Gençlerbirliği forması altında futbolu bırakmasını istedikleriniz

Dün akşam Gürhan Dönmez, Gençlerbirliği’nde tekrar göreve geldiğine dair bir paylaşımda bulundu. Paylaşımı yaparken “gün olur herkes evine döner” mesajını paylaştı. Paylaşımın altındaki yorumlara bakarken, Soner Aydoğdu’nun “elbet bir gün” diye mesaj paylaştığını gördüm. Belli ki Soner’in de Gençlerbirliği’ne dönmek ve belki de futbolu bırakmak gibi bir niyeti var. Futbolculuk döneminde yeteneği, hali, tavrıyla iyi izler bırakmıştı Soner, bizden sonra farklı takımlarda da iyi bir profesyonel hayatı oldu. Bu nedenle, bu mesajı görünce çok mutlu oldum. Şimdi o zaman forum ahalisine soruyorum, futbol hayatı bitmeden Gençlerbirliği’ne dönüp, futbolu burada bırakmasını isteyeceğiniz futbolcular kimler olur? Neden?

Ben Soner’i listenin başına yazıyorum, nedenlerini yukarıda belirttim.

2 Numaraya Mert Çetin’i koyuyorum. Kariyerinin en güzel zamanlarını burada yaşadı ve çok büyük bir yeteneğe sahip olmasına rağmen “evinin dışında” çok iyi bir kariyer inşa edemedi. Buraya gelip tekrar eski günlerine dönerken, Gençlerbirliği’ne de çok yararı olabilir.

3… Sırada Alper Uludağ var. Vasat kariyeri Gençlerbirliği’nde bambaşka bir şeye döndü. O’nu gönderip Polomat’ı transfer eden zekasızlara söyleyecek bir şey bulamıyorum. Alper ile aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var bence. Gelip burada kaldığı yerden devam etmesini çok isterim.

4 Barış Alıcı… Barış tam bizim futbolcumuz. İyi bir karakter ve çok yetenekli bir oyuncu. Doğru bir strateji içinde, geçen sene olduğundan çok daha fazla yararlı olabileceğine inancım çok yüksek. Yıllarca burada oynayıp, futbolu da Gençlerbirliği’nde bırakmasını çok isterim.

şimdilik bu kadar.

4 Beğeni

İlk aklıma gelenlerden biri Gökhan Gönül. Doğru dürüst Gençlerbirliği forması giymeden Oftaş’tan direkt Fenerbahçe’ye gitmişti. Hiç olmazsa son dönemini bizde oynayıp bitirsin futbol hayatını.

Bir de İrfan Can Kahveci. Tam bir Gençlerbirlikli gibi oynadı, tam bir Gençlerbirlikli olarak gitti. Vefa duygusunu hiç kaybetmedi. Son demlerinde bizde olmasını isterim.

2 Beğeni

2018- 2019 sezonunun flaş transferi İzlanda’lı Arnason’un sakatlığı sayesinde mecburiyetten ilk 11 oynamaya başlayan Mert Çetin aklıma geldi. Süper Ligde oynamadan 1. Ligden İtalya Seri A’ya transfer olması size de ilginç gelmiyor mu.

Biz Listeye Mert Çetin’i de ekleyelim, belki gelir belki gelmez, bilemem. Ama gönül onun da Gençlerbirliği’ne geri dönmesini ister.

4 Beğeni

Burhan Eşer… 37 yaşında, çok yaşlanmış gibi… Bodrumspor’dan ayrılmış.

1 Beğeni

Faal futbolcuları şöyle hızlıca bir gözden geçirdim. 34 yaşındaki Ahmet İlhan Özek ve Mustafa Pektemek dışında pek futbolcu bulamadım.

1 Beğeni

1.Ahmet Oguz
2.Soner Dikmen
3.Berat Ayberk Ozdemir
4.Arda Kizildag
5.Soner Aydogdu
6.Ugur Ciftci
7.Irfan Can Kahveci
8.Alper Uludag
9.Sandro Lima
10.Rahmetullah Berisbek
11.Kristoffer Nordfelt

2 Beğeni

kulusic, irfancan, mert çetin, rami, ilker, berat.
ahmet oğuz.

1 Beğeni

Evet kulusic, listeme kesinlikle girer. Gençlerbirliği’nde bırakmasını çok isterim.

Bir de Claro’yu eklemek lazım. Keşke yolu tekrar bu formadan geçse.

Bu noktada 20 yaşında bu takımın kaptanlık bandını takmış, 22 yaşında takım arkadaşları var camia İçin büyük sorumluluk alarak takımı büyük bir krizden kurtarmış Ahmet Çalık’ı da listeye yazardım. Mekanı cennet olsun

1 Beğeni