Nerede hareket, orada bereket

Alkaralar forumu da dahil olmak üzere Gençlerbirliği taraftar oluşumlarının sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) sayfalarına bakıyorum, o kadar durgun ki, cumartesi günü maç var mı yok mu belli değil. Hiç coşku yok.

Allah nazardan saklasın, takımımız bu sezon beklentimizin de üzerinde bir başarıyla ligin hakkını veriyor. Ama biz taraftarlar maalesef bugüne kadar ligin hakkını veremedik/veremiyoruz. Madem bu taraftar oluşumları kurulmuş, bu sosyal medya sayfaları açılmış, hakkını verin o zaman. Paylaşım yapmayacaksanız, bir coşku, bir sinerji, bir pozitif enerji yaratamayacaksanız, bu sayfaların ne anlamı var, kapatın gitsin.

Hiç de azımsanmayacak sayıda genç, kanı kaynayan taraftarın bulunduğu bir camiada bu kadar hareketsizlik, bu kadar durgunluk, bu kadar heyecansızlık, bu kadar coşkusuzluk bence normal değil arkadaşlar.

Her zaman ve her yerde söylediğim gibi, her Gençlerbirliği taraftarı camiamız için çok önemlidir ve camiamızın centilmen kimliğini elinden geldiğince temsil eder/etmelidir. Centilmen kimliğimizi ve niteliğimizi koruyarak sayımızı artırma yolu da her taraftarımızın heyecanlı, hareketli, coşkulu, girişimci ve paylaşımcı olmasından geçiyor. Sosyal medya paylaşımları da bu bakımdan çok önemli…

Ne olur biraz hareket…

Hareket… Hareket… Hareket…

Nerede hareket, orada bereket… :blush:

3 Beğeni

Sen bizim İstanbul whatsup grubuna gel hemşerim

1 Beğeni

Yaramı deştin hemşerim. :blush:

Whatsapp da ayrı bir dert ve sorun oldu bizim için. Alkaralar’daki arkadaşlar neredeyse olduğu gibi Alkaralar Whatsapp grubuna kaydı. Whatsapp grubu kapalı bir alan olduğu için oradaki tartışma ve yazışmalar dışa yansımıyor ve o geçici ortamda kaybolup gidiyor. Oysa bizim yüzümüzün diğer takımların taraftar oluşumlarından daha fazla dışa dönük olması gerekiyor. Çünkü sayımız sınırlı. Her bir taraftar kardeşimizin kendi çapında sağlayacağı bireysel katkı çok önemli. Alkaralar’a ve Gençlerbirliği taraftarlığına yeni arkadaşlar kazanabilmek için dışa dönük yüzümüzün çok aktif ve hareketli olması lazım. Eski forumları anımsayacak olursak, o düzeye ulaşmasa bile foruma hatırı sayılır bir katılım sağlanması güzel olur. Aramızda eli kalem tutan, çok bilgili ve güzel yazan arkadaşlar var ama maalesef bu potansiyeli ve avantajı kullanamıyoruz. Şahsen buna çok üzülüyorum. Bunu bazı arkadaşlarla da konuştum ama şimdiye kadar bir gelişme sağlamak mümkün olmadı maalesef. Bu konu tartışıldığı zaman bazı arkadaşlar eski forumun yapısının mobil kullanıma elverişli olmamasını gerekçe göstermişlerdi. Sırf bunun için forum yapısı değiştirilip yeni foruma geçildi ama işe yaradığı pek söylenemez. Yılların içinden süzülüp gelen forum kültürümüzün yok olmasını istemiyorum. Bugün bir Tribündergi forumuna girdiğinizde 10-15 yıl önceki bilgilere, yazılara ulaşabiliyorsunuz. Ama bizim forumumuz çeşitli gerekçelerle birçok kez değiştirildi, çok değerli eski bilgiler de maalesef uçup gitti.

Neyse… Yine de arkadaşlarımızın canı sağ olsun.

1 Beğeni

Çok haklısın, ben dahil hepimiz işin kolayına kaçıyoruz malesef. Bu akşam İstanbuldaki arkadaşlarla Atilla Türker’i de aramıza alarak güzel bir muhabbet ortamında bir araya geldik. 28 inde Bolu maçı için bir organizasyon yapacağız, sizde Ankaradan gelin Boluda buluşalım

1 Beğeni

İstanbul grubu olarak Atilla Türker’i ağırlamışsınız. Ne güzel hemşerim! Fotoğrafta arkadaşları ve tanıdık simaları görmek çok güzel. Ama bu önemli etkinlik muhtemelen Whatsapp gibi kapalı bir alanda kalmış. Şimdi sen paylaşınca haberimiz oldu Zekiciğim. Forumda ve sosyal medyada paylaşılsa camiamız için çok daha iyi olurdu gibi geliyor bana…

Merhaba Sayın Polatlılı Bey,

Evet dediğiniz gibi eski forumlarda bir çok bilgi kaybolup gitti ancak bir önceki forumumuzu büyük ölçüde kurtarabildik. Sağ üstte bulunan kutu(sandık) butonuna tıklayarak eski forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Foruma giriş yapıp profilinizi vs görüntüleyemiyorsunuz ama sayfalarda yazanlar büyük ölçüde bulunmakta. Hatta puan cetveli hala çalışmakta :slight_smile:

Saygılarımla

Teşekkürler Özgür. Bir önceki forumun linkinden giremiyordum ve bu sandık butonunu da bilmiyordum. İyi oldu. Gördüğüm kadarıyla en azından 2013 yılı başlarından itibaren veriler korunmuş durumda. Buna da şükür. Ondan önceki forumlar da korunabilseydi tam 16 yıllık bir birikim söz konusu olacaktı. Taraftarlık bir duygu işidir ve duyguyu besleyen en önemli şeylerden birisi de nostaljidir. Örneğin 15 yıl önce 2002-2003 ve 2003-2004 sezonlarındaki foruma bir girebilsek, yazıları, tartışmaları, fotoğrafları, forum üyelerinin 15 yıl önceki hallerini görebilsek ne güzel olurdu. :blush:

Necdet Abi, sen yeter ki iste! Tüm içerik olmasa da belirli tarihlerdeki web arşivine eklenen sayfaları görebilirsin. Mesela, 24 Mayıs 2003 tarihine ait alkaralar.com giriş sayfası. :slight_smile:

https://web.archive.org/web/20030524013319/http://www.alkaralar.com:80/

1 Beğeni

Teşekkürler Maksutçuğum, bu nasıl müthiş bir şey yahu! Hepsini olmasa da o zamanlar yaşadığımız bazı olayları yıllar sonra görmek ve okumak, anılara dalıp gitmek çok güzel…

Tabii aslında 15 yıl öncesine kadar inen eski forumlar aynı bir önceki forum gibi çalışır ve ulaşılabilir halde sandıkta bulundurulabilse çok daha iyi olacak. Olur mu, ne dersiniz? :blush:

1 Beğeni

Eski sitelerden görüntüleri incelerken 7 Ocak 2005 tarihinde Alkaralar admini Bülent Atlas tarafından açılmış bir başlık gördüm. Başlıkta bayağı bir gırgır dönmüş… :blush:

“Ricardo Neccola Polatez Antalya Kampında…”

https://web.archive.org/web/20050127095602/http://www.alkaralar.com:80/icerikarastir.php?name=Forums&file=viewtopic&t=71