Forum hakkında / Teknik destek

Herkese merhaba,
Biliyorsunuz bu forumu ve anasayfayı test amaçlı açtık. Amacımız kullanılabilir yeni web hizmetleri oluşturmaktı. Whatsapptan biraz bilgi alışverişinde bulunduk ancak dikkatinizi çeken, geliştirebileceğimiz yönleri veya çalışmayan özellikleri hem forum ile ilgili hem anasayfa ile ilgili bildirirseniz daha da grliştirebiliriz.
Ek olarak yapılacak işler daha çok hakkında sayfası oluşturmak, kullanım sözleşmesi oluşturmak gibi işler. Bu kapsamda neler yapılacağını da bu başlık altında tartışabiliriz.
Saygılarımla :slight_smile:

Bence forumu kullanmaya başladıkça çeşitli minör ekleme/çıkarma fikirleri beyan edilecektir. Şu an itibariyle gayet kullanışlı. Eline sağlık. :slight_smile:

1 Beğeni

Herkese merhaba yeniden geldim. İşyerimde face, twitter hatta gmail , hotmail vs vs engelli. O yüzden facebook değilde yani adına ne diyorsanız klasik-normal ya da google girişi bu şekilde kullanmayı tercih edecem. Alkaralar eski forum diyeyim artık engelli değil.

Sayfamız gayet kullanışlı.

1 Beğeni

Merhaba. Forumun mobil cihazlara uyumu ve sosyal medya ile giriş yapılabilmesi güzel. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Stat mevzusu başlığında cevapla butonu yok. Teknik bir sıkıntı olabilir mi? Arkadaşlar.

Bende buton görünüyor ama tekrar bi kontrol edebilir misin abi belki o anlık bir sıkıntıdır

Son ziyaret işareti çok güzel olmuş. Mobilde de (windows phone) kusursuz çalışıyor. Tasarım da çok sade ama o alıştığımız forum temasından biraz uzak kalmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık

Elinize sağlık güzel olmuş. Forumu girip yazdıkça alışırız.

“Stat Meselesi” başlığına mesaj yazılamıyor mu? “Cevapla” butonu çıkmıyor da…

Ben görüyorum abi cevapla butonunu, o başlığa özel bir sorun olabilir

Ben göremiyorum Serkan. Sanırım düzelir.

ben normal kullanıcı ile giriş yaptığımda görebiliyorum cevapla butonunu hatta sizlerin rolüne girdiğimde de görünüyor ama bir hata mevcut olmalı o başlıkla ilgili. şimdilik konu ile ilgili notumu alıp başlığı silip yeniden açacağım.

Şu an itibariyle konuyu silip tekrar oluşturdum. Tekrar bir bakabilirseniz çok sevinirim. Hala cevapla butonu görünmüyorsa akşam daha ileri bir araştırma yapacağım :slight_smile:

Şimdi görünüyor. Teşekkürler Özgür.

1 Beğeni

Google Chrome kullanarak siteye giriş yapanların masaüstü bildirim alabilmesi için yapması gereken ufak bir iş var.

Site adresinin yazdığı yerin hemen solundaki yeşil anahtara tıklayıp, açılan menüden “Bildirimler” kısmını bulup oradan “Bu sitede her zaman izin ver” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Bu adımları tamamlamanız durumunda, eğer herhangi bir sekmede site açık ise, takip ettiğiniz, cevap yazdığınız başlıklara yazılan yeni yazılar hakkında anlık bildirim alabilecek, sağ altta çıkan bu bildirime tıkladığınızda, doğrudan o başlığa gidebileceksiniz.

Sayın @Polatlili , kullanıcı isimleri umarım en kısa zamanda Türkçe karakterleri de destekleyecek.

Bu vesileyle @ işareti ile forumda birbirimize laf atabildiğimizi de göstermek istedim. :smiley:

Sayın @Erdem_Ceydilek sanırım ben de @ işareti ile laf atabilmeyi başardım. :slight_smile:

1 Beğeni
  1. Yeni forumda nickname kullanımına izin verilecek. Ancak üye olurken gerçek isim ve soy ismin ilgili bölüme yazılması gerekli olmaya devam edecek. Uygunsuz nickname verilmesi ya da gerçek isim-soyisim belirtilmemesi durumunda kullanıcı onaylanmayacak.
  2. Üyeler birbirlerine özel mesaj atabilecek.
  3. Beğendiğiniz gönderilere kalp verip beğeninizi gösterebileceksiniz.
  4. Foruma facebook, google ya da twitter hesabınız ile giriş yapabileceksiniz. Bu hesaplarınızda hep aynı email adresini kullanıyor olmanız durumunda, hangi seçeneği kullanırsanız kullanın, forum sizi aynı kullanıcı olarak algılayacak. Ancak örneğin Facebook’a hotmail adresi ile kayıtlıysanız, Facebook ile bağlan ve Google ile bağlan butonları sizi farklı kullanıcı olarak algılayacaktır.
  5. Bildirimler çok işimize yarayacak. Eğer bilgisayardan giriyorsanız siteye, Chrome tarayıcı kullanmanızı öneririz. Chrome’da forum için bildirimlere izin vermeniz durumunda, gönderi yazdığınız ya da takibe aldığınız başlıklardaki hareketler sağ altta pıt diye bildirim olarak çıkacak ve bu bildirime tıklamanız halinde doğrudan gönderiye gideceksiniz. Tabi bunun için Chrome’da bir tarayıcıda forumun açık bulunması gerekiyor.
  6. Mobilden siteye girişlerde arayüz oldukça kullanışlı. Mobil bildirimler biraz daha meşakkatli bir iş. Onu da en kısa zamanda halledeceğiz. Whatsapp’ta yeni mesaj gelmiş gibi uyarımızı telefonun tepesinde görebileceğiz.
  7. Kullanıcı ayarlarına, sağ üstte bulunan profil fotonuza tıkladığınızda gözüken çark sembolüne basarak erişebilirsiniz. Birçok yararlı ayarı orada bulabileceksiniz.
  8. Sağ üstteki profil fotonuz aynı zamanda forumdan size gelen bildirimleri de takip edebileceğiniz bölüm. Üzerinde bildirim sayısını gösteren rakamlar olacak.

devamı gelecek…

3 Beğeni

Öncelikle hayırlı forumlar… Anlaşılan kervan yolda düzülüyor… :slight_smile:

Saat 20.30’da Al sana watzapp başlığına bir mesaj yazmak istedim, ekranda “Yeni bir kullanıcının ilk gününde verebileceği en fazla cevap sayısına ulaştınız. Lütfen tekrar denemek için 4 saat bekleyin” diye bir açıklama çıktı. Saat 23.45’te göndermeye çalıştığım bu mesaj için de yine aynı açıklama “… 1 saat bekleyin” olarak karşıma çıktı. Dolayısıyla mesajı gönderemedim. Ancak şimdi gönderebiliyorum. Sorunun çözümü için bilginize sunulur. :slight_smile:

1 Beğeni