Galibiyet Totemleriniz

Tribünde ya da deplasman maçlarını izlediğimiz dış mekanlarda ara sıra bu totemler dillendiriliyor. Kimi giydiği bir giysinin, kimiyse maçı izlediği yerin uğurlu geldiğini düşünüyor. Bazense uğuru kaçmasın diye totemler dillendirilmekten kaçınılır. Bu totemleri sır olmaktan çıkarıp, birbirimize söyleyelim. Sonuçta bir elin nesi var, iki elin sesi var. :slight_smile:

Bir adet kırmızı-siyah gömleğim var. Maça giderken değil de gün içerisinde derse, şuna, buna gideceğimi düşünüyorum ve maç esnasında üzerimde o kırmızı siyah gömlek olursa takım inanılmaz oynayıp o maçı kazanıyor arkadaş!

Maç günü sabahı Gençlerbirliği kupamla çay içmeyi adet edindim. Tam anlamıyla totem değil ama
Nasrettin hocanın dediği gibi “ya tutarsa”

2 Beğeni

Maça gelmemek. Ben maça gelmeyince daha başarılıyız.
Acı ama gerçek:
Benim Zonguldakta okuduğum maça gelemediğim dönemde efsanevi Ersun Yanal dönemi yaşandı.
Bu sezonun ilk yarısında Beşiktaşı yendiğimiz maç öncesi enterit olmuştum.

1 Beğeni

Arabanın arkasında kadrolu minderim var. her maça getiririm. Ne zaman unutsam malesef yeniliyoruz.

1 Beğeni

Ben galiba bir uğursuzluk keşfettim.

Necdet abi biliyorsunuz (bilmeyenler de vardır), kulüplerimizi resmi adlarıyla anmayı adet edinmiş bulunuyor. Mesela onun asla “Giresunspor” dediğini duymazsınız. Mutlaka her seferinde “Akın Çorap Giresunspor” der, “Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor” der.

Gelin görün ki, dikkat ettim, Alanya maçına giderken, yol boyu hep “Alanyaspor, alanya” dedi durdu, “Aytemiz Alanyaspor” demeyi ihmal etti.

Ben burada bir totem kazası yapıldığını müşahede ediyorum.

3 Beğeni

Ne diyeceğimi bilemiyorum Tanılcığım. Bu dikkatsizliğim tam üç puana mal oldu. Aytemiz Alanyaspor’a yenilmiş olmanın sorumluluğunu üstleniyorum. Bundan sonra daha dikkatli olacağıma ve tüm kulüplerimizi tam adlarıyla anacağıma buradan son derece açık ve seçik bir biçimde söz veriyorum. Beşiktaş maçından sonra kendi sahamızda oynayacağımız Teleset Mobilya Akhisar Belediyespor maçında bir anlık dikkatsizlik sonucu herhangi bir kazaya sebep olmak istemiyorum. :slight_smile:

Not: Teleset Mobilya Akhisar Belediyespor’un adı TFF ve birçok sitede Teleset Mobilya Akhisarspor olarak geçiyor. Kulübün resmi sitesinde ise “Belediyespor” ifadesi de yer alıyor.

1 Beğeni

Abi eyvallah.

Cumartesi rakibimuz Beşiktaş Jimnastik Kulübü’dür, dikkat isterim!

2 Beğeni

Evet Tanılcığım, “Beşiktaş Jimnastik Kulübü” diyelim, bu iş huzur içinde çözülsün. Ankara Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak deplasmanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü yenip güzel bir deplasman galibiyeti alacağımıza inanıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni