Türkiye Kupası 2018-2019

Bravo Cengizhan. 1-0.

Zor da olsa üst turdayız. Denizin kaçırdığı net pozisyonlar vardı. Matei’nin istekliligi olumlu. Bady çok silikti. Berat, oynadığı pozisyon itibariyle daha garantici olmalı ama bugün biraz lakayttı. En çok canberk’i beğendim.umarim sakatlığı ciddi değildir.

1 Beğeni

Matei güzel bir orta yaptı, Cengizhan da güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi. Matei lig maçları için de hazır gözüküyor. Kaleci Emrullah da iyiydi. Berat ile Rahmetullah’ın daha iyi, istekli ve güven verici olmaları lazım. Bu tür maçlar yedekte bekleyenler ve genç futbolcular için güzel bir fırsat. Bu şansı iyi kullanmaya çalışmaları, hocaya o güveni vermeleri lazım. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır, 2014 yılında (internette araştırınca 07.09.2014 günü olduğunu gördüm) bir milli maç arasında tesislarda Servet, Pedriel, Vederson gibi futbolcuların oynadığı Mersin İdmanyurdu ile yaptığımız maçı 4-1 kazanmıştık. Kaptan Servet Çetin ve arkadaşları maçtan sonra bir karış suratla önümüzden geçip futbol okulundaki soyunma odasına gitmişlerdi. Golleri Mervan Çelik, Berat Tosun, Antal ve Nizamettin Çalışkan atmış. Ama o maçta golleri atan değil de Mersin İdmanyurdu karşısında yaptığı hareketlerle, verdiği öldürücü paslarla adeta döktüren genç bir futbolcu ön plana çıkmıştı: İrfan Can Kahveci… Maçı izleyen herkes İrfan Can’a hayran kalmıştı. İrfan Can işte o maçta kendini tam olarak gösterdi ve sürekli gelişim göstererek (A) Takıma yükseldi. Sonrası malum…

1 Beğeni

Sonrası bilmeyenler için watzapta adamı ne kadar darlamışsak Başakşehir’e kaçtı bebe :sweat_smile:

1 Beğeni

Ah ulan watzap, nedir be senden çektiğimiz! :blush:

1 Beğeni

lig maçları zemine yetmiyormuş gibi, kupa maçları da şansımıza ankarada oynandı :slight_smile:

Saha berbat durumda. Pazar günü Ankaragücü, pazartesi de biz oynayacağız. Çarşampa, perşembe, pazar, pazartesi… Bu sahanın altı günde 4 maçı kaldırması mümkün değil. Dün akşam baktım Göztepe, Çengelköy ile Atatürk Stadında oynadı. Ankaragücü ile Gençlerbirliği de Ankara’da uygun bir statta oynayabilirlerdi.

Sahanin her tarafi yamali ve yamali bolgelerde top hoplaya ziplaya ancak gidiyor.Oyuncularin sagligi icinde bu zemin cok kotu…Bu maclara zaten taraftar az geliyor ve Ostim ,Aktepe fazlasiyla yeterliyken Yenikente daha fazla zarar vermenin manasi nedir?

1 Beğeni

Yalniz unutmadan sahaya Bekir abileri girince oldukca toparladi golude buldular. ben kupada bir arizaya sebep olmamak icin her zaman 6 tecrubeli ile ayni mevkide abileriyle yan yana oynayan 5 gencden yanayim.Hata yaparlarsa abileri kapatabilir.

1 Beğeni

Ben de şahsen lig maçında oynayacak en az 6 futbolcu ile genç ve maç eksiği olan futbolculardan oluşan bir takımdan yanayım. Böylece kupa maçı aynı zamanda lig maçı için bir hazırlık da olur. Ama tabii hocanın da bir bildiği, kendisine göre bir planı vardır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Bir üst tura atladık. Gidebileceğimiz yere kadar gidelim.

1 Beğeni

Süper (olmayan) ligte iken Avrupa için bir şans olarak gördüğüm Türkiye Kupası için sene başında “ne kupası hemen elenelim süper lige çıkma mücadelesi bizim önceliğimiz” diye düşünüyordum.
Yanlış hatırlamıyorsam @AhmetAy uyardı beni:
Türkiye Kupası olmazsa Rahmetullah,İlker ne zaman oynayacak? Onların pişmesi için büyük şans.
Cidden haklı :+1:

Deniz için ne düşünüyorsunuz?
Geçen sene Özat şans vermedi boylu poslu topçu aslında iş yapabilir diye düşünürdüm.
Başarılı bulmadım Diyarbekir Müsabakasında (bile) …
Çok da umudum kalmadı ileriye yönelik…

1 Beğeni

Ümit Abi geçen sene Deniz iyi olsaydı belki de ligden düşmezdik. Vedat ve Skuletiç gibi ağır değildir diye düşünmüştüm, geçen yıl hayal kırıklığıydı.
Bu yılda beklentimizi hiç karşılamadı. Erkan Hoca belki formu yükselir diye düşündü ama yok. Az şans buluyor neden az oynatıldığı ortada yani…Bulduğu şansı da harcadı. Sözleşmesi bitince veya devre arası gönderileceklerden birisi bence. Birde yabancı kontenjanından oynuyor, bunu da unutmayalım.

1 Beğeni

Kupada rakip Hatayspor olmuş.

Türkiye Kupası 5. eleme turunda ilk maçlar 4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde, rövanş maçları ise 18, 19 ve 20 Aralık 2018 tarihlerinde oynanacak.

İlk maçı Ankara’da oynayacağız.

Kupayi tek mac oynasalar daha mantikli. Kurada kimin adi ilk cikarsa o sahada oynanmali.

Fikstur birikimini engeller maclari kiran kirana yapar.

3 takima hizmetle gorevli Demiroren cemaati bunu yapacak adamliga sahip degil o baska

Türkiye kupasında gidebildiğimiz yere kadar gidelim. Genç oyuncuların böyle maçlarda süre alması çok iyi oluyor. Büyük rotasyonla oynuyoruz. Gelecek adına ve kendilerini geliştirmek adına genç oyuncularimız için Türkiye kupası maçları altın değerinde kendi adlarına güzel geçirirlerse önümüzdeki zamanlarda birde bakmıslar lig maçlarinda kendilerini ilk 11’de bulmuşlar.

(Fikstürün ne zaman çekileceğini biliyordum internetten takip ettim.Biraz bencilce olcak ama isteğim 1461 trabzon, Trabzonspor, Rizespor, Giresunspor gelmesiydi . Maçlara gidebilirdim. Kurada çıkmadı yapacak bir şey yok. Hatayspor karşısında GENÇLERBİRLİĞİME başarılar diliyorum.

Kupada rotasyon çok güzel oluyor, gençler şans buluyor ama “gidebildiğimiz yere kadar” gitme ihtimali oluşunca hocalar hemen as kadroya dönmeye başlıyor. Fenerbahçe karşısındaki grup maçlarında lige çok yakın kadrolarla oynamıştık misal. Her zaman Avrupa için en kestirme yol hayalimdi kupa ama bu sene yetecek nefesimiz olmayabilir iki kulvar için.

Hatayspor eşlemesi en dengeli eşleşme oldu. Diğer eşleşmelerde hep alt lig takımı-üst lig takımı eşleşmesi var. Biz Hatayspor ile aynı ligdeyiz.

Türkiye Kupasında, Gençlerbirliği - Hatayspor maçı 4 Aralık 2018 Salı günü saat 14.45’de Ostim Stadı’nda oynanacak.

http://www.sporanki.com/tr/haber/62771-SON_DAKIKA_!_Genclerbirligi_Ostim_Stadina.html

Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nün bundan önceki kupa maçları da Ostim, Etimesgut, Gölbaşı, Aktepe Stadı gibi statlarda oynatılsa olmaz mıydı? İki kez beş günde dört maçla haşat edildi Yenikent Stadının çimleri…

1 Beğeni

Neresinden tutsan elinde kalıyor Necdet Abi

Aslında her şey Eryaman bitmeden 19 Mayıs’ı yıktıran aptallıkla başladı :rage::rage::rage:

3 Beğeni