Dünya Kupası 2018

Dünya Kupası ile ilgili paylaşımları buradan yapabiliriz. Herkesin sempati duyduğu, şampiyonluk beklediği bir takım var. Bense Güney Kore’nin en azından grubundan çıkmasını istiyorum.

Her zaman Afrika takımlarına ayrı bi sempatim olmuştur ancak onların çok bi ilerleme kat edemiceni düşünürsek gönlüm arjantinden yana

İspanya-Portekiz 3-3 bitti. İspanya 3 C.Ronaldo 3’de denilebilir.

Arriba Peru

Peru 36 yıl sonra dünya kupasına katılmış ve turnuva öncesinde gruptaki rakiplerine kendilerini hatırlatan video yayınlamışlar. Yukarıdaki video Avustralya için paylaşılmış. Aynı videonun gruptaki diğer rakiplerine ithaf edilmiş halleri var. Fakat hepsini rakiplerinin diline cevirmisler (altyazı). İngilizce olmasından dolayı Avustralya olanını paylaştım.

36 yıl sonraki ilk dünya kupası maçında çok üzücü bir şekilde sahadan yenik ayrıldı sünnet çocuğu formalı Perulular. İlk 7 maçın en güzel kaybedeni Peruydu. Her zaman ekstra sempatim vardır Güney Amerikadan gelen milli takımlara. Bu saatten sonra çok zor ama inşallah bir sürpriz yapıp turu geçerler.

“Arriba Peru” da bizim “Gençlerbirliği İleri” sloganı gibi bir şey sanırım. Peru ileri :peru:

2 Beğeni

Dünyadaki en karakteristik milli takım formalarından birisine sahip olan Peru’yu dünya kupasında yeniden görmek çok güzel. Çektikleri videoda da futbol sevgisini ve futbolun amatör ruhunu yansıtan görüntüler var.

1 Beğeni

Yine tutmadığım takımlar kazandı.
Tuttuklarım bir bir elendi.
Olsun iyi ki sadece Avrupa takımları yok bu Dünya Kupası’nda dedim :smiley: bana yeter…

Ben VAR sisteminden hiç hazzetmedim.
Sizce keyfimizi azalttı mı, yoksa daha hakkaniyetli mi oldu?