi görmeye bile vaktimiz yok.
Futbolda da tüm öbür şeylerde olduğu gibi üreticiden çok tüketici var. Herhangi bir kişinin, küçük bir futbol maçı düzenleyebileceği bütün boş araziler betonla kaplandı; iş hayatı, futbol oynanabilecek vakitleri yok etti. Halkın çoğunluğu futbol oynamak yerine, her geçen gün sahadan daha da uzaklaşarak, futbol oynayanları televizyondan ya da tribünlerden seyrediyor. Futbol bir karnavala, yığınlara hitap eden bir gösteriye dönüştü. Karnavallarda artistleri seyretmekten başka sokaklara çıkıp dans eden, şarkı söyleyenler olduğu gibi,
futbolda da profesyonel futbolcuları seyredip onlara hayran olmaktan başka, salt eğlence amacıyla kendileri başrol oyuncusuna dönüştüren seyirciler de yok değil. Yalnızca çocuklar değil, iyi kötü, futbol oynanabilecek sahalar ne kadar uzak olursa olsun, mahalle arkadaşları, fabrika işçileri, aynı büroda çalışanlar ya da aynı fakülteye gidenler, hala top oynayarak eğlenebilmek için, yorgunluktan bitkin düşüne dek maçlar düzenliyorlar. Sonra da, yenenlerle yenilenler hep birlikte bir profesyonel futbolcuya yasak olan içki ve sigara, güzel bir ziyafet gibi zevkleri paylaşıyorlar.
Bazen kadınlar da bu eğlencelere katılıp onlar da gol atabiliyorlar, ama genel itibariyle maço gelenek onları bu tür kutlamalardan uzak tutuyor.

Gölgede ve Güneşte Futbol, Eduardo Galeano (s137-138)

Yani diyor ki Galeano; maça gelin, maçları aksatmayın sevgili Alkaralar :slight_smile:

1 Beğeni

Sevgili @Talha_Oguzhan_Ozdemi malesef suni çim sahalardan uzaklığım bir süre daha devam edecek. Malesef okul sebebiyle sezonu kapattım. Devre arası ile birlikte güzel maçlarda görüşeceğiz :smiley:

Geliyorum. 10. Serkan

1. Hafta Sonucu Al Takım 11- Kara Takım 12

Sadece bu kadar mı :grin:

1 Beğeni

Oğuzhan hikayeleştir dostum herşeyi devletten bekleme :slight_smile: Kara Takım 1 kişi eksik oynamasına rağmen üstün mücadele ile kazandı derim.

Kara takım demek, al takım için kara Çarşamba demek :slight_smile:

4 Beğeni
  1. Haftayı da ben başlatayım.

1-Galip

1. Celil

Ben bu hafta yokum arkadaşlar