2017-2018 Teknik-Taktik / Gençlerbirliği - Alanyaspor

4 Mart 2018
Pazar
Saat 13:30

Stad: Ankara 19 Mayıs Stadı

• Galibiyet
  • Beraberlik
  • Yenilgi

0 oylayan

1 Beğeni

Şu maçı da alalım, tamam. Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Alanyaspor ilginç bir takım. Bizi kendilerine uydururlarsa çok gollü bir maç olur. Bu durumda Alanya’nin attığından daha fazla gol atmalıyız. Yok biz savaşkan futbolla bu maçı da atanın kazanacağı maç haline getirirsek yine şansımız daha fazla bence.

3 Beğeni

Alanya,Osmanlı ve Antalya maçlarımız çok kritik ve hepsi iç saha.

Almamız gereken bir maç.

3 Beğeni

Tüm maç boyu bağırabiliriz
Ayağa kalkalım bu maçı alalım
Düşme ligte kalma maçımız…

1 Beğeni

Emre Akbaba ve saz arkadaşlarını iyi kapattığımız sürece rahat alabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Mesut Bakkal Alanyaspor’un başına geçmiş. Özat ile atışmışlardı. İlginç bir maç olacak.

1 Beğeni

Bu durum hiç hoşuma gitmedi.

1. Teknik direktörü kazanan takım kazanır kuralı işleyebilir.
  2. Bakkal Özat’a karşı sahaya çıkacağından ister istemez daha büyük önem verecektir.

Maçtan önce Mesut Bakkal lehine bağırmamız gerektiğini de düşünü yorum.
Bana kalırsa haksız bir şekilde bu takımdan yollandı.

1 Beğeni

Katılmıyorum. Bu hareket Özat’ı protesto ediyoruz diye birkaç maç aramızın açıldığı futbolcularla tekrar aramızın açılmasına sebep olabilir. Bakkal değil miydi beni sabote eden futbolcular var? Bizimkiler de maça bilenerek çıkacaktır. Bir yanda küme düşmeme konusunda kaybedecek bir şeyi olmayıp ölümüne saldıracak Alanyaspor, diğer yanda Bakkal’ı sevmeyen futbolcuların kümede kalmayı da garantilemek adına kendi seyircisi önünde varını yoğunu ortaya koyacak Gençlerbirliği futbolcuları… Gergin bir maç olacak ve en az bir kırmızı kart çıkacak, bakın görün…

1 Beğeni

Bu Mesut Bakkal işi hiç iyi olmadı.

1 Beğeni

Maşallah Özat sayesinde kavgalı olmadığımız teknik direktör kaldı mı?
Umarım dediğin gibi olmaz…
Ama maalesef akla yatkın geliyor senaryo.
:thinking:

1 Beğeni

şööle olacak…
alanyaspor kontrollü bir oyunu tercih edecek. kendi yarı alanlarından dikkatli ve isabetli paslarla çıkmaya çalışacaklar…
bizde aralarına girip bozmaya, dağıtmaya odaklanacağız… tabii bunun 90 dakika boyunca bir kaç kere sonuç vermesi olası görünüyor. e bunlardan birini veya bir kaçını gole dönüştürmemiz kaçınılmaz olacak…

şimdi böyle oyun mu olur?. bilmem de biz değil bütün memleketin oynadığı bu…
herkesin kapmak için, en kısa sürede geri kazanmak uğraştığı topu rakibe ver… nasıl olsa ülkede top oynamayı, o topla ne yapacağını bilen yok… uğraşsın, yorulsun… sende işini hallet…
şimdiki trend bu…

3 Beğeni

Yunanistan bu şekilde Avrupa şampiyona olmamış mıydı?
O günden ayak topu tas vermiyor maalesef @MehmetGUNER abi…

1 Beğeni

6 değil adeta 12 puanlık bir maç. Konya, Göztepe ve Alanya’ya deplasmanda yenilmiştik. Sonra Konya ve Göztepe’yi evimizde yenip nefes aldığımıza göre Alanya’yı da yenip Antalya’yı bekler hale gelmeliyiz.

Sukuletiç iyileşirse çok güzel olacak. Tam onun maçı. Yok eğer Jailton oynarsa o da olumlu. Neticede pır pır oyuncuların ne zaman nerede ne yapacağı belli olmaz. Defansımız güven veriyor, hücuma katkıları ne ölçüde yüksek ve kaliteli olursa o oranda üretken olur, rahat kazanırız.

Pazar günü C Blokta görüşmek üzere…

2 Beğeni

sevgili ümitcim bu konu açılınca herkes yunanistanı örnek veriyor zaten.
çünkü tek… başka bir örneği yok…

ama onun dışında kalan avrupa şampiyonasını ve diğer bütün turnuvaları kazanma için programlanmış, rakibini yenmek için geliştirilmiş takımlar elde etmiş…
kaldı ki; benim illede kazanma diye bir sıkıntım yok… oyunu güzelleştir, elinden gelenin tamamını yap, sonuç benim için mükemmeldir. budur bizi geleceğe taşıyacak olan…
aksi takdirde maçtan sonra galip gelen rakibi neden alkışlayalım ki?.

kazanmak için bir şeyler yapmak yerine bozmak çirkin…
bizansa kızıyoruz; şampiyonluk için herşey mubahtır kabulleri için… onlar sahaya müdahale dahil her türlü çirkinliği yapıyorlar, bizde kümede kalmak için sahayı çirkinleştiriyoruz…
bi farkımız olmalı…

2 Beğeni

6 puan da ben ekleyeyim, 18 olsun, bu iş huzur içinde çözülsün gardaşım. İşte öyle bir maç… Yenelim Alanya’yı, rahatlayıp bitirelim ligi, döşümüzü kaşıya kaşıya izleyelim önümüzdeki maçları… :slight_smile:

1 Beğeni

Şahsen bu maç konusunda fazlasıyla iyimserim. Maçı kazanmak için yapmamız gereken şey, oyunculara sıkı sıkıya disipline bağlı kalmalarını tembihlemek. Kastettiğim şey konsantrasyon değil, pozisyona ve akıcılığa sadık kalmak. Bizde herkes kendi işini yaparsa Alanya karşısında net bir skorla galibiyete ulaşırız.

Haydar Yılmaz: ‘Gençlerbirliği deplasmanı bizim için ölüm kalım maçı’
Spor Toto Süper Lig’de tehlike hattında yer alan Aytemiz Alanyaspor’da kaleci Haydar Yılmaz, ”Gençlerbirliği deplasmanına bizim için ölüm kalım maçı olarak bakıyorum” ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftası deplasman maçında Gençlerbirliği’ne konuk olan Aytemiz Alanyaspor, hazırlıklarına yaptığı idmanla sürdürdü. Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri’nde Teknik Direktör Mesut Bakkal gözetiminde yapılan antrenman toplu halde ısınma hareketleriyle başladı. Turuncu-yeşilliler daha sonra koordinasyon çalışması yaptı. Antrenman alanda taktiksel çalışmalarıyla devam etti. Sakatlığı bulunan Berkan Emir antrenmana katılmazken, Bursaspor maçında parmağı kırılan kaleci Haydar iyileşmesinin ardından bugün takımla çalışmaya başladı. Turuncu-yeşilli takım maç hazırlıklarını yarın tesislerinde yarın yapacağı antrenmanla tamamlayacak.

“Yeni hocamızla frekansımız tuttu”

Tecrübeli file bekçisi Haydar Yılmaz, idman önce gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sakatlığının geçmesiyle takımla birlikte çalışmalara çıktığını aktaran Haydar Yılmaz, “Sakatlığı atlattım ve 3-4 gündür takımla beraber antrenmanlara katılıyorum. Daha öncesinde kaleci hocamızla çalışıyordum, takıma da dahil olunca sakatlığımın tamamen geçtiğini söyleyebiliriz. Hoca görev verirse de hazırım diyebilirim. Gençlerbirliği deplasmanı bizim için ölüm kalım maçı olarak bakıyorum. Bizim için çok önemli bir maç.

Gençlerbirliği son haftaların çıkış yapan bir takımı ama benim kendi düşüncem Gençlerbirliği’ni yenebilecek güçteyiz ki bu Süper Lig’de ki tüm takımlar için geçerli. Çünkü takımımız çok iyi ayakları olan, hücuma iyi ve çabuk kalkan bir takımız. Onun için Gençlerbirliği’ni yenmeye gidiyoruz ki, bu maçı alacak güçteyiz ve elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Bunu çıkış maçı olarak değerlendiriyorum. Yeni bir hoca geldi. Onunda bize iyi bir katkısı olacağını düşünüyorum. Frekanslarımız tuttu. Kısa süre olmasına rağmen takımda iyi değerlendirmede bulundu. Bize güzel şeylerden bahsetti. Söylediği şeyler gerçekten çok doğru” dedi.

Kaynak:Skor.sözcü

Alanya Mesut Bakkal’ında motive etmesiyle maça asılacak, zor bir maç olacak. Benim yorumum bu.

1 Beğeni

Kasımpaşa ile Osmanlıspor maçı 1-1 berabere bitti. Kasımpaşa’nın 30, Osmanlıspor’un 21 puanı var. Yarın Aytemiz Alanyaspor’u yenersek 29 puana ulaşırız ve düşme hattı da 21’de kalır. Bu anlamda tam bir final maçı…

HAYDİ GENÇLER!

Zor Maç.
Mesut Bakkal’ın bu maç öncesi gelmesi kötü oldu çünkü bizim takımı iyi tanıyor.
Yenersek lig yarı yarıya bitmiştir.
Yenemesek de yenilmeyelim…

1 Beğeni

18 puanlık maçı ellerimizle verdik.
İlk yarısında pozisyona giremediğimiz, uzaktan şut bile çekemediğimiz, sürekli pas hatası yaptığımız bir maç oldu. Rakip ise orta sahada kaptırdığımız topları iyi kullanarak ilk yarıda girdiği üç net pozisyonu Hoph’a teslim ederek harcamış oldu. İkinci yarı ise biraz daha derlenip toparlandık ama bu defa girdiğimiz pozisyonları biz harcadık. Manu şımarıktı, Sesenyon ve jailton ise etkisizdi. Alanyaspor beraberliğe razıykene altın değerinde 3 puanı hanesine yazdırarak alt sıralarda yeni bir karmaşaya yol açtı.

Umarım aynı hataları Akhisar maçında tekrarlamayız.

1 Beğeni