Kırmızı Kara Mağaza-Taraftar Ürünleri Hakkında

İyi akşamlar renktaşlarım.Taraftar olarak çokça konuda düşünüyoruz,tedirgin veya mutlu oluyoruz veya fikir üretiyoruz.5 senedir ciddi forma koleksiyonculuğu yapan benim aklıma da ekipman tedarikçimiz nike,taraftar ürünleri satan mağazamız ve formalarımızın geleceği hakkında sorular takıldı,fikirler oluştu.

1)Lotto’dan Nike’a geçince formalarımızda gözle görülür bir sıradanlaşma oldu.Lotto zamanında her sezon özel tasarımlı formalarımız oluyordu.Ayrıca Nike ürünleri de lottoya nazaran 2 kat pahalı.Sizce kulübümüzün nike ile anlaşmasının sebebi nedir?

2)Maalesef mağazamızda ürün çeşidi çok kısıtlı.Nike’ın tek tip pahalı ürünleri haricinde bir şey yok.Sizce bu durum Nike ile yapılan anlaşma çerçevesinde mi şekillenmiştir (Nike’ın başka ürünlerin satışına izin vermemesi) yoksa basitçe kulubümüz yönetimi bulaşmamış mıdır bu işe.Zira en ucuz tekstil ürünü 100 TLlik dümdüz ve polyester t shirtler.Kulübümüzün bu konuda bir girişimi olsa,uygun fiyata güzel tasarımlı pamuklu t shirtler,kapşonlular satılsa talep olur mu taraftarımızdan?

3)Yazımın bu kısmı 2 parçadan oluşuyor,ana başlığı,Yabancı kulüplerde görüp çok beğendiğim,Gençlerbirliğimize de uyarlanmasını umduğum ürünler
a)Retro Hatıra forma/t shirtleri
özellikle ingiliz kulüplerinin sıklıkla sattığı ürünler,uygun fiyatlar,genellikle başarı getiren veya kült hale gelen formaların tekrardan üretimi.Aklıma bu bağlamda gelen ilk forma 1987 Türkiye kupası kazandığımız forma

b)100. Yıl Formamız
Kulübümüzün 100. Yılı yaklaşıyor ve bu konuda yine en büyük detaylardan birinin 100. yılda giyilecek/satılacak forma olduğunu düşünüyorum.Aklımda ise,ülkemizde daha önce hiç yapılmamış,formanın 2 şekilde üretilmesi;biri 100. yıl için özel tasarlanan ama normal kumaştan üretilen taraftar forması,diğeri de sınırlı sayıda (1923) üretilen ve bu etikette seri no şeklinde basılan,kutulu şekilde satılacak koleksiyon forması.Bu şekilde hem ülkemize bir ilki getirmiş oluruz hem de kulübe güzel bir ek gelir kapısı sağlanır.Örnek olarak Manchester City’nin 125. yıl formasını buraya ekliyorum

Küme düşme riski,finansal kriz tehlikesi vs gibi durumlar varken böyle şeyleri gündeme taşımak ne kadar doğru bilmiyorum ama bu konudaki düşünce ve fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim,yorum yapmaya değer bulduysanız fikir ve yorumlarınızı paylaşmanız beni çok sevindirir.

4 Beğeni

geçenlerde tesislere gittim, mağzaya da uğradım gerçekten tatsız tuzsuzdu. kapşonlu ya da çeket yoktu. bi yağmurluk gördüm o da sınırlı sayıdaydı. yağmurlukların çoğu nike kırmızı renkti logo yoktu yani. formalar hatta atkılar yan sanayi ürünü gibiydi

3 Beğeni

Kesinlikle.Bana kalırsa Türkiye pazarına girmiş markalardan en iyisi Macron fiyat/performans olarak.Tabii dediğim gibi Nike ile yapılan anlaşmanın detaylarını bilmediğim için maddiyatla alakalı yorum yapamıyorum ama taraftar için iç acıcı değil durum.Online mağazamız da yok ne yazık ki,sportive’i de siparişle alakalı sorunları ve stoklarında ürün olmamasi sebebiyle saymayacağım.Gecen gün Ankaray’a yürürken maltepe civarındaki Ankaragücü mağazasına denk geldim,bizden daha çok çeşit ürünleri var,ve en önemlisi geçen hafta kendi sitelerini açtıkları için kapıda kargolanmayi bekleyen 2 koli dolusu ürün vardı.

3 Beğeni