Dead Man Walking

Korfezde soylenen guzel bir soz vardir: “Suudiler son Pakistan askeri olene kadar savasirlar” diye. Bizim ulkemizde de “El atina (egreti ata) binen erken iner” diye bir soz var. Ne yabanci askerle savas kazanirsin, ne de el ati ile hedefe vuslat edebilirsin.

Mustafa Kaplan’da Fransa Ligue1’den atilma tum lejyonerleri ile kendi savasini verdi (bu kadar elin adami ile bizim savasimiz olacak hali yok) ama artik; gidecek mi degil ne zaman gidecek sorusu gundemde.

GS-FB maci yorumlarini dinlerken soz antipatik Levent Tuzemen’e geldiginde “Fener’in 11 yabancisi var, Galata’nin 14” dedigini duydum. Hah, bozuk saat misali Levent T. GS’nin sadece yabancilardan olusan kadro ile sahaya ciktigini elestirecek derken eleman dedi ki: " 14 yabanci cok, yedekte yabanci tutmak dogru degil, 11 iyi rakam". Adam (ne diyeyim bilemedim) Turk oyuncu olmamasina degil Andone ve surekasinin yedek kalmasina bozuluyormus.

Genclerbirligi isminde bir kulupte gencleri oynatir diye desteklenen birisi geldi, 9 yabanci oynatarak hem gunumuzu mahvetti, hem de gelecegimizi karartmaya tesebbus etti.

Diyecek fazla bir sey yok.Fuzuli soylemis iste 500 sene evvel:

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
Çektiğim alamı bir ben bir de Allah’ım bilir.

5 Beğeni

Yabanci oyuncu sorun degil kalite olsun. Genc cocuklarimiz her sezon bir yerlere cekip gidiyor bu kulupten ve kulubun kasasi birilerine varagele olmus.

Ilhan Cavcavin hastane odalarinda gecen son yarim sezonu dahil bu kulup Kac oyuncuya imza attirilmis? Kac tanesi hala takimda? Toplam olarak sayisi 50 den daha fazla oldugunu dusundugum ( tek tek saymadim tahmini bir rakam) bir oyuncu sayisi bu kulube gelmis gitmis.

Sadece Umit Ozatin ilk sezonunda 26 idi bu rakam. Kurtarici Mesih Ibrahim Uzulmez 3. Kere tekrar takimin basina gecmeyi beklerken son 2 sezonda imzalanan oyuncu sayisi sayin bakin 30 u bulacak.

Bu donem icinde takim kume dustu tekrar cikti su anda ligin dibinde hali hazirda geminin demiri vazifesi goruyor.

4 ude kisir 4 kuma ve 4 kumanin kusursuz kocalari…Demistim Genclerbirligi yonetimi icin oyuncular hep kisir ama alip getirende hata yok.

Kulupte gangren var kimse gormek istemiyor birileri nacizane fikrimce kulubun kasasini opup yalamakla mesgul.

Sevgili Hasan Sengel baskanin bu yasinda hala tek genc yetenek kacmasin kaygisinda cirpindigini gordum.
Kulubun su anki kac yoneticisinin bu umurundadirki.

Birileri bu kulubun kasasinin arkasina acilmis delikten ellerini cekene kadarda hicbirsey degismeyecek.

3 Beğeni

çok sevmiştim bu film i. distant voices, still lives.

2 Beğeni

Rahmi aldığı süreler boyunca gösterdi ki, bu takımda ilk 11’de olmayı çoktan hak ediyor.

3 Beğeni

Fatih “Parator” Terim dinlemis Levent T.'yi. 11 yabanci sonrasi ilk iki degisiklikte Andone ve diger yabanci yedegi oyuna aldi. Kulubede 13 futbolcu sonrasi yabanci kalmayinca 77.dakikada bir vatandasimiz oyuna girdi.

Yuh.

Dinamo Zagreb daha yerli geliyor, hic olmazsa Emir Dilaver, Ademi gibi oyuncular var.

bakalım nasıl yürüyoruz bugün de :slight_smile:

falcao’nun olmaması çok rahatlattı diyebilirim. luyindamanında olmaması çok işimize gelebilecek bir durum tabii mustafa kaplanın böyle şeyleri değerlendirebilecek kapasiteyi bu maçta göstermesine bağlı. stancu kilit tercih olabilir. sio sol kanat a geçebiliyorsa geçsin onun için rahat olur. ayite sağ tarafta oynayabiliyor mu? ya da sol rahmi sağ candeas ileri stancu da olabilir. ayrıca vatandaşı andone oynayacak karşı tarafta. oda dikkat edilmesi gerekiyor. burada berat ı orta sahaya atıp hem sese ile daha yakın konuma alıp rahmideoynarsa ona da yakın güzel bir üçlü oluştururlar. Selçuk olsa orda topta çıkarırdı, o yaşına rağmen oynayan oyuncular varlar. mesela 1 2 maçta koyar tartardın. ve yapabilirdi belki. pas çıkarması, sakin kalması, tecrübesi o yukarda misal olarak kurgulanan üçlüye en uyumlu olacak seçenekti diyebilirim ki keşke geçen sene erkan hoca yapsaydı bunu. luyindama gibi kulenin olmamasıda stancu nun zorlanabileceği fiziksel güçte ortadan kalktı. kanatta koşturmadan, 1 maç ne kadar hedef forvet ya da bitirici olarak oynayabiliyor, ne kadar etkili, ne kadar yoruluyor bunu görmedik bile.bir oyun sistemiyle ufakan oraya monte edilebilir stancu.
kendisinede bağlı tabi ki, belki hocasının planında ki yeri(bursasporda da aynı duruma düştü) mental olarakta sarmış olabilir. mevkiye tekrar ısınma süreci olabilir…vs de bunlar düşünülmedi hiç hep belirli bir anlayışlaçıktık sahaya. adamı sadece koşuyor ve yoruluyor ve ilginç bi şekilde takıma katkı veriyor olarak biliyoruz. benim tanıdığım stancu bu değil. stancu bunu soruyordur kendisine kesin :smiley: yeni bir oyun planıyla bunlar olabilir. her zaman kulanmak istemezsin de, olması gerekir.

bi de ilker var, mustafa hoca üst düzey golcü olacak diyordu. onu da doğru düzgün göremedik.

berat gerçek anlamda göz doldurdu.

1 Beğeni

Ocakta Romaya demekki…