2018-19 TFF 1. Lig 10. Hafta / Boluspor - Gençlerbirliği

Selçuk’un kaleciye bir hareketi yoktu. Hakem doğru karar verdi bence.

Maçımızın hakemi Tugay Kaan Numanoğlu geçen sezon 1. Ligde 15 maç yönetmiş bir hakem. Yani bu lig ölçeğinde oldukça deneyimli. 29 Eylül 2017 günü Boluspor’un kendi sahasında Altınordu’ya 2-1 yenildiği maçı, 24 Aralık 2017 günü Boluspor’un deplasmanda Denizlispor’la 1-1 berabere kaldığı maçı, 4 Mart 2018 günü Boluspor’un kendi sahasında Ankaragücü’nü 3-1 yendiği maçı yönetmiş. Bu sezon da Süper Ligde 1 Ekim 2018 günü Ankaragücü’nün kendi sahasında Antalyaspor’a 1-0 yenildiği maçı yönetti ve Ankaragücü yönetimi ile taraftarlarından büyük tepki aldı. Geçen sezon yönettiği Bolushor maçlarına bakacak olursak Boluspor’un kendi sahasında yendiği maç da var yenildiği maç da… Ben hakemin kasıtlı olarak kötü maç yöneteceğine, iki takımdan birini yakacağına inanmıyorum. Hatalar her zaman olabilir. Her hakem hatasının altında kasıt aramak da iyi bir şey değil. İnşallah mümkün olduğunca hatasız ve temiz bir maç yönetir de biz de hakem değil maçtaki oyunu konuşuruz.

Ankaragücü Antalya maçını yöneten hakem olduğunu öğrendiğime üzüldüm. Bu sezon tribünde izlediğim tek Ankaragücü maçıydı. Hakemin de Süper Lig’deki ilk maçıymış, maçtan sonra öğrenmiştim. Maçtan en çok hatırladığım şey hakemin köyü bir performans sergileyip tribundekileri çıldırttığıydı. Geçtiğimiz haftaki Adana’nın kalecisini gözünüze getirin, onun geçirdiği zamandan daha fazla zaman geçirdi kaleci Boffin mesela ama hakem 15 bin taraftarın uyarılarına rağmen Boffin’e sarı kart göstermedi. O maçtaki performansından dolayı 1.ligde ekstra bir performans sergilemezse zor görür süper ligi tekrar. İnşallah bizim maçta iyi bir yönetim ortaya çıkarır hem kendi kariyeri açısından hem ligin selameti açısından güzel olur :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ligde ilk yarının en önemli maçı. çok büyük aksilik olmazsa bu iki takımdan en az bir tanesi seneye süper ligde olacak. İkisi de ligin üstünde bir performans sergiledi şu ana kadar. Boluspor iki kez, Gençlerbirliği bir kez berabere kalarak puan kaybettiler, her ikisi de kendi sahalarında puan kaybı yaşadı. Geçen hafta biz Adanaspor’a karşı iki puan kaybederken 90 dakika üstün bir futbol oynadık. Boluspor ise deplasmanda Balıkesir karşısında ezilmesine rağmen, şansının yardımıyla sahadan galibiyetle ayrıldı. Biz bugüne kadar, Boluspor’a oranla çok daha iyi futbol oynadık. Bence hala maçın favorisi biziz, kazanmanın çok önemli olduğu, kaybetmenin ise bir şey kaybettirmeyeceği bir maç olacak.KAZANACAĞIZ!

2 Beğeni

Çok saçma.
Maça sayılı saatler kala
Haaayyydi Gençlllller!

1 Beğeni

Bu hakem gecen sezon Bolu macinda cok berbat degildi ancak ne hikmetse Ankaragucu maclarinda cok bariz hatalar yapiyor TESADUFEN .

Antalya maci rezaletti ve odul olarak Tff kendisine Super ligde mac vermeye devam ediyor haftaya Super ligde Sahada.

Genclerbirligi dikkatli olur konsantrasyon kaybetmezse bu mactan asla eli bos donmeyecektir

1 Beğeni

Alkaralar İstanbuldan Boluya harekata hazır.

1 Beğeni

Aracımız hazır

1 Beğeni

Ümraniye maçına benzer bir maç olacak. Karşılıklı ataklar, kaçan gol pozisyonları, ahlar vahlar arasında hop oturup hop kalkan taraftarlar.
8 galibiyetli yeni bir seri için
GENÇLERBİRLİĞİ İLERİ!

1 Beğeni

İyi yolculuklar Alkaralar…

1 Beğeni

Erkan hocaya güzel moral… :blush:

Taraftar dedigin boyle olur…

Bir olumsuz istatistik bu hakem bu sezon 3 Ankara takiminin macini yonetmis ve 3 macida Ankara takimlari kaybetmis.

Ama totemi saglam yaptim beraberlik verdim bu hafta

1 Beğeni

Genclerbirligi tecrubesi kalitesiyle rahat ve golude bulduk…

Haydi Gencler

1 Beğeni

Çok zor fakat güzel, heyecanlı bir maç oldu. İki takım da iyi mücadele etti. Altı puan değerindeki liderlik maçını kazandığımız için çok mutluyuz. Takımımızı, teknik heyetimizi ve deplasman tribününü dolduran centilmen taraftarlarımızı kutluyorum.

Alkaralar Bolu deplasman tribününde…

2 Beğeni

Maçtan sonra ankara havaları eşliğinde kutlama yapan bir grup alkara

20181027_235942%20(640x361)

3 Beğeni

Galibiyetin, 6 puanın keyfi bir başka… :blush:

1 Beğeni

Bolu evinde saldiran takim o yuzden Genclerbirligi asla eli bos donmez diye inanmistik oylede oldu.

Takimi ve tribunleri uzun yillardan sonra bir deplasmanda nazire yaparcasina dolduran Turkiyenin en kaliteli ve vefali taraftarlarini tebrik edelim.

Herkes ayni yone yurudugunde basari geliyor.

Is burada bitmedi daha yolumuz uzun ama yolun sonu vadedilen ulkeye geri donus olsun bu takimin hakki cunku.

bu sefer Necdet abiyi üzmeden, kırmadan maç sonu canlı yayınımızın linkini ben paylaşıyorum :slight_smile: gece (sabah?) 3.30’ta çekilince lebron james’ten usain bolt’a, mehmet ali çetinkaya’nın aşk hayatından ahmet ay’ın taraftarlığına her konuya değinen saykodelik bir yayın oldu, pek de güzel oldu. buyurunuz:

2 Beğeni

Maçtan önce burada “yeneceğiz” diye ahkam kesmek kolaydı. Maç saati yaklaşıp da boluya doğru yola çıkınca, maçın heyecanı ve stresi ufak ufak sarmaya başladı bizi… yolun bir yerlerinde, kadrolar belli olup da Nadir’in de sakat olduğu anlaşılınca, “1 puan iyidir” havası bizim deplasman arabasına hakim oldu. Maçın başlamasına kısa bir süre kala kendimizi stada attık, farklı şehirlerden gelen dostlarla maçı izlemeye koyulduk. Çok tempolu güzel bir maç oldu. İki takım da önce gol yememeyi, bulursa da bir tane sıkıştırıp bu kritik maçtan üç puanla ayrılmayı kafasına koymuş bir şekilde sahaya çıktılar. Oyun üstünlüğü zaman zaman bizde, zaman zaman Bolu’da oldu. İlk yarıda Ahmet İlhan ile biri direkten dönen iki güzel pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Bolu’da devrenin sonlarına doğru kornerden çok önemli bir pozisyon yakaladı ama değerlendiremediler.

İkinci yarıya daha sakin ve şuurlu oynayarak başladık. Topu yere indirip, Selçuk ve Sese ile rakip savunmayı daha bilinçli taciz etmeye başladık. Bu 15 dakikalık bilinçli oyun rakibi hataya zorladı ve beklediğimiz gol maçın 58. dakikasında geldi. Bu golden sonrası, yani biz öne geçtikten sonrası gerçekten bizim işimizdi.Kalemizi iyi savunduk, son 5-6 dakika biraz baskı yedik ama kalemizde gördüğümüz pozisyonlardan çok daha önemli kontra fırsatlarını beceriksizliğimiz nedeniyle değerlendiremedik. Sonuçta en iyi yaptığımız işi, yani kalemizi savunmayı yine çok iyi yaptık ve maçı kazandık!

Çok güzel bir deplasman tribünümüz vardı ancak zaman zaman Gençlerbirliği kültürüne yakışmayacak çıkışlara şahit olduk. Bunu düzeltmemiz lazım, o arkadaşları uyarmamız, Gençlerbirliği kültürü ve ilkelerini iyi anlatmamız lazım. Bunu da hep beraber yazarak, konuşarak yapmamız lazım. Birilerine Gençlerbirliği kültürü yanlış aktarılıyorsa, ya da birileri başka tribünler örnek olarak alınıyorsa bunun karşısında durmamız lazım. Türkiye’de Gençlerbirliği tribünü tektir, örnek alınacak tek tribündür, herkesin Gençlerbirliği tribününü örnek alması gerekirken, zaman zaman ortaya çıkan bizim başka tribünler gibi davranma eğilimimiz tüm Gençlerbirlikleri üzüyor.

Erkan Sözeri müthiş bir karakter. Ümit Özat isimli karın ağrısının ardından Erkan Sözeri ilaç gibi gelldi camiaya… Dört dörtlük bir insan. Takım başarılı olur ya da başarısız olur, bu ayrıca konuşulacak teknik bir mevzudur. Ancak Gençlerbirliği isminin yanına Erkan Sözeri isminin çok yakıştığını görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Sen çok yaşa Erkan Hoca!

Bütün oyuncular çok emekçi ve mücadeleci bir oyun ortaya koydular. Ancak Yasin maçın adamıydı, Claro ve Mert ikilisi çok iyi oynadılar, Sese her zamanki gibi kalitesini gösteren işler yaptı.

Maçtan önce sitede çok iddialı konuşmuştum, takıma olan inancımın boşa çıkmamasına seviniyorum. Ligden çıkacağımıza da inancım tam. Ayrıca bu senenin bir yeniden doğuş, tekrar birliktelik sezonu havasında gidiyor olması beni çok mutlu ediyor. Hep söylediğimiz “bu takım bir düşüp silkelense iyi mi olur acaba” sorusu cevap mı buluyor, umarım öyledir! Bu sene yıllar sonra büyük başarılar kazandığımızda “yeniden doğuş” senesi olarak hatırladığımız ve andığımız sene olur.

4 Beğeni