Necdet Niş: Boğaz Köprüsünden Parasız Geçen Bir Reisicumhur Vardı, Bir de Didi

Sevgili arkadaşlar. Bu gece uyku tutmayınca “Dinyakos” adlı siteye bir bakayım dedim. Bir de ne göreyim! Daha bugün yayınlanmış nefis bir Necdet Niş röportajı, sıcağı sıcağına: “Necdet Niş: Boğaz Köprüsünden Parasız Geçen Bir Reisicumhur Vardı, Bir de Didi”…

Adam doğma büyüme Hacettepeli çıktı arkadaşlar… Güzel bir anlatım, güzel bilgiler, güzel anılar, birbirinden güzel siyah-beyaz fotoğraflar…

50’li, 60’lı, 70’li, 80’li yıllar… Ankara, Hacettepe, Polatlı, Cebeci Çayırı, İlhan Cavcav, Atatürk Lisesi, Hamamönü, Münih 1860, Ankara Beşiktaş, Hacettepeli Kabadayı Karagöz Kemal, Yenişehir, Ayrancı, Küçükesat, Maltepe, Kurtuluş, Çiçek Sineması, 19 Mayıs Stadı ve dış sahaları, Şükrü Saracoğlu, Arap Çetin, İlhan Cavcav’ın amcası Tayyar Cavcav, Oktay Arıca, Sabri Kiraz, Toprakspor, Barbaros, Egespor, Eski WM sistemi, sağ bek, sol bek, sağ haf, santrhaf, sol haf, 4-2-4 sistemi, 4-3-3 sistemi, Catenaccio, Kopuk Libero sistemi, Kırıkkalespor, toplum polisleri, Hacettepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı, Göztepe, Fenerbahçe, Didi, Basri Dirimlili, İzmir, Altay, Gegiç, Doğu Almanya, Carl Zeiss Jena, Büyük Mustafa (Mustafa Denizli), Halit Kıvanç, Bursaspor, Sakaryaspor, Ankaragücü… Hepsi resmi geçit yapıyor ve o yıllardan bizlere selam çakıyor…

Boş zamanınızda okumanızı öneririm.

http://dinyakos.com/2017/09/19/necdet-nis-bogaz-koprusunden-parasiz-gecen-bir-reisicumhur-vardi-bir-de-didi/

Şimdi 80 yaşında olan Nicdet Niş ağabeyimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

3 Beğeni

Gerçekten Ankara’nın ve Türk futbol tarihinin önemli bir kısmının resmi geçit yaptığı çok güzel bir röportaj olmuş.

Böyle bir blog olduğundan haberim yoktu. Bir hazine keşfetmiş gibi mutlu oldum.

Bloğun ismi dikkatimi çekti onunla alakalı da Socrates dergide güzel bir yazı buldum. Ben de onu paylaşayım.

Dinyakos Usta’nın meşhur kramponlarını onu kullananların ağzından dinleyelim:

1 Beğeni