Mustafa Dalcı ile yollar ayrıldı

Üst üste gelen başarısız sonuçlarla ligin dibine çakıldık kaldık. Dün itibarıyla da teknik direktör Mustafa Dalcı ile yollar ayrıldı.
“Yollar ayrıldı” gibi gazete başlığından fırlama bir ifade kullandım çünkü biz mi kendisini gönderdik yoksa Dalcı kendisi mi ayrıldı, anlamadım. Normalde insan bu ayrıntıyı niye merak eder; şu yoklukta bir de bu arkadaşa tazminat ödeyecek miyiz, ödemeyecek miyiz… Ama ortalıkta dolaşan bir tuhaf tazminat hikayesi işi daha da karışık kuruşuk hale getiriyor: Dinektepe’de gençler deyorlar kine, Dalcı’nın sözleşmesinde öyle tuhaf bir madde varmış ki, hem istifa hem de kovulma durumunda kendisine tazminat ödenecekmiş. Hamdullah Abi’nin “onela öyle, hay ayağna vuriym!” dediğini duyar gibiyim. Neyse, sonuçta ayrıldık; takımın bulunduğu durumda gerçekten de yüklü bir tazminat ödenecekse kaderin böylesine yazıklar olsun, ne diyeyim…
Diğer yandan, resmî açıklama yapılmadı ama yeni teknik direktörümüz Sinan Kaloğlu olacakmış, Dinektepe’de gençler aralarında konuşurlarkene duydum.

bu yıl gelene hoş geldin gidene tazmınat demekten başka birşey yapamadık. Dalcının çok kotu bir başlangıcı muhteşem ve bu işi birkaç haftaya bitiririz dedirten orta donemi ve gerçekten iyi oynayıp haybeye puan dağıttığımız son dönemi oldu. Kaloğluna da sahaya cıkacağı 7 maç kaldı. üstteki 2 rakibimizle de 5 puan fark var. kendi ipimizle kalmak için 5 galibiyet sart aksi durumda kalırsak tamamen rakiplerin aptallığı olur. normal şartlarda takım düştü derdim ama oynadığımız oyun içimde çok azda olsa umut kırıntıları bırakıyor. Şunu da açıkça belirteyim eğer düşersek bir daha bu ligleri görebileceğimizi sanmıyorum. çünkü bu lig için çok az olan bu borçla 17 de 15 takım arasına giremeyen bir camianın alt lig için muazzam bir borç olan bu tutarlarla 19 da 2 ye girmesi pek mümkün değil

insallah yeni hocamızın muhteşem bir kariyeri olur ve o karıyerin başlangıç noktasıda bu 7 maç olur.