Genel Kurul Yapıldı Osman Sungur Başkan Seçildi

03 Mart 2024 Pazar günü yapılan Olağanüstü Genel Kurulda Osman Sungur başkan seçildi.
Üç başkan adayının ve listelerinin yarıştığı Genel Kurul’da 458 üye oy kullandı.
Osman Sungur :179
Serkan Aydın : 178
Murat Şamil Şen:99
oy aldı.

3 Beğeni

bu vesileyle forumun hala yaşadığını görmek sevindirici oldu.

kongreyle ilgili kısaca fikir belirtmek gerekirse, osman sungur en uygun adaydı. başarılı olmalarını umuyorum. diğer adaylardan murat şamil şen açıkcası hiçbir güven vermiyordu. duyulmasını isteneni söyleyip, sorunlar karşısında “benim alanım değil” diyerek geçiştirebilecek biriydi. ve sorunlara son derece politik cevaplar veriyordu. serkan aydın ise patlayan bomba. bence bu sonuç serkan aydın içinde hayırlı oldu. çünkü hem kulübü hem kendini batırabilirdi. plan mantık gütmeyerek popüler olaylar içinde yer alan birisi. umarım bu iki tip adaylar bir daha çıkmazlar. sanırım muhalif olaylar nedeniyle delegeler sağlıklı düşünememiş ki bu kadar oy çıktı bu adaylara.

yeni yönetim sportif başarıyı (en azından takım ligde tutulmalı) ikinci planda tutup artık ayuka çıkan diğer yönlerde başarı kazanması gerekiyor. (mali düzen başarısı ve altyapı sorunu.) bu ikisinde başarılı olduklarında gerçek başarıyı yakalamış olacaklar. kolay değil bunun için en az 2-3 sezon gerekiyor. bu süreç içerisinde pilot takım tesislere getirilmeli. futbol ile ilgilenecek danışmanları ve idarecileri bulmalılar. benim tavsiyem eski gençlerbirlikli futbolcularla bir görüşmeleri. (altyapı ne halde bilinmiyor da hocalara gereken değer verilmeli. eski hocalar değerli hocalardı. büyük ihtimal çoğunu kaybetmişizdir.)

sinan kaloğlu hırslı ve bir an önce üst liglerde boy göstermek isteyen bir hoca. bu bizim içinde bulunduğumuz şartlara uymuyor. nasıl bir hoca gerek sorusuna ise

burhanettin hoca veya varsa onun gibi birisi gerekli. bal liginden dahi oyuncu bulup süper lige gönderebilen meziyetleri olan bir hocadır. aslında türkiye liglerinde saygıyı en çok hak eden hocalardan biridir. yaptıkları başardıkları hala daha yapıp başardıkları kolay kolay yapılabilecek şeyler değildir. burhanettin hoca gibi bir hoca ya da içten bir hoca ile geçiş sağlanmalı. seneye çok zorlu bir lig olacak. hırslı bir hocadan çok bir plan içerisinde olabilecek hocaya ihtiyacımız var. buna dikkat edilmeli.

edit: şimdi tekrar baktım burhanettin hocaya, uzun süredir takip ettiğim biriydi, en son neler yapmış diye tekrar baktım umarım kendisini üst liglerde görürüz. büyük bir başarı büyük bir değer.

1 Beğeni

Yeni başkan Sayın Osman Sungur ve yönetimine başarılar ve kolaylıklar diliyorum. İşleri çok zor. İnşallah mali ve sportif yönden üretken ve başarılı bir dönem yaşarız.

2 Beğeni

Son iki haftadır aldığımız Altay ve Kocaeli galibiyetleri play-off için umutlarımızı artırdı. Hele bir de Urfa’yı yenseydik ve Bandırma’yla berabere kalsaydık, şu anda 43 puanla play-off potasında olacaktık. Kalan maçlara bakıyorum, Bolu ve Göztepe deplasmanları haricindeki beş maçımızı galibiyetle tamamlamamız çok zor değil ve play-off potasındaki rakiplerimizden Bolu’dan da beraberlikle dönmemiz durumunda, ligi 56 puanla ilk beşte bitirmemiz gayet mümkün. Rakiplerin de birbiriyle oynayacakları çok maç var ve biz iyi sonuçlar almaya devam edersek, ligi üçüncü bitirerek doğrudan play-off finaline yükselme ihtimalimiz bile mevcut. Uzun süredir ilk kez takımımızla ilgili bu kadar heyecanlanınca, forumu da biraz hareketlendirmek amacıyla yazmak istedim. İnşallah gelecek haftaki (daha doğrusu 2 Nisan’daki) Bolu deplasmanında da çıkışımızı devam ettiririz. Şimdi rakiplerin maçlarını rahatça izleyelim bakalım :slight_smile:

1 Beğeni

Öncelikle hoş geldiniz. Bir gün yeniden eski hareketli günlerine geri döneceği umuduyla forumu açık tutmaya çalışıyoruz. İnşallah dediğiniz gibi iyi sonuçlar alarak play-off oynama hakkını kazanırız.

Teşekkür ederim sayın Polatlılı, hoşbulduk.

Kalan maçlardan kafamda beraberlik yazdığım Bolu deplasmanından 2-1’lik galibiiyetle döndük ve (Bandırma’nın yarın Altay’ı yeneceği varsayımıyla) sekizinci sıraya yükseldik.

Böylece, kalan altı maçımızın önemi daha da arttı. Bunlardan ilk üç maçımızı Ankara’da Adana, Keçiören ve Erzurum ile oynayacağız ve inşallah hata yapmadan dokuz puanla kapatarak, Göztepe deplasmanına ilk beş içinde gideriz.

1 Beğeni