Gençlerbirliği'nin 100. Yılı Hakkında Görüş ve Öneriler

Değerli Gençlerbirlikliler.

Bilindiği üzere bu sezon 100. yılımızı kutlayacağız. 100. yıla özel gerçekleştirilecek projelere katkı, öneri ve görüşlerimizi buraya yazalım. Güzel fikirleri yönetimimize iletiriz belki de.

1 Beğeni
  1. Yıl Formaları Nasıl Olmuş Sizce?
    Benim favorim kırmızı forma.
    Bu konuda emek veren herkesin eline sağlık…

Ekşi de başlık da açılmış. (gençlerbirliği’nin 100. yıl forması - ekşi sözlük (eksisozluk.com))

3 Beğeni
  1. yıl kadrosuna eklemeler yapılacaksa, 2+1 gibi bi düşünce olabilir. sol açık ve sağ bek isteyecektir diyadin son maç kadrosundan sonra.

3 transfer bile fazla gibi. çünkü dışarı da lisansı çıkarılmamış oyuncularda var. sanırım yeni transferler deneyimli isimler olacaktır. belki de olmalıdır. ancak kimya açısından karakteri iyi olmalı.

takımın liderliğini yapanlar; kaptan, serdarcan ve gizli lider barış. hepsinin bu konuda görevi ayrı gibi görünüyor. (saha içinde, saha dışını bilemiyoruz) yeni gelecek 1 2 transfer hem bu isimlerle hem geri kalan parçalarla uyumlu olmalı.

takımı en iyi bilen kişi metin diyadin olduğuna göre, transfer işi ona bırakılmalı. hocanın karşısına bizim politika bu filan çıkılmamalı.

metin hocam umarım 1 2 transfer düşünüyordur. yine transfer yapılmazsa da bu takım ligde kartla da sakatlıklarla da kalır. gizlli hedefleri de başarabilir. kulübe de bekleyen oyunculardan da ümitliyim. (bütün kadro özel bir sezon özel bir deneyim yaşıyorlar ayrıca bi nişanları var "100.yıl kadrosu"ndalar. )

mevcut kadronun bütçesi çok düşük olmalı. o nedenle, borçlar kısmı olarak kapanması gerekir. etiket kaşe transferleri bırakalım. para gelecekse örneği ardanon transferindne bu para borçlara yatırılmalıdır. maaş ve gelecek maaşlara ayrılmalıdır. altyapıya ufak bi dokunuş. bu başarılar "hadi çıkalım bu sene ya da play off hadi seneye düşüncelerini doğuracaktır, bu düşünceler kulübün şartlarına göre tehlikeli.

gençlerbirliğinin kasasında üst ligi kaldıracak parası olmadığı sürece “şampiyonluk kadrosu” kurulmamalıdır. bakarsınız çıkarız. süpriz olur, beklenti olur, çıkarız. orada da mücadele ederiz. belki düşeriz, geldiğimizde çıkmanın en büyük adayı oluruz zaten. en azından gelecek açısından kafamız rahat olur.(bi de belirli profillerin oyuncaklığından kurtulursak) paramız var, altyapı var, bi kimya var külüpte. yeter bu bize.

altyapı altyapı dedikte şu da unutulmamalıdır, gençlerbirliği başka kulüplerin altyapısı düşüncelerine girilmesin. ya da belirli kulüplere en potansiyelli oyuncularını birlikte göndermesin. çünkü türk futbolunda önceden başakşehir bütün potansiyelli türk futbolcunun potansiyelini yok etti. trabzon yapıyor şimdi. başka kulüplerde var böyle. öncesen türk futbolunun gençlere ihtiyacı var derken, bunu demiyorduk.

altyapı takımı kesinlikle başkalarına peşkeş çekilmesin. bu da son 10 yılda görülen durumlardan.

ve altyapıdan gelmiş oyuncular uzun süre bu takımda oynamalı. hem külüp çok daha başarılı olur hem değerleri artar.

kulüp altyapı oyuncularının kariyerlerini de düşünülmeli. bu aidiyet, bağlılık ve kültür oluşturur.

hacettepe, her zaman bizim bi alt ligimizde olacak şekilde planlanmalı.

bu kadar altyapı dedik, tabii ki de tecrübeli oyunculara ihtiyaç var. bu tecrübeli oyuncu açığının bir kısmı da bizden çıkarsa ohooo gençler şampiyonlar ligine d.

hayal tabii ki, neden olmasın.