TFF 1.Lig Gelişmeleri

Umarım Denizli kazanır. Osmanlı iyi bir çıkış yakaladı ama bence hocasından dolayı kırılgan bir takım, kaybederse bir anda batışa geçebilir.

1 Beğeni

Benim mi hesap zayif, berabere kalirlarsa iki rakibimiz de puan kaybetmeyecek mi?

Berabere kalsinlar, zaten Denizli’yi Ankara’da yeneriz, ipler de bizim elimizde olur.

Zaten bundan sonra zor puan kaybederiz ligde. Ilk yari puan stoklamamiz bu zamanlar icin gerekliydi ve ise yaradi.

Kirk yil oncesi Goztepe’sinden afiriklenmis bir tezahurat ile maclari seyrediyorum artik, bayagi da keyif aliyorum :):blush:

Selcuk, Sese ortala, bombala Bogdan bombala.

2 Beğeni

beraberlik de iyi sonuç ama iki tkımın fikstürüne baktığımızda Osmanlıspor’un çok daha zorlu bir süreçten geçeceğini görüyoruz. bu maçta kaybedip o fikstüre girerse, rakibimiz olmaktan çıkacak sonuçları alır ve bizim için şahaneolur

1 Beğeni

Yeniyil yemeginde " kesin sampiyonluk, baska turlu kesmez" den, ilk iki icin rakip celmesine ihtiyac duyan bir taraftar topluluguna mi donduk yani?

Takim iyi, futbolcular iyi, hoca iyi, bizler de mutluyuz. Tamam, Necdet Agabey’in Mehmet Baturalpvari “her maci 100-0 kazanalim” gucunde degil Gencler ama her takimi da yenecek kudreti var.

Mademki travmayi yasiyor her alt lige dusen takim, biz de ikinci yari basinda yasadik ve simdi isler tekrar yoluna giriyor.

Bunun 80’li yılların başlarında bir de Ankaragücü versiyonu vardı. “Tren gelir hoş gelir” türküsünün bestesine yakın bir beste ile söylenirdi. :blush:

Gururluyuz güçlüyüz.
Biz Ankaragüçlüyüz.
Ortala Sadık ortala.
Bombala Hurubeş bombala.
Maradona Sadık şak şak da şak şak.
Hurubeş Mehmet şak şak da şak şak.

Maçı televizyonda izliyorsak, Stancu gol attığı zaman, golün hemen sonrasında maç spikerlerine özenerek bizim Emre’nin Babası’na telefon ederim ya da müsait değilse mesaj yazarım: “Gol gol golllll… Stancu Stancu Stancu!” Hoş geldin, iyi ki geldin Stancu… :blush:

2 Beğeni

Orijinali “Dogan, Irfan ortala, bombala Sado bombala” idi ama MKE 'nin cikisa gectigi zamanlarda bizler de katildik o tezahurata. Hatta; Sadik Gazi Ciftligi mahallesinin AOC’ye yakin kisminda oturur, evden cikip arabasina binene kadar “ne oluyo lan burada” bakisini atar, Ozdemir, Hakan ve ben de arkasindan sessizce bu tezahurati yapardik.

O zamanin geyigi bir mac esnasinda oyun durdugunda Hrubesch Mehmet’in ne oldu deyip, cift vurus cevabi aldiginda “ikisini de ben atacagim” dedigiydi. :):joy::joy: Bilmiyoruz ne kadar dogru ama Anittepe, 19 mayis dis saha, yenimahalle eml arkasi gibi yerlerde cift vurus anlarinda “ikisini de ben atacam” diyen bayagi angara bebesi turemisti o aralar.

3 Beğeni

Bir çıkış da Eskişehir den bekliyorum. Deplasmanda gazisehir den puan alırsa sasirmam.

2 Beğeni

İlk yari beraberlik kokan bir maç oldu, biri illla kazanacaksa Osmanlı daha yakın göründü. Denizlispor’un bütün maçları böyle, kesin kaybedecek diyorsunuz bir şekilde atıp üstüne yatıyorlar

1 Beğeni

Osmanlıspor oldukça iştahlı oynuyor. Maçı kazanmayı isteyen bir görüntü içinde… Bastır Horoz!

Ümraniyespor maçından sonra biz (Masadaki yancı gözlüklü amca)… Ortadoğu’da kartlar yeniden dağıtılıyor. :blush:

2 Beğeni

Osmanlıspor 56. dakikada 1-0 öne geçti. Biraz önce de Burak Çalık akıllara altıpasta zarar bir gol kaçırdı. Yapma Horoz, hiç olmazsa bir beraberlik.

Bu arada Eskişehirspor da 47. dakikada Jesse’nin attığı golle Gazişehir deplasmanında 1-0 önde.

Gazişehir Gökhan Alsan’ın 68. dakikada penaltıdan attığı golle beraberliği sağladı. Haydi Horoz, sıra sende…

Denizlispor çok dramatik bir yenilgi aldı. Son saniyelerde kalecelerinin de katılımıyla yüklendikleri anda ceza sahasında iki defa top direkten döndü ve bu topu çıkartan Osmanlıspor, Eric Ayuk’un boş kaleye gönderdiği golle durumu 2-0 yaptı. Bu arada Gazişehir - Eskişehirspor maçı da 1-1 bitmiş.

Gerek biz ve gerekse Denizlispor açısından çok kötü bir sonuç gerçekleşti. Osmanlıspor’a adeta şampiyonluğu hediye etme durumuyla karşı karşıyayız. Düşünebiliyor musunuz, Osmanlıspor iki takımı da deplasmanda yendi. Gençlerbirliği ve Denizlispor kendi sahalarında oynadıkları bu iki maçı kazansalardı puan cetvelindeki ilk altı takım şöyle sıralanacaktı:

Denizlispor… 50
Gençlerbirliği… 50
Osmanlıspor… 41
Ümraniyespor… 41
Hatayspor… 40
Altınordu… 38

Neyse, olan oldu. Artık mecburen kendi göbeğimizi yine kendimiz keseceğiz. Bir an önce toparlanıp sahada işi şansa bırakmadan iyi maçlar çıkartıp, paniklemeden ve rakipleri küçümsemeden ama fazla da cesaret vermeden sakin olup şuurlu oynayarak sürekli kazanan bir takım görüntüsü vermek zorundayız.

1 Beğeni

Osmanlı Denizli yi de yendi.
Anlamadığım bir tek nokta var.
Osmanlı nasıl oluyor da bu kadar diri?
Hepsi müthiş koşuyor, basıyor.
Bizde iken 15 dakika koşmayan çelimsiz Burhan bile nerdeyse 90 dakika deli gibi koşuyor.
Nasıl besliyor , ne ile motive oluyorlar bunu anladım.

1 Beğeni

Mustafacığım, Osmanlıspor genç, orta yaşlı ve yaşlı futbolcuların çok güzel bir şekilde harmanlanmasıyla oluşturulmuş çok iyi bir takım. Oyuncularına tek tek baktığımızda kalecisi, savunması, orta sahası ve hücum oyuncuları bu lig ölçeğinde çok iyiler. Karcemaskas, Numan, Anıl, Mertan, Tugay, Sinan, Hasan, Beykan, Magaye Gueye, Eric Ayuk, Burhan Eşer vs… Bugün ikinci golü atan Eric Ayuk, bu sezonun başında transfer döneminde ABD’den Trabzonspor’a transfer olmak için gelmiş. Ancak bazı belgeleri tamamlayamayınca geri dönmüş. Sonra nasıl olduysa olmuş ve Osmanlıspor bu genç futbolcuyu uygun bir bedelle transfer etmiş, yani bilardo deyimiyle ince görmüş. Burhan da futbolu bilen, tecrübeli, sezgi ve oyun zekası iyi olan, bu lig ölçeğinde çok iyi ve etkili bir futbolcu. Geçen sezon Erzurumspor’da da güzel işler yaptı ve Erzurumspor’un küme düşme hattından çıkıp Süper Lige yükselmesinde büyük katkı sağladı. Bizim maçta da daha maçın başında fırsatçılığını konuşturarak bizim takımı şaşkına çeviren ve adeta iptal eden golü attı. Kısacası Osmanlıspor şu anda Süper Lig yolunda çok ciddi bir rakip. Tek dileğim ve beklentim sırasıyla oynayacağı Gazişehir (İ), Adana Demirspor (D), Hatayspor (İ), Altınordu (D), Eskişehirspor (İ), İstanbulspor (D), Elazığspor (D) ve Ümraniyespor (İ) maçlarından beş ya da altısında ciddi puan kayıpları yaşaması… Tabii her zaman söylediğimiz gibi bizim kredimiz ikinci yarının ilk dört haftasında aldığımız dört yenilgi (özellikle de Osmanlıspor yenilgisi) sebebiyle tükendiği için artık puan kaybına tahammülümüz yok.

1 Beğeni

Çok iyi de oldu çok güzel oldu tamam mı.

Bertrand Tavernier ’ in bir filmi vardı yıllar önce seyrettiğim, onun çeviri ismi geldi aklıma: " Ve şölen başlasın " ( direk tercümesi " parti başlıyor " olabilir, şölen olmadı, parti oldu o da olumlu).

2005 şampiyonlar finali en çok sevilen, hatırlanan maç oldu CL’ de. Son ana kadar heyecan, kendi halinde Liverpool ’ un heybetli A.C.Milan ’ i Davut ’ un Calut ( David - Goliath) u devirmesi gibi yenmesi unutulmaz bir keyif verdi herkese ve özellikle Liverpool taraftarlarına.

İki sonuç oluştu bugün sonrası:

1. Lig başlıyor
  2. Alt grubun bu üçlünün birini yakalaması belki olabilir ama iki veya üçünü yakalaması artık çok zor. İkisi direk yükselecek, üçüncü muhtemelen Hatay ile finali oynayacak ( şu an görünümü).

Siyasiler, belediyeler desteklesin diğer takımları, devrilecek çok Calut / Goliath var.

2 Beğeni

Bu ligde her an hersey olabilir. Denizlinin biraz form kalbi beklenen birsey. Hicbir takim sezon boyu ayni tempo ayni istah ayni istikrar ile surduremez.

Bir macta her takimin borusunun ottugu 5-10 dakikalik bolumler oldugu gibi sezon boyu takimlarda biraz borularinin daha AZ ottugu donemlerden gececektir. Sonucta robotlar oynamiyor sahada hani taraftar oyle olmasini tercih etsede.

Genclerbirligi iste o istah ,inanc kaybini yasadi virus sistemden gecti son iki macta rakiplerin uzerine bosaldi diyeyim…

Denizli o doneme yeni basliyor, Osmanli takimi gec toparladigi icin o donemi bence yasamayacak ligin basinda yasadilar…iyikide yasamislar yoksa 3 galibiyet daha alsalar simdi acik ara liderlerdi.

Bundan sonra tepedeki 5 takimdan hicbirisi gevseyemez ve bu ligde tahterevalli misali bir son 7-8 maclik son duzluk olacak.

Genclerbirligimiz umarim bir daha inanc kaybi yasamaz bundan sonra 3 puandan assagisi mental olarak takimlari bitirecektir.

1 Beğeni
  1. Ligde 23. haftanın puan cetveli şöyle oluştu:

İnşallah ilk iki takım arasına girip Süper lige doğrudan çıkarız da averaj hesaplarına kalmaz işimiz. Ama lig sonunda puan cetveli yine böyle gerçekleşirse ve bu üç takım aynı puanla sıralanırsa ne olacak? Bu üç takım arasında oynanacak tek maç kaldı: Gençlerbirliği - Denizlispor… Gençlerbirliği’nin bu maçta yenmesi, berabere kalması ve yenilmesi varsayımlarına göre nasıl bir puan cetveli ortaya çıkar? On puanlık uzmanlık sorusu… :blush:

Ziya Adnan ile birlikte dokuz yıl önce 2009 yılının Aralık ayında Maradona Sadık, Hurubeş Mehmet ve Deli İhsan ile bir söyleşi yapmıştık. Birgün gazetesinde ve Klasspor’da yayınlanmıştı. Başlığını da “ORTALA SADIK ORTALA, BOMBALA HURUBEŞ BOMBALA” olarak yazmıştık. Bu çift vuruş hikâyesini keşke söyleşiden önce duymuş olsaydık. O zaman kesinlikle sorardık Hurubeş Mehmet’e… :blush:

Söyleşiyi o zaman okumamış olan arkadaşlarımız için link:

Denizli nin bu mağlubiyetle birlikte düşüşe geçeceğini tahmin ediyorum. Zaten futbol olarak çok parlak değillerdi.
Osmanlı ise şu anda forumunun en üst seviyesinde. Durdurmak oldukça zor. Ama bu liderlik işi de papaz kaçtı gibi. Papazı eline alan panikliyor. Adana Demirspor deplasmanı ve Hatay maçları Osmanlı için düşüş başlangıcı olabilir.
Yeterki bu arada biz Afyon, Altay ve Adana maçlarını kayıpsız atlatalim.
Osmanlı için diyemem ama Denizli yi ekarte etmek için hala top bizde…

1 Beğeni

Soruya cevap arıyoruz arkadaşlar… TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’den aldığım bilgiye göre, bu soruya doğru cevap verecek olan arkadaşımızın “Averaj Hesaplama ve Değerlendirme Uzmanı” unvanıyla TFF’de işi hazır. :blush:

once ikili, sonra uclu, en son genel averaja bakilacagindan Osmanli; GB-DS sonucundan bagimsiz ilk sirayi kapacaktir. Gencler Denizli’yi yenerse puan esitliginde Denizli’yi gecer, berabere kalirsa genel averaja bakilir, yenilirse puan esitliginde Denizli avantaji kapar .

Bunlar hep faraziye, zaten evinde Denizli’yi yenemiyorsan, isin ne superligde.

Keske Deli Ihsan olmadan bu roportaj yapilsaymis.

Adamda ne Gencler nefreti varmis oyle. Sonlara dogru Gazi Mustafa Kemal de Ankaragucludur, kutsal metinler Ankaragucu icin inmistir falan diyecek diye korktum.

Bir zamanlar Candan Ercetin adli sahis diger ulkelerden muzikleri asirip, altina anonim diye yazip piyasaya surerdi. Yildiz Usmanova, Goran Bregovic falan cok cekti bu islerden. En son dayanamadi Bregovic, tedbir koydurdu, Sezen Aksu’ya verdi cogu eserlerini de. Bunu kabul edemeyen -ve sozde safligin simgesi olarak su reklamlarina cikan- Ercetin’de yerli yersiz her konuda lafi dondurur, Goran’a getirirdi . O zamandan beri kiskancligin, cekememezligin simgesidir bu sahis gozumde. Simdi bu Deli Ihsan da kafayi Gencler’e takmis, her sozu aldiginda MKE ne ulvi bir muessesedir, tanri katinda yeri vardira getirmis.

14 kisi yatakhanede yatan, sahasi olmadigi icin Cubukspor genc takim idman saatlerinde Beden Terbiyesi izniyle gelip sahamizi bizden odunc alan bir takimdan bahsediyor. Ilhan Cavcav’i MKE’li yapmis, “ben Bursa’dan geldim, taraftari gorunce sasirdim” falan demis. Teksas tribunu olan Bursa’dan bahsediyor, hani Beylerbeyispor falan dese belki inanacagiz.Bahsettigi zamanlar (1970-80 ler) Ozmetin Erkut, Deli Vahit, Haluk Erdem, 3 tane Sedat, Ceki, kaleciler Rasim ve Kibrisli Osman, Beyhan Caliskan, Doktor Recai gibi oyuncularin oynadigi, Dundee, Dinamo Kiev maclarini oynayan Bursa’nin zamanlari .

Ne kadar sinirle yazdiysam, 4 kez duzenleme yaptim, hala muhtemelen cogu seyi yanlis-eksik yazmisimdir. Te Allam ya.

1 Beğeni