Gençlerbirliği- Medipol Başakşehir

2019-2020 Cemil Usta Sezonu
Süper Lig

1. Hafta Maçı

Gençlerbirliği- Medipol Başakşehir
01.09.2019
Saat: 19:15
Eryaman Stadyumu

Hakem: Cüneyt Çakır, Biletler Kapalı 60 TL, Maraton 40 TL

Sağ ve sol bek oyuncularımız cezalı. Kalecimiz Diallo’da son maçta hatalar yaptı. Yediğimiz 2 golde. Kalede hazırsa Ertaç olabilir.
Birde umarım bu maçı 11 kişi tamamlarız. Dün Kayseri-Gs maçında 5 kırmızı( biri teknik heyete) vardı. Bu sezon kartlar havada uçuşuyor. 2 haftada 3 kırmızı kartımız vardı. Mustafa Kaplan basına bu konuda oyuncularını uyardığı şeklinde demeç vermiş.

Malesef bu mac yanlis zamanda geldi …deselerde eger bu kulup Genclerbirligi ise tam anlamiyla ilk galibiyet icin mukemmel fikstur.

Yenersek tam bir yoldas performansi sergileyecegiz her top icin savasan rakibe santim alan vermeyen dinamik bir Yoldas performansi.

Gelecek macta lig yeniden baslamis olur…

Ankaragucu istanbuldan 3 puan alabildiyse Genclerbirligi sahasinda alir.

Taraftar tribune…3 puan Ankaraya

1 Beğeni

11 kişi tamamlayabilecek miyiz bakalım?
Tüm sezon kırmızı kart görmeyen takımdan her maç eksik bitiren takıma…
Nerede yanlış yaptık biz?

iki hoca icin de cok kritik bir mac. ucuncu haftayi puansiz kapatmak kabul etmesi cok zor bir durum iki kulup icin de. Beraberlige yatip puan alma pesinde olabilirler.

2001 yilinda G.Hagi’nin jubilesi oncesi gece Bukres’te Sinan Vardar, Okan, Emre, Goksel beraber yemek yemistik. Goksel’in Okan ve Emre ile arkadasligi baska bir seviyede idi ki o zamanlar beyzbol sapkali, anten falan satan tifil bir genc cocuktu. O arkadaslik adina ve siyasi sebeplerle Okan Buruk’un ardinda durmasi daha kolay olacaktir ama Mustafa Kaplan’in bu mactan puansiz ayrilmasi ve ardindan zorlu deplasman Trabzon’da da isinin kolay olmamasi gelecegini tehlikeye atabilir.

Umuyorum ki maci kazaniriz, Kaplan oturtmak istedigi sablon icin gerekli krediyi edinir, bizler mutlu oluruz, takim kazanma aliskanligini edinmeye baslar.

Hayirlisi.

1. dakikada Sio’nun attığı golle 1-0 öndeyiz. Şu anda 61. dakika… Hadi çocuklar…

Geçen sezon Mert’i kazanmıştık, bu sezon da Berat… İnşallah…

Dakika 84. Basit bir penaltı… 1-1 oldu.

Maalesef 91. dakikada yediğimiz golle 2-1 yenildik.

24 25 yaşına gelmiş oyunculr altyapıdan diye genç ya da gelecek vaad eden statüsü kazanmıyor. 17-21/22 yaş aralığında oyuncular olması gerekiyor hem bize hem takıma heycan katabilmesi için. kanatlar işlemiyor, stancu kanat ya da iç forvet olarak kulanmak iyi değil. ne kadar gol atsa da sio nun yerinde o olmalı. Portekiz li de çok silik kalıyor. berat ın aşırı mental sorunu var. geçen sene hiç biri pişmedi. rahmetullah 11 i hak ediyor artık. stoper sorununun yanında ortasaha göbek sorunu büyük. alternatif de çok az. hoca nın bi tane genç i bulup oraya rotasyon yedek kıvamına getirmesi lazım. en azından soner yerine.

ayrıca mustafa hoca ve yönetim genç oyuncu oynatabilmek için sadece altyapıdan çıkması gerekmediğini biliyorlardır umarım. transferler de zerre genç oyunculara yönelinmedi çok büyük eksi yazdım bu nedenle mustafa hocaya.

12 takımdan oluşan Guatemala Ulusal Liginde 6. hafta maçları tamamlanmak üzere… Haftanın son maçında Deportivo Mixco, Malacateco karşısında 2-0 önde… Bu maçın Deportivo Mixco’nun galibiyetiyle bitmesi halinde 6. Hafta sonuçları şöyle oluşacak:

Guatemala Ulusal Liginde 6. Hafta sonunda Antigua 14 puanla lider. İkinci durumdaki Coban Imperial ile üçüncü durumdaki Municipal’in ise 13’er puanları var. 6. Hafta Puan Cetveli ve 7. ve 8. Hafta maçları ise şöyle:

NOT: Ben bu mesajı yazarken halen devam eden maçta Deportivo Mixco, Malacateco karşısında durumu 3-0 yaptı…

2 Beğeni

Takım planlamasını her kim yaptıysa, adam gibi çıksın ve sorumluluğu alıyorum,
gereğini yapıp istifa ediyorum desin.
Lafı eveleyip gevelemesin. Örneğin kulüp başkanından, kulüp menajerinden veya transferleri ben yaptım diyen teknik sorumlumuzdan biri olabilir fark etmez.

Ya git Allah aşkına, bu dediğin bu kulüpte olmaz, hayal görme diyorsunuz değil mi?
Eh o zaman Trabzon maçından sonra bir daha konuşalım.

2 Beğeni

İlk iki hafta gereksiz kırmızı kartlar ile topçular,
Kaçakşehir maçında tıkır tıkır işleyen orta sahayı bitiren Td sayesinde sıfır puandayız.
Geçen seneki defans hattı
Daha akıllıca davranışlar sergileyen bir td ile çok kolay üçte üç yapacakken sıfır çektik.
Diyecek söz bulamıyorum hissettiğim:
Soner kadar taş kafana düşsün M. Kaplan…

1 Beğeni

Planlama nasil bisey…Kendine gel Ozan kardes…

Gelismemis ulkenin Aydininin dilinde Ozgurluk neyse Genclerbirliginde planlama ayni sey.

Tehlikeli kelime…

2 Beğeni

Önemli olan tehlikenin farkına varmak be Prof. Oklitus
Ama bizim yönetim de iyi plan yapıyor da takım üzerine değil

2 Beğeni

Kemal Tahir’in “Rahmet Yolları Kesti” adlı romanı üç ana bölümde gelişir.

Birinci bölüm başlığı: Nam Uğruna… “Yiğit bu dünyada nam için yaşar!”

İkinci bölüm başlığı: Plan… “Yiğitliğin yarısı yürekse, yarısı: Plan!”

Üçüncü bölüm başlığı: Çamur… “İnsanoğlu topraktan yaratıldı. Suyun fazlası kendisine iyi gelmez. Çamur olur.”

Plandan sonrası “Çamur” olmaz inşallah! :blush:

Isin cicigini coktan cikardilar abi…biz hala camurla mirikla ugrasa duralim