Stancu 2020

Sezon basinda kifayetsiz muhterislerin Emrullah, Selcuk ve Alper 'i bir sekilde takimdan yollamalari sonucu 4 tane bagrimiza basacagimiz oyuncumuz kalmisti kadroda : Ahmet Oguz, Berat, Rahmetullah, Bogdan.

Rahmetullah’ i oynatan yok, Berat ‘I koreltip yedege cektiler, akbabalar Ahmet Oguz’ a saldirir durur, tek Stancu kalmisti yeri saglam, onu da “iyi bonservise satalim” cilar cikmis piyasaya. Neymis, 1 milyor (milyon derlerse az gorunur) iyi paraymis, esdegeri oyuncu bulunurmus.

2 galibiyet primi zaten yaklasik o para, sanki yerine alacagin adam da bir tas corbaya gelecek. Yerine adam bulunur diyenlere sormazlar mi : 97 yilda Stancu ’ dan daha cok gol atan sadece 5 (yaziyla be$) futbolcu bulmussun, yil sonuna kadar kalirsa muhtemelen Youla ve Karan’ i da gececek, neye guveniyorsun da 97 yildir yapamadigini simdi yapacaksin, Houdini veya Kubilay Tuncer’sin de milletin mi haberi yok?

Te allam ya.

6 Beğeni

Elinize sağlık Coşkun kardeşim, ben de aynı düşüncedeyim. Yönetim ne yapmakta, nereye varmak istemektedir, anlamak mümkün değil. Düştüğümüz sezondan da ders almamışız gibi sanki. Aynı hataları yineliyoruz. Ü kaleci gönderdik, yerlerine birisi yabancı üç kaleci getirdik, yetmedi yerlilerden birini gönderip bir yabancı kaleci daha getirdik. Böyle kadro planlaması, kadro yapılanması olur mu? “Yahu kardeşim, ne yapıyorsunuz?” diye soran da yok. Stancu geçen sezon 1. Ligdeyken doğru dürüst bir iş yapmadı. Bu sezon ise gol krallığında ilk sıraya yükselecek kadar skorları etkiledi ve iyi bir performans sergiledi. Yani bu sezon anlaşılıyor ki gol atabilmek için Stancu’ya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Ama Stancu’nun gönderileceği konuşuluyor. Berat’ı köreltmekle, Rahmetullah’ı oynatmamakla ne geçecek elimize anlayan beri gelsin. Rizespor karşısında 2-0 yenik durumdayız, hocamız 89. dakikada Mats’ı oyuna alıyor. Belki “üçlük” atar diye düşündü herhalde… Bir an önce kendimize gelmemiz gerekiyor.

5 Beğeni

Bundan herhalde 10 yıl kadar once ilk yarıyı 5. veya 6 bitirmiştik. Trabzonspor ise 12 veya 13 bitirmişti. rahmetli başkan TS zor durumda türk futbolunun marka değerine yardım etmek lazım vs diye on liberomuz ve sağ bekimizi ( hafızam beni yanıltmıyorsa ayman ve flip deams) 750 bin euroya ikisini birden TS a sattı. ozaman euro 3 tl nın altında galibiyete 500 000 tl veriliyor. sonuç TS kaçıncı bitirdi bilmiyorum ama biz ilk yarının yarısı kadar galibiyet almadan 13 veya 14 bitirdik

geçmişten ders almak lazım stancu olmayınca golu zor buluyoruz. su noktada stancuyu vermenin bedeli küme düşmek olur. küme dümenin karşılığında kaç euro isteyeceklerini düşünsünler

3 Beğeni

Ligi orta siralar yerine dipte bitirdigin icin birkac milyon euro, seneye alt ligde oldugun icin 12-15 milyon euro arasi eksik kazanc, alt ligde oynamayacak futbolcularin gitmesi /serbest kalmasi ile olusacak zarar, zigzag cizerek lige terfinin cok kolay olmamasindan dolayi olasi alt lig yillari zararlari, vs… Muhtemel rakam 30 ila 50 milyon euro arasi olacaktir ( Bursaspor’un 70 milyon euro civarinda borcu var).

Ayrica baskentin ust ligde takiminin kalmamasi, MKE ve mumkunse Bursa’yi gecip ebedi puan cetvelinde 5.siraya yukselememek gibi manevi zararlar da cabasi.

3 Beğeni

Sadece paranın konusulduğu futbol dunyasında Sadece gerçek taraftarın fark edeceği muhteşem ayrıntı.

3 Beğeni

Umarım bu hafta takımı yalnız bırakmazsın hazreti Stancu

3 Beğeni

stancu nun değerini anlamak için biraz edebiyat biraz sosyoloji bilmek lazım, rakamlar ile anlamak mümkün değil. bende duyduğum gibi söz konusu muhabbeti dinledim ve kapattım direk. sanırım boia konuşuyor kafa patlatıyoruz diye düşündüm.

stancu varken, sio ya güveniliyordu. El üstünde tutuluyordu. mevkisini de ona vermişlerdi. o zaman da demiştim stancu bizim golcümüz + yaşayan efsanemiz. mustafa kaplan çok geç anladı bunu, iş işten geçmişti.

stancu gitmemeli. krallar gibi yaşatılmalı(maddi algılanmasın) karakteri de çok iyi, kültürümüze de çok yatkın.

rami için bi yerde yazmıştım, şampiyonluğa oynayan sivas a kiralık gitse çok iyi olur. bizde rotasyonda bile doğru düzgün oynamıyorken orda rotasyonda oynar hem piyasa yapar(rakamları getirelim hemen çuvaldan) hem kendii geliştirir hem şampiyonluğa oynayan takımda olur( umarım sivas şampiyon) kesinlikle satın alma opsiyonu olmamak kaydıyla. olcaksa da astronomik.

neyse üzüldüm ya. benim de içinde bulunduğum nesil, kıymet ve değer pek bilmiyor. sahip ve destek çıkma kavramı yok. ahmet oğuz bi ara topu tribüne dikmişti( o yeni grupların oraya sanırm) yadırganmıştı da ben normal karşıladım. futbolcunun ne düşündüğünü az çok okumaya çalışırım. benim takımımdaysa daha çok anlamaya çalışırım. şunu yaptı, bugun böyleydi değil, genelde değeri nedir. değerli ve anlamlı oyuncu olsa bile gitsin değil, kazanalım problemi çözelimdir bizi rahat ettirecek.

matematik zekam çok zayıftır, premier ligi de sevmem o yüzden abdullah avcı ve aykut kocaman(onların türev ve yardımcıların) dan da nefret ederim. neyse bu karaktersizlikler başka konu.

3 Beğeni