Yapma Altınordu! Yeter artık, kötü örnek oluyorsun!

Elazığspor: 0 - Altınordu: 2

Altınordu, sezonun ilk maçında Elazığspor’a konuk oldu. İzmir temsilcisi mücadeleden Mirkan Aydın ve Fatih Aktay’ın golleriyle 2-0’lık üstünlükle ayrılmayı başardı.

Altınordu’nun 1997 doğumlu santrforu Fatih Aktay, yeni sezondaki ilk maçında ilk golünü attı. Yeni transfer Mirkan Aydın da ilk maçını boş geçmedi.

Elazığspor’da Serkan Kurtuluş, mücadelenin 81. dakikasında kırmızı kart gördü.

Elazığspor, haftaya Eskişehirspor’un konuğu olacak. Altınordu ise Ankaragücü’nü ağırlayacak.

STAT: Elazığ Atatürk

HAKEMLER: Abdullah Yılmaz, Orkun Aktaş, Muhammet Yumak

ELAZIĞSPOR: Soner Şahin, Bjarnason, Berk Yıldız, Maranhao (Dk. 63 Sarpong), Onur Güney, Fatih Serkan Kurtuluş, Erman Bulucu, Tatos, Murat Kayalı (Dk. 45 Alpaslan Öztürk), Mehmet Yiğit, Tom Silva

ALTINORDU: Berke Özer, Yusuf Acer, Yusuf Yalçın Arslan, Oğulcan Ülgün, Mehmet Murat Uçar (Dk. 90+3 Musa Caner Aktaş), Serkan Göksu, Mirkan Aydın (Dk. 44 Fatih Aktay), Alican Özfesli (Dk. 85 Recep Yemişçi), Kerim Alıcı, Barış Alıcı, Seydi Kayasoy

GOLLER: Dk. 27 Mirkan Aydın, Dk. 84 Fatih Aktay (Altınordu)

KIRMIZI KART: Dk. 81 Fatih Serkan Kurtuluş (Elazığspor)

SARI KARTLAR: Dk. 11 Yusuf Acer, Dk. 45 Kerim Alıcı, Dk. 55 Serkan Göksu, Dk. 63 Barış Alıcı, Dk. 76 Fatih Aktay, Dk. 89 Recep Yemişçi (Altınordu), Dk. 66 Mehmet Yiğit, Dk. 79 Alpaslan Öztürk, Dk. 83 Tatos (Elazığspor)

Yapma Altınordu! Gerçekten de yeter artık, buramıza geldi! Şimdi balkona çıkıp avazım çıktığı kadar bağıracağım, “Yeter artık! Yeter artık!” diye… Bu nedir yahu! Türk futboluna kötü örnek oluyorsun arkadaş! Rakiplerinin 5 yabancı futbolcu ile oynadığı bu devirde sadece yerli futbolcularla, üstelik de alt yapıdan gelen Berke Özer gibi, Fatih Aktay gibi 18-20 yaşındaki bebelerle mücadele etmek de neyin nesi? Nasıl bir çağ dışılıktır bu? Dalga mı geçiyorsunuz kardeşim? Kusura bakma ama bu ligde mücadele ediyorsan, önce bu ligi ciddiye alacaksın ve hakkını vereceksin. Sana TFF tarafından kadronda 5 yabancı futbolcu bulundurma ve maçta oynatma hakkı verilmiş. Sen ne yapıyorsun? Bu hakkını kullanmıyorsun. Tamamen yerli futbolcularla sahaya çıkıyorsun ve ikisi Brezilyalı, biri İzlandalı, biri Yunan ve biri de Hollandalı olmak üzere 5 yabancılı Elazığspor’u ligin marka değeriyle dalga geçercesine deplasmanda 2-0 yeniyorsun. Kalede 18 yaşında bir bebe, golü atan 20 yaşında bir bebe… Bu ne yahu! Kafa mı buluyorsunuz bizimle arkadaş? Ondan sonra yok ligin marka değeriymiş de, yok falanmış da, yok filanmış da, avalmış da, gavalmış da…

Eyy Altınordu! Ayıp değil mi? Ligin marka değerine zarar verdiğinin farkında değil misin!

Buradan Altınordu kulübünün başkanı Seyit Mehmet Özkan ve yöneticileri ile teknik direktörü Hüseyin Eroğlu’ya sesleniyorum. Bu size son uyarımdır. Futbolumuzda güzel bir düzen kurulmuş ve tıkır tıkır işliyor. Alan, veren, federasyon, kısacası herkes halinden memnun. Çıkıntılık yapmayın, düzene uyun! Aksi takdirde sizi TFF’ye şikâyet edeceğim ve ligden ihraç edilmeniz, hatta kapatılmanız için UEFA Disiplin Komitesi, UEFA Tahkim Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu, FİFA, CAP, artık neresiyse oraya e-posta göndererek yazılı başvuruda bulunacağım.

Yeter artık, kendinize gelin!

5 Beğeni
  1. hafta sonunda 45 puanla 4. sıradalar gardaşım. İster misin süper lige çıksınlar. Biliyorum istersin.
    Bu arada % 100 “yerli ve milli” ler.
1 Beğeni

Şimdilik iyi gidiyorlar gardaşım. % 100 “yerli ve milli”, üstelik büyük bölümünü de alt yapıdan yetiştirdiği futbolcularla süper Lige çıkarlarsa bize de saygıyla şapka çıkarmak düşer. Demek ki doğru işler yaptığınızda doğru sonuç, yanlış işler yaptığınızda da yanlış sonuç alıyorsunuz.

1 Beğeni

Ben de alt ligde Ankaragücü ve Altınordu’yu destekliyorum. Rizespor geldi gibi, umarım diğer ikisi bunlar olur

2 Beğeni

Izmir’e gidiyorum. Bu son zamanların aktüel ve sempatik takımını Altay ile beraber yakından izleyeceğim bakalım. Izlenimlerimi izledikce paylaşmaya çalışacağım. Futbol kültürleri yanında, çalışma sistemleri, alt-yapı bebeleri için ne tür organizasyonlar düzenlediklerini, kişisel gelişimleri için psikolojik, sosyal, antropolojik :smiley: vs ne metodlar izlediklerini vs.

3 Beğeni

Futbolda beyin göçü :smile::smile::smile::joy::joy::joy:

2 Beğeni

Karşıyaka candır. 351/2 :smiley: