Jailton'u kabullenmeye çalışırken

Necdet agabey…Recaattin e nazar ettin bak cekti Akhisara gitti:)

İyi ki gitti Kadir, yoksa dün akşam işimiz zordu. :slight_smile:

Kötü ama Deniz kadar kötü değil.
Jail en azından defansı bozuyor vs
Deniz nasıl bir topçu :bowing_man:

1 Beğeni

Geçen hafta Elezığspor maçında maç ortadaykene adrese teslim pasıyla Nobre’yi topla buluşturan ve böylece ilk golümüzde önemli pay sahibi olan, bu hafta deplasmanda oynadığımız Ümraniyespor maçında ise hücumda ve defansta etkili bir oyun sergileyen, her fırsatta pas verecek arkadaşını arayan Jailton’u beğendiğimi söyleyebilirim. Bu beğeni kabullendiğim anlamına gelmez.:sunglasses:

2 Beğeni

Ben kabullendim gardaşım. Jailton kabulümdür. Adam ne yaptı etti kendini kabul ettirdi.

“Taraftar” adı verilen insan türü derdini, meramını tezahüratla anlatır. Ben de meramımı tezahüratlar arasından Jailton için özel olarak seçtiğim bir tezahüratla açık ve seçik bir biçimde ifade edeyim: “BÖYLE OYNASIN, CANIMIZI VERELİM! BÖYLE OYNASIN, CANIMIZI VERELİM!” (Önemli Not: Bu tezahürat maç boyunca bağırmaktan kısılmış bir sesle söylendiğinde çok güzel ve etkili olmaktadır. Onun için tercihen kısılmış sesle topluca söylenmesi makbuldür.)

Bu arada maç izlerkene her defasında “Jailton” demek de zor oluyor. Bu zorluğun cümle içindeki kullanımı: “Hadi Jailton, hadi Jailton!” Ben de bu zorluğu aşma adına Jailton’un adını kısalttım ve “Jail” yaptım. Bundan sonra kendisine kısa adıyla hitap edeceğim ve “Jail” diyeceğim. Bu hitabın cümle içindeki kullanımı: “Hadi Jail, Hadi Jail!” :slight_smile:

1 Beğeni

Jailton’u bu maçtaki performansıyla kabullendim. Bu kabullenişte, Jailton’un düşen rakip oyuncunun ayağa kalkamadığını görünce atağı kesip topu taca atması ve oyunu durdurması da etkili oldu.

1 Beğeni

Ama Necdet abi, “Jai” deyince aklımıza 70’lerin Jairzinho’su gelmez mi? Varsın gelsin dersen, eyvallah.

Bu adama ifrit olan bir arkadaşınız olarak, ben de iki haftadır Jailton’a hakkımı helal ediyorum. Kabullendiğimi, sevdiğimi söylemiyorum. Rızalıktır.

1 Beğeni

Tanılcığım, zaten bu “Jail” kısaltmasını, "Jairzinho"nun kısaltması olan "Jair"den esinlenerek, pardon kopya çekerek buldum. Mexico 70’in müthiş oyuncularından Jairzinho’ya “Jair” diyorlardı ya… Yeni nesil taraftarlar nasıl olsa Jairzinho’yu hatırlamazlar, belki bir yerlerde okuyup adını bilseler bile kısa adının “Jair” olduğunu bilmezler diye düşündümdü. İşte o bakımdan yani… :slight_smile:

Bu aksamki golu ile JAIRton olmayi haketti.Topu o sekilde gelisine asirtmak kolay degil.Jairzinho bile o golu atsa kesinlikle kendisiyle gurur duyardi. Atom karinca bu sezon gayet iyi gidiyor.Cin ikinci liginden cevher bulup cikarmis yoneticiler farketmemisiz…Acaba biraz abarttimmi Necdet abi?

2 Beğeni

Jail’in golü gerçekten güzeldi Kadir. Özetleri izlerken ikinci golde nasıl ofsayt verildiğini anlayamadım. Tribünden bakarken de ofsayt olup olmadığını heyecandan fark edememiştim. Jail bu maçta çok çalıştı, çok iyi oynadı. Hatta bazı pozisyonlarda hava toplarına hakim bir görüntü verdi. Haliyle biz de artık Jail’i kabullendik. :slight_smile:

bonservisine ne kadar verildiğini ve ne kadar maaş aldığını bilen var mı?

Bonservis ucreti geldigi takimin degerinden fazlaydi. 1 milyon 400 bin Euro diye aklimda kalmis.

Senelik kazancida 450 bin Euro garanti arti primler.

Cinliler bile seviyesini 2.ligleri olarak gormus bir tek Gecen yilki esofmanli tombik Cin 2. Liginden oyuncu gelemezmi diye sacma bir yorum yapmisti.

Alinir tabi AMA bir b…a yaramaz bak sekil 2b

2 Beğeni

Merhaba ilk mesajım Jailton ile ilgili olsun istemezdim ama konu güncelliğini kaybetmeden yazayım dedim. :slight_smile:

Korner kullandığımız anlarda rakibin uzaklaştırdığı toplarda rakiplerin hızlı atağını kesmesi savunmada kademe yapması çok büyük artı benim gözümde. Boyu sebebiyle geride kalıyor bu normal ama geçen yıl Uğur’un geride kalıp döne döne geçildiği anlar gözümün önüne geliyor, sonra Jailton’un topa ve takibe musallat olarak topu vermeyişi…

Bir de Sivas deplasmanında ağlayarak oyundan çıkışı…

Kısacası Jailton bazen sahada biz hissiyatıyla oynuyor. O görülüyor ve performansı ile soru işaretleri bıraksa da mücadelesi ile hiç o soru işaretlerini akıllara getirmiyor.

3 Beğeni

Fırat Sungur kardeş, hoş geldiniz. Aktif paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Jailton’un, rakip kontrataklarında iyi savunma yaptığı ve hatta uzun boylu rakip futbolculardan kafa topu aldığı anlarda ben de bir “Bravo!” çekiyorum. :blush:

1 Beğeni

Vay be Jailtonunda Esofmanli Tombikten beri bir seveni cikti…Mevlananin dedigi gibi gunahlari ortmekte gece gibisiniz masallah:)

2 Beğeni

Çok yaşayın! Ben geldiğinden beri nasıl iştahla oynadığını anlatmaya çalışıyorum ama bir türlü başarılı olamadım. :slight_smile: Bir destekçi görmek beni çok mutlu etti, bu vesileyle hoş geldiniz! :slight_smile:

3 Beğeni

Ben de varım. :raising_hand_man:
Varıyla yoğuyla (ki çoğunlukla yoğuyla) canla başla oynuyor.

3 Beğeni

Hadi Jailton, İstanbulspor maçında ve ilk yarıdaki son üç maçımızda şöyle bir döktür de görelim be! :blush:

1 Beğeni

Nazar degdirdiniz cocuga…

1 Beğeni