Mert Murat Can Ustamazman Gençlerbirliği'nde

Kahramanmaraş Kurtuluş 1920 Spor’un 2006 doğumlu oyuncusu Mert Murat Can Ustamazman Gençlerbirliği’ne transfer oldu.

Mert Murat Can Ustamazman, Gençlerbirliği tarafından yapılan seçmelerde (Gençlerbirliği scout ekibinin izlediği turnuvada) alt yapı antrenörleri tarafından beğenilmiş ve Ankara’ya çağrılmış. Ankara’da yapılan testlerde başarılı bulunan Mert Gençlerbirliği’nin alt yapısına alınmış.

Konuyla ilgili olarak Kurtuluş 1920 Spor’un Facebook sayfasında güzel bir açıklama yapılmış. Açıklama şöyle:

"Kahramanmaraş futbolunun Kurtuluş’u olma ideali ile verdiğimiz mücadele ve emeğin karşılığını bir bir alıyoruz. Sporcularımızdan Mert Murat Can USTAMAZMAN Gençlerbirliği Spor Kulübüne davet edilip, kabul edilmiştir. Sporcumuza yeni kulübünde ve futbol hayatında başarılar dileriz.

Bizler yeni sporcular yetiştirip Türkiye’nin dört bir yanında forma giymeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yolun açık, futbol hayatın başarılarla dolu olsun evlat."

Küçük Mert hakkında şu anda bir şey bilmiyoruz. Ama biraz zaman geçsin, Evren’den gerekli bilgileri alırız.

Gençlerbirliği’ne hoş geldin Küçük Mert… İnşallah okulunu ihmal etmeden hocalarının da yardımıyla kendini çok iyi geliştirirsin ve 5-6 yıl sonra 18-19 yaşına geldiğinde Mert, Berat, Rahmetullah, İlker gibi genç yaşta (A) takım kadrosuna girdiğini görürüz.

Mert Murat Can Ustamazman ve daha birçok küçük futbolcuyu yetiştirip Türk futboluna kazandırmak için çalışan Kurtuluş 1920 Spor yönetici ve hocalarına da teşekkür ediyor, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

1 Beğeni

Kulüp önündeki çekilen o fotoğraf o yaşlardaki halimi hatırlattı. Hey hayat… Umarım sağlıklı ve başarılı bir kariyeri olur. Söylemeden de edemeyeceğim genç oyunculardaki bu saç tarzı bende bencil bir profil çiziyor. Umarım yanılırım

1 Beğeni

kaç kişi aldık şimdi?. ben anlamadım.

1 Beğeni

Futbolculardaki saç modası sürekli değişiyor. Genç futbolcuların çoğunda bu saç tarzını görüyorum. Ya çocuklarla gençlere yakışıyor ya da gözümüz alıştı. :blush:

Birden fazla gibi gözüküyor değil mi Mehmetçiğim. İnşallah topçuluğu da öyle olur da hep iki kişilik top oynar. :blush:

1 Beğeni

yetenekli genç olsunda gerisi önemli değil…
bu gün oynamazsa yarın oynar.