Şu elitistlik meselesi

Bu hususu son günlerde facebook taraftar grupları gezintisi yapıp, gördüğüm genel bir söylem yüzünden yeniden açmak istedim. Özellikle Adanaspor maçı sonrası periyottaki Özat’a ilişkin hem sportif hem medyatik hem de kulüp içi ve dışı ilişkilerine yönelik ağır eleştirilerimizi manipüle edip, Alkaraları - özellikle de Bülent’i- “derin emeller gütmekle, tanıdık menajerlerin çıkarını düşünmekle, elitizmle” ve hatta en ilerisine gidip “İlhan Cavcav sonrası kulüp başına üşüşecek akbabaların bizzat kendileri olmakla” (en eski taraftar grubu olarak var olan alkaraları, sanki Cavcav sonrası ya da ölümüne yakın oluşmuş gibi bir şartı olan bu ithama nasıl uygun düşürdükleri ayrı bir muamma zaten.) suçlayan malum grupları kastediyorum.

Durum o kadar trajikomik ki; o dönem Ümit Özat’ı savunurlarken karşıt tezlerini dayandırdıkları nokta Özat’ı eleştirenlerin, menajerlerin palazlanmasını ve tesislere akışını sağlamalarıydı güya; şimdi Özat sağolsun aynı sebeplerle Özat ‘in istifasını istiyorlar. Daha da komiği, ne bir özür dilemek ne de hadi özürü geçtim bu günleri öngörenlerin hakkını geri teslim etmek var. Hatta tam aksine içlerinden bazıları o dönem "Özat’ ın kulüp için uzun dönemde zararlı olacağı, yollar o dönem Özat’la ayrılmalıydı" görüşüne sahip olduğunu iddia ediyor. O dönemde facebookta yazmıştım; “gün gelecek bir de zeytinyağı gibi üste çıkarak şu an bizim konumumuzda kendi olduklarını iddia edecekler” diye. “Hafiza-i beşer nisyan ile maluldur, böyle söyledikleri zaman sakın bugünleri, Özat’ı sahiplenecek hiç bir neden yokken nasıl sahiplendiklerini unutmayalım” demiştim. O gün geldi işte. Yani yine elitistler win!:smile:

Tribünlerimize yeni gelen ve insan olarak, nefsi olarak iyi kişilikleri; bu öngörüsüz, emprovizyonsuz, hesabını kitabını Gençlerbirliği sevgisi üzerine değil yaşam tarzı kendisinin ters ekseninde olan insanlar mensup olarak çoğunlukta olduğu için Alkaraların inadına karşı kampta olma saikiyle oluşturan kibirli insanların kucağına bırakmama konusundaki hassasiyetlerimizde ve görüşlerimizde ne kadar haklıymışız. Bize bunu zorla söyletiyorlar ya, bu da bir sorun. Yoksa şu satırları yazdığım için ben de mutlu değilim. Keşke bütün tribünün ortak paydası önce Gençlerbirliği sevgisi olsa ve bir zahmet eski tüfeklerin yaşanmışlıklarının onların görüşlerini bir adım öne çıkardığı, haklılık paylarının olabileceği ihtimaline gururu bir kenara bırakıp ağırlık verebilsek.Elitistlikle suçlamasak. Ki alkaralar olarak bizim bu şartı(deneyimli görmüş geçirmiş ve çok deplasman yapmış tribüncü) taşıyan üyeleri bünyemizde daha fazla taşıdığımız ortada.

6 Beğeni

Gürcan’ım böylesine uzun bir yazı kaleme almış olman bile senin de bizden biri olduğunun bir kanıtı.
Yani elit olduğunun :sunglasses:

PS: kaleme almak deyimini kullanan biri zaten elittir.

1 Beğeni

4 Beğeni

Çok iyimiş bu :rofl::rofl::rofl: