Nobre Nobre Nobre Nobre Marcio Nobre!

Vay arkadaş! Adama bak yahu! Ben böyle bir şey görmedim!

Dün akşam oynanan Gençlerbirliği - Tetiş Yapı Elazığspor maçının ilk yarısında yaklaşık 25 metreden güzel bir vuruşunu kaleci çelince topa yeniden yetişmeye çalışıyor ve kaleci topa sahip oluyor. Sonra futbolcu eğitimlerinde videodan örnek olarak gösterilecek şekilde bir balet gibi havaya sıçrayarak ustaca ve zarif bir vuruşla topu kalecinin uzanamayacağı köşeye bırakarak ilk golümüzü atıyor. Sonra topa sahip olduğu bir pozisyonda solda boş durumdaki Alper’e nefis bir pas atarak ikinci golümüzün asistini yapıyor. Sonra Ahmet Oğuz’un ceza sahasına ortaladığı topu kaleye vurmaya çalışmak yerine bilinçli bir kafa vuruşuyla Ahmet İlhan’ın önüne bırakıyor ve üçüncü golümüzün asistini yapıyor. Sonra ceza sahasındaki bir pozisyonda topu güzel bir kafa vuruşuyla yerden kaleye gönderiyor, kalecinin uçarak çeldiği topa yeniden hareketleniyor ve bu sefer çaprazdan ayakla bir vuruş daha yapıyor, kale çizgisindeki Elazığsporlu oyuncuya çarpan topa altıpastaki Bady vuruyor ama yine kale çizgisindeki Elazığsporlu oyuncuya çarpan top kalecinin de müdahalesiyle ahlar vahlar arasında uzaklaşıyor. Kısacası bir gol, iki asist ve kaleci tarafından kurtarılan iki güzel şut… Sahada 20’li yaşlardaki bir futbolcuymuş gibi şahane bir mücadele… Öyle ki bir ara şut çeken, kafayla vuran her oyuncuyu Nobre olarak görmeye başladım. Sanki bütün topçular bir anda Nobre olmuştu. Hatta bir pozisyonda “Aslanım Nobre!” diye bağırdım. Emre’nin Babası hemen araya girip yanlışımı düzeltti ve “Gardaşım o vuruşu yapan Nobre değil, Ahmet İlhan,” dedi. :slight_smile:

Şimdi ben bu adama ne diyeyim? Bu adam 1980 doğumlu, 38 yaşında… Takımımızın yaş ortalamasını Hakan, Sessegnon ve Selçuk’la birlikte fazlasıyla yükselten ve matematiğe, istatistiğe, sayılara nanik yapan bir eleman… :slight_smile:

O halde bir zamanlar Fenerbahçe taraftarlarının “Lorke” türküsünün müziğiyle Nobre için söylediği tezahüratı bu sefer de hep beraber, hep beraber, hep beraber, hep beraber, hep beraber, hep beraber biz söylüyoruz: “Nobre Nobre Nobre Nobre Marcio Nobre! Nobre Nobre Nobre Nobre Marcio Nobre!”

Tabii genç arkadaşlarımızın bazıları yaşları yetmediği için hatırlayamayabilirler, adı eskiden "Marcio Nobre"ydi, sonra “Mert Nobre” oldu. “Mert” de türkünün ritmine uymuyor. Pes etmek yok, o zaman şöyle söyleyelim: “Nobre Nobre Nobre Nobre aslansın Nobre! Nobre Nobre Nobre Nobre aslansın Nobre!”

Şöyle de olabilir tabii: “Nobre Nobre Nobre Nobre ustasın Nobre! Nobre Nobre Nobre Nobre ustasın Nobre!”

Şöyle söylenmesine de itiraz etmem: “Nobre Nobre Nobre Nobre büyüksün Nobre! Nobre Nobre Nobre Nobre büyüksün Nobre!”

4 Beğeni

Şimdi aklıma bir tezahürat daha geldi. Gençlerbirliği, bu sezon ya da önümüzdeki sezon Nobre’nin oynadığı son takım olabilir. Çünkü yaşını ve bazı röportajlarında da belirttiği gibi kendisine yapılan antrenörlük tekliflerini dikkate alırsak aktif futbolculuğu bırakma olasılığı yüksek…

O zaman şöyle bir tezahürat uyduralım: “Nobre Nobre Nobre Nobre Gençlerli Nobre! Nobre Nobre Nobre Nobre Gençlerli Nobre!” :slight_smile:

3 Beğeni

97-98 sezonunda profesyonel kariyerine başlayan Nobre, futbolu 2018-2019 sezonunda Gençlerbirliği’nde bıraktı. Kendisi için Adana Demirspor maçının öncesinde bir seramoni yapıldı. Seramoni sonrasında Nobre tribünlere geldi ve tüm taraftarlar kendisini ayakta alkışladı. Bir Gençlerbirliği taraftarı olarak Nobre’nin son sezonuna şahit olmak beni çok mutlu etti. Umarım kulüp Nobre’yi teknik ekip elemanı olarak düşünür.

Nobre’nin 21 yıllık kariyerinde oynadığı takımlar şöyle:

nobre

2 Beğeni

Şimdi alkaralar canlı yayınında izledim, arkadaşlar çok iyi tanımladı. Geçen seneki futbolculardan sonra ilk Hatayspor maçında 38 yaşında didinen bir cutbolcu görünce çok rahatladık. Kariyeri boyunca herkesce saygıyla anıldı, en fiziki mücadelelere giren forvetlerden biri olsa bile.

Insana huzur veren bir yapısı var. Onu ve güler yüzünü görünce insan rahatlıyor. Umarım bizde teknik ekipte kalır.

OBRIGADO NOBRE

2 Beğeni