Tribünden Maç Hikayeleri Youtube Programı

Geçenlerde Youtube’da gezinirken bir kanala denk geldim. Murat Şeker isimli arkadaş kendi kanalında farklı takımların maçlarına giderek bu takımların maçlarını tribünden takip ediyor ve bunları izleyicisiyle paylaşıyor. Program adıyla zaten neyi hedeflediğini anlatıyor ama benim de bir özet geçmem gerekirse 10-20 dakikalık videolarla o maçın tribünden hikayesini anlatmaya çalışıyor arkadaş. Gittiği şehirlerde taraftarın nabzını tutuyor, kendi belirlediği lezzet duraklarına uğruyor. Bir çok taraftarın -daha doğrusu sporseverin- hayal ettiği şeyi yapıyor yani. Genelde alt liglerin maçlarını takip ediyor. Takip ettiği takımlar arasında Ankaragücü Eyüpspor Göztepe Kocaelispor Sakaryaspor Altay gibi Anadolu’nun köklü kulüpleri var.

Programın adı bana Necdet Abi’nin kitabını hatırlattı. Bir kitapla bir Youtube programından beklentimiz aynı değil tabii ki ama arkadaşın yaptığı iş de benim içimdeki tribün sevgisini ateşledi. Ve futbola küstüğümüz şu günlerde sizlerin de içinizdeki sporseverleri uyandırmak adına bu programı paylaşmak istedim. İlgili programa alttaki linkten göz atabilirsiniz. Bu iş de çok reklam gibi oldu aslında ama neyse :grinning:

Tribünden Maç Hikayeleri

4 Beğeni

Teşekkürler Galip. Murat Şeker adlı genç arkadaşımız futbol ve taraftarlık adına güzel işler yapmış. Ankaragücü - Ümraniyespor maçıyla ilgili videoyu izledim. Görüntüleriyle, sohbetleriyle bence çok başarılı. Alt liglerdeki takımlarla ilgilenmesi de ayrı bir güzellik. Diğer videoları da zaman buldukça izleyeceğim. Futbolu tribünde izlemeyi sevdiren, futbolseverleri statlara gitmeye teşvik eden güzel bir genç işi Youtube programı.

1 Beğeni