Gençlerbirliği de sürgünden nasibini aldı. Bekle bizi Eskişehir!

Aralık 2018 tarihinde saat 16.00’da Osmanlı Stadı’nda oynanması planlanan Gençlerbirliği-Kardemir Karabükspor maçı , Osmanlı Stadı zemininde yapılan bakım çalışması nedeniyle aynı tarih ve saatte Eskişehir Yeni Stadyumu’na alındı.

Gençlerbirliği taraftarları bu maçı kombine kartları ille izleyebilecekler.

Kisacasi Eryaman acilana kadar Ankara takimlarina dunyayi dar edecek bunlar.

Gokcekin parmagi olmasi cok muhtemel dersem acaba yanilma payim ne olur?

1 Beğeni

Kadirciğim,Gökçek’in parmağı olması çok muhtemel ama kabahati sadece Gökçek’e yüklemek, alternatifi hazırlanmadan 19 Mayıs Stadını kasıtlı olarak yıktığını düşündüğüm statlardan sorumlu Ankara spor yönetimi (Bakanlık, İl Müdürlüğü) ile belediye, siyasi partiler, Ankaralı siyasetçiler, kulüp yönetimleri, Ankara spor medyası ve son olarak da stadın yıkılmasına yeterli ölçüde tepki göstermeyip bu konuda kamuoyu oluşturmaya çalışmayan Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarlarını aklamak anlamına gelir. Ben Ankara’da stat konusunda bu kadar rezilliği hayatımda görmedim. Bir partinin en az 30.000 kişiyi tribünlere ve binlerce kişiyi de sahaya doldurarak yaptığı mitingde hem stat hem de sahanın çimleri sapasağlam kalıyor ve hiçbir şey olmuyor da, sıra maçların oynanmasına gelince stadın çürük ve hayati tehlikesi olduğu masalı ileri sürülüyor ve yangından mal kaçırırcasına stat yıkılmaya başlanıyor. Stat yıkılırken bile çimler sapasağlam ve sulanmaya devam ediliyor. Bence bunu beceriksizlik ve öngörüsüzlük ile açıklamak mümkün değil. Burada kesinlikle kasıt ve kötü niyet olduğunu düşünüyorum. Biz de şimdi bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Eryaman Stadı tamamlanana kadar maçlar 19 Mayıs Stadında oynansa ne olurdu, 30.000 kişilik mitingde yıkılmayan stat mı yıkılırdı, dünya mı batardı?

1 Beğeni

Yikimi Mahkemede durduracaklarini bildikleri icin oyle yaptilar. Nitekim stadi carcabuk yiktilar yarim yikilmis stada mahkeme durdurma karari verdi.

Gokcekin parmagi istek uzere gubreyi fazla atin demesi olarak karisti

1 Beğeni

Bu karar Beşiktaş’ın etkisiyle verilmiş alelacele Kayseri kararını makul göstermek ve Fenerbahçe ile Galatasaray cephesine “bakın orada oynayan üç takım da bir maç dışarıda oynamak zorunda kaldı” diyebilmek için “bu haftalık” yolcuyuz gibi geliyor bana.

o kararın beşiktaşın etkisiyle alındığını sanmıyorum. bariz bi şekilde o saha da maç oynanamaz. ankaragücü yönetimi önceden plan yapmak yerine, son gününe kadar halledeceğiz diyor. o sıra biletleri 1 tl’ye çekiyor. en fazla 50-100 yaptığı şey yüzünden 1 tl videosu çektiler (sırf kin körüklemek için bunlar) sonra malum karar geliyor maç kayseriye alınıyor. önceden oluşturulan kin ile ortam daha da geriliyor. ölüm bile olabilirdi o maç sonunda.

ankaragücü yönetiminin hükümet bağlatılarınıda ortaya koyunca, illa İstanbul takımlarına kin kusmak için onların kolandığını düşünmemek lazım.

özellikle son 10 yılda galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş + trabzonspor , basın ve futbolu yönetenler sayesinde iflas noktasına getirildi. truva olan takımlar şampiyonluğa oynuyor. hatta başakşehir 5 yıl ligi kapatacak kıvamda ve sağlam adımlar atıyor bunun için. mesela 50 m€ ya futbol akedemisi kuruyor. borç denen bi şey yok, paso lig, var sistemi, yayın gelirlerinin sabit kura çekilmesi olaylarında başkanları hep en önde. bu yüzden özellikle algıyla oluşturulan ortama uymamak lazım. bizim için yani anadolu külüpleri için oluşturulan “kahpe bizans” algılarına hiç.

pasoligde bizim stad ismine

“gençlerbirliği eskişehir satdyumu” yazmışlar :grinning:

esesliler görmesin

1 Beğeni