Yeni teknik direktör kim olmalı

Normal koşullarda takımın başında bir hoca varken bu sitede böyle bir başlık açılmazdı ama koşullar normal değil! Ümit Özat gelmesin dedik, dinleyenimiz olmadı. Ümit Özat gitsin diyoruz, haykırıyoruz, yine dinleyen yok. Ancak şurası belli oldu ki bu işin sonu da yok!
Bu süreçte hiç alışık olmadığımız ilginç bir şey de oldu aslında; atlamayalım: Taraftarın tüm baskısına ve artık Özat’ı aşıp yönetime yönelen eleştiri oklarına rağmen başkan Murat Cavcav çıktı ve Ümit Özat’ın arkasında olduğunu açıkladı. Futbolun değişmez kuralıdır, işler kötüye giderse tepkileri biraz olsun dindirmek, taraftarın gazını almak için ilk -ve en kolay- olarak teknik direktörlerin kellesi alınır. Kısa vadede gerçekten de sükunet sağlanır ama sürekli hoca değişikliği uzun vadede işleri daha da berbat eder; kendimizden biliyoruz! Bu yönüyle bakıldığında Cavcav Jr aslında tam da yapılması gerekeni yaptı. Ama maalesef başkanın bu doğrusu yanlış hocaya denk geldi (başgaaan, doğru diyon da bu hoca o hoca deel!). Diğer yandan, Cavcav’ın bu anlayışını olası bir teknik direktör değişikliğinden sonra da koruyacağını varsayarsak (başımıza ne geliyorsa bu iyimserlikten geliyor) isabetli bir hoca seçimi uzun vadede faydalı olabilir.
Tabii, bizim burada şu hoca ya da bu hoca gelsin dememizle bu işler olmuyor ama biraz beyin jimnastiği de mi yapmayalım yahu?!
Benim aklıma ilk gelen isim İrfan Buz. Eğitimi, tecrübesi, altyapıya verdiği önem, soğukkanlılığı ve karakteriyle bize faydalı olabilir.

1 Beğeni

Bence de tecrübesiyle İrfan Buz🙏

Şuan sosyal medyada Mesut Bakkal söylentisi var,ama söylenti. Resmi olarak teyit edilmedi.

Kesinlikle İrfan Buz. Uzun vadede bize çok şey katar.

1 Beğeni

Olmayacağını biliyorum ama benim gönlümden geçeni söyleyeyim:
Avni Okumuş -Cemalettin Sakallıoğlu ikilisi.

3 Beğeni

Keşke hocam keşke :frowning:

Bence İbrahim Üzülmez olmalı eğer ki gelirse muhteşem takım savunması yaparız ve başarılı olabiliriz