Denizlispor - Gençlerbirliği 2020-2021

Hani derler ya 6 puanlık maç diye işte bu haftaki Denizlispor maçı tam da böyle bir maç.
Ancak bu sezona ait hem genel istatistiklerimiz hem de Denizlispor istatistiklerimiz çok kötü.
Düşünün ki Denizlisporu son 12 maçımızda sadece bir kez yenebilmişiz.

Bu haftasonu beraberliğe bile razı olmamalıyız. Başka türlü ligde kalma hesapları yapamayız.

3 Beğeni

Bu maçı kazanmak bile hiç birşeye yetmeyecek. Ama kaybedersek artık toparlamak çok zor. Alt tarafa 4 takım bulmamız gerekiyor ancak şu anda o takımlarla aramızda 5 puan var.

2 Beğeni

Kümede kalma mücadelesindeki tüm rakiplerimizle yapacağımız maçlar tam bir final havasında. Bu maçların ilk ayağı da Denizli… Denizli’ye uzun zamandır şansımız ve oyunumuz tutmuyor. Gol bile atamıyoruz. İnşallah bu maçta şeytanın bacağını kırarız.

1 Beğeni

Son çırpınışlar, hala umutlu olmamız güzel ama bin yıl oynasak penaltı dışında gol bulamayacakmışız gibi hissediyorum.

2 Beğeni

Normalde belediye destekli değilse Anadolu takımlarına bir önyargım kötü hislerim olmaz ama alt ligde bizi burda yendiklerinden beri denizli diyince gözümde bir kas seğiriyor. Denizli maçları ile ilgili hep kötü seyler hissettim. yine oyle hissediyorum. ama biliyorum ki bizden daha kötü tek takım denizli olabilir. kim kaybederse ilk bilet onun olacak gibi

2 Beğeni

Başakşehir bugün Trabzon’a yenildi. Bu yenilgi Başakşehir düşmese bile en azından küme düşme hattındaki takımlarla oynayacağı maçları ciddiye alması bakımından iyi oldu diye düşünüyorum. Biz de yarın Denizli’yi yenip şeytanın bacağını kırabilsek… :blush:

1 Beğeni

Aslnda iki galibiyet çok şey değiştirir. Bakalım hoca nasıl bir kadro ile başlayacak.

Benim beklentim:
Nordfeldt
Ömürcan arda zargo Polomat
Pirus
Soner Furman
Candeias Lima Ayite

1 Beğeni

Eskiden, eskiden dediysem bundan 7-8 yıl öncesine kadar ara transferde iyi işler yapardık. İbrahim Üzülmez’in göreve ilk geldiği sezon Selçuk, Skulasson ve Hleb hamlesi ligde kalmamızı sağlamıştı. Şimdi bakıyorum, ara transferde üç futbolcu geldi ama ikisi ilk 11’de yok. Bu nasıl bir anlayıştır anlamak mümkün değil. Ara transferde futbolcu almışsan direkt ilk 11’e yazmalısın, yoksa ne anlamı var. Neyse inşallah şu maçı alırız.

1 Beğeni

Maalesef yenildik. Ligde kalmamız çok zor. Hoca değiştirdik, genel menajer değiştirdik, ara transferde üç futbolcu aldık ama hiçbir işe yaramadı. 6 puanlık bir maçı kaybettik. Düştük demeye hâlâ dilim varmıyor ama görünen köy kılavuz istemiyor. Futbol adına yanlış olan ne varsa yapıldı, kulüp bir Yolunda A.Ş. haline getirildi ve düşmeyi hak ettik.

1 Beğeni

Eski futbolcularımızda Şirin Berber’in maç yazısını okumanızı öneririm.
“Bu futbolcu kadrosuyla olmaz.” diye başlıyor.

“Hiç tartışmasız şuraya not düşelim .
Düştü Gençlerbirliği…” diye bitiyor.

1 Beğeni

Şirin eski bir futbolcu gözüyle gerçekten çok güzel yazmış gardaşım.

Yine Denizli yine mağlubiyet. Ligde kalma konusunda neredeyse hiç umut kalmadı içimde. kalan umutlarda umarım cuma günü sona ermez. belki yeşillenir.
Şirin berber güzel yazmış. Maç sonunda Youtube daki canlı yayında bir arkadaşımız( kim olduğuna dikkat etmediğim için kusura bakmasın) takımda 3 sorundan bahsetti. Özgüven sorunu kalite sorunu ve taktiksel sorun. Hocanın ve yönetimin su 5 gün içinde su özgüven sorununu mutlaka halletmeleri lazım. yoksa bu hafta son . 2. sorun zaten çözülemez. takımda bu lig seviyesinde oynayabilecek sanırım bir kalecimiz bir de soner var. 3. sorunda ilk 2 sorun çözülmeden zaten çok önemsiz.
Bazen bir takım kurulur sonra o takımla hocanın kimyası uyuşmaz hoca değişir takım canlanır . örneğin antalya. ancak hoca değişince takım canlanmıyorsa sorun takımdadır. sorumlusu da takımı oluşturanlardır. Artık yönetiminde kendi yol haritasını açıklama zamanı geldi. malatya maçı alında da alınmasa da

1 Beğeni