2017-18 Sezonu 2. Hafta Konya Deplasmanı

İlk deplasmanımız ve bize en yakın deplasman!
Hafta içi olmasına rağmen yakın olması avantaj.
Kafamdaki program şu şekilde:

18:00 yht gidiş
Etli ekmek
21:45 müsabaka
01:00 otobüs ile dönüş

1 Beğeni

Konuşmak için çok ama çok erken ama bu deplasmana gitmek için şartları zorlayacam.

1 Beğeni

Gidelim valla Gençler!!!

1 Beğeni

Normalde abim + ben + 2 kişi alalım diyecektik fakat ufak bir kaza nedeniyle arabayı servise vermiş. O yüzden araba yetişmezse birilerine eklenmek ya da toplu planlara eklenmek istiyoruz…

Maç saati ve günü nedeniyle en güzeli sanırım arabayla gitmek olacak. Araba ile gidecek kimler var ona göre organize olabiliriz aslında…

ufak bir minibüs de belki alternatifler dahilinde olabilir. 6 gibi Ankara’dan çıkıp, maç çıkışı yola koyulup, gece 2 gibi evlerde oluruz. fiyat alabilecek var mı?

1 Beğeni

Konya Angara 2 saat mi @Erdem_Ceydilek :flushed::flushed:

ufak detaylar onlar :slight_smile: yarım saatin, bir saatin lafını mı ediyorsun şimdi? :smiley:

sayıya göre aslında birkaç araba gitsek de olur. Ahmet Ay kesin gelir al sana 5 kişi tamam mesela :slight_smile:

serkan da yengeden izin alsa al sana 10 kişilik yer açıldı :slight_smile: hatta 4er yaparız…

abimin araba yetişirse o da var ama bugün vermiş ve 2 hafta sürer demişler :frowning:

Şu an: Ömer Abim, Ben, Erdem, Ümit Yaşar = 4 kişiyiz anlaşılan…

Ben de arabayla gideceğim muhtemelen. 2 ya da 3 kişilik kontenjanım var. Gelmek isteyenlere yardımcı olabilirim ben de :grinning:

2 Beğeni

O zaman 1 Araba (Galip + 2 ya da 3 kişilik) ve toplamda 5 kişi var ortada :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Bugün Ahmet Ay ile konuştuk. Maç günü O, ben, abim ve muhtemelen Yasin olarak gideceğiz Konya’ya. Bu durumda Galip + Erdem + Ümit şeklinde ikinci arabayı da planlayabilirsiniz kanımca.

2 Beğeni

Ben Konya yönetiminin bu maç için deplasman tarafına fahiş fiyat politikası uygulamasından korkuyorum açıkçası. Geçen sene trabzon’a kendilerinin cezalı olduğu maçta 900 lira demişlerdi umarım aynısını bize de yapmazlar.

1 Beğeni

Aynı kaygı bende de var en başından beri. Şaşırtmaz eğer böyle yaparlarsa.

Biletin fiyatı fahiş olması durumunda bir şikayet mekanizması varmıdır sevgili hukukçu Alkaralar? :grinning:

Yeni disiplin talimatina baktım da, şöyle bir sonuc çıkıyor:

TFF Yönetim Kurulu’nun 04.08.2017 tarih ve 61 sayılı kararıyla kabul edilmiş ve 11.08.2017 tarihinde TFF’nin resmi internet sitesi olan www.tff.org adresinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Futbol Disiplin Talimati” nin 49.maddesinin ikinci fıkrasına göre;

“Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı
bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat
uygulayan, seyircisiz oynanan müsabakalarda misafir takım taraftarlarına son beş resmi
müsabakada belirlenen misafir tribün bilet fiyatlarının ortalamasından daha fazla bilet fiyatı
belirleyen veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 1.000.000.-TL’den
1.250.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 500.000.-TL’den 625.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için
20.000.-TL’den 30.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 10.000.-TL’den 15.000.-TL’ye kadar para
cezası verilir.”

Eğer bu cezaları ödemenin caydırıcılığı , maça gelmeyecek rakip takım taraftarının gelseydi getirecegi muhtemel ekonomik değer karşısında daha fazlaysa, böyle bir saçmalık yapmazlar diye düşünüyorum. Bence fahiş yapmayacaklar zaten

Maça ben de gelmek istiyorum eğer yapacağımız araba organizasyonunda uygun yer olursa. Hem Konya’ya uzun suredir gitmedim mezun oldugumdan beri hem de yakın deplasman. Hem de şehir dışına doğru düzgün gideceğim ilk deplasman olur. (Yenikenti deplasman saymıyorum. 2004 de de konyada okuduğum için gittiğim maçı kendi adıma deplasman saymiyorum😃)

1 Beğeni

Benle deplasmana gitmek bir ayrıcalıktır falan dermişim Mali Abicim…:grinning::grinning::grinning:

Göreceğiz Ahmet heheh :slight_smile:

Giden arabalarda yer varsa bende gelmek isterim

benim niyetim vardı ama hem dönüş saatinin çok zorlayıcı olmasından hem de seyircisiz deplasmanın keyifsiz olacağını düşündüğümden caydım gibi.

Ben geliyorum. Organizasyonumuz nasıl olur şimdi?