2018-19 TFF 1. Lig 10. Hafta / Boluspor - Gençlerbirliği

çok güzel değil mi? ahmet eksik olmuş ama:(

Evet Serkancığım şahane bir görüntü olmuş, Ahmet niye eksik? Bu arada Akşit Abi’yi de seçemedim.

Çok doyurucu bir maç izlenim ve değerlendirmesi Serkancığım. Benzer bir değerlendirmeyi Özhan, Engin, Onur ve diğer arkadaşlarımızdan da bekliyoruz. Örneğin Gençlerbirliği tribün kültürüne uygun olmayan davranışları eleştirilmen çok yararlı bence… Bu konuların kapalı alanda kendi aramızda değil de futbol kamuoyuna açık bir site ve forumda yazılması ve tartışılması bazen rahatsızlık yaratabilse de zamanla tribün kültürümüzün yerleşmesini ve pekişmesini sağlayacak. Ben buna inanıyorum.

Oh be, işte budur! Gece 02.30’a kadar merakla bekledim program yapar mısınız diye, ben yattıktan sonra yapmışsınız programı Özhan… :blush:

Gece geç saatlerde şimdiye kadar izlediğim en güzel programlardan birini gerçekleştirmişsiniz. Hepinizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Galibiyet sevincinden bağımsız olarak söylüyorum bunu. Özellikle teknik direktör değerlendirmesi ve sonra da Serkan’ın deplasman tribünündeki taraftar davranışları ile ilgili açıklamaları çok etkileyici ve yararlı, bu açıklamaları bütün Gençlerbirliği taraftarlarının izlemesini isterim şahsen.

Yinede rehavet olmamali gecen sezon Ankaragucu 12 maclik muthis bir seri yakaladi ligin acik ara 5-7 puan lideriydi ilk yari son macta ADS karsisinda hakeme yenildi ligin ikinci yarisinda bir turlu istikrari ritmi yakalayamadi ama taraftariyla takim hirsiyla 2. Bitirdi.

Bunu Genclerbirligi oyunculari ornek alip sezon sonuna kadar rehavete kapilmadan disiplinden uzaklasmadan ligi sampiyon bitirmeli.

Devre arasinda Gazisehire, Adana Demirspor, Umraniye ,Denizlispora gizli ekonomik destek gidecek gecen yil Rizeye 7 super lig oyuncusu hediye edilip Ankaragucunun transfer yasaginda önü kesildigi gibi.

Bu ligde rehavet sansimiz yok.

Bu sezon Claro harika oynuyor bence takimin sessiz kahramani…Ocakta basta Claro olmak uzere Mert , Ahmet Oguz vs hepsinin Talibi cok olacaktir yonetim her teklifi geri cevirip kesinlikle satmamali

1 Beğeni

Takımı bu sene ilk kez tribünden izledim. Forvetsiz çıkmak zorunda kaldığımız maçta, ligdeki en yakın takipçimizle deplasmanda oynadığımız maçta, rakip takımın ne denli çekinerek oynadığını görmek, aslında ligi açıklıyor. Biz bu ligden ancak böyle çıkabilirdik. En başından “biz buraya ait değiliz” mesajını vermek dışında bir çaremiz yoktu. Kötü bile değil, vasat bir başlangıç takımı bu ligin girdabına sokabilir ve türlü iç-dış sıkıntıya davetiye çıkarabilirdi. Kadro kalitesindeki lehimize farkın, başka unsurlarla nötralize edilmesine sebep olabilirdi. 10 haftada alınan 28 puan ve yediğimiz sadece 2 puan… Özellikle defanstaki kalitemiz ve istikrarımız bu lige çok fazla geliyor.

İdeal senaryoda, ligin ilk yarısını bitirdiğimizde, yüzde 90 şekilde üst lige çıkmış olacağız. O noktada hangi hamlelerin yapılacağı çok mühim artık. Öncelikle hocayla güven tazeleyecek bir sözleşme yenileme şart. Ardından da gelecek sene üst ligde de kullanabileceğimiz potansiyelde genç bir golcüyü kadroya katmak şart. Bu şekilde hem ikinci yarı için bize kadroda bir derinlik kazandıracak hem de ülkeye/takıma uyum için bir oryantasyon dönemi olacaktır. Üçüncü olarak da seneye rotasyona dahil edeceğimiz altyapı oyuncularımızı olgunlaştırmamız lazım.

Umarım bu düşüşümüzü ivmelenmek ve arınmak için elimize geçirdiğimiz mükemmel bir fırsat olarak gören sadece biz değilizdir. Yönetimin, geçmişte sıklıkla yaptığı avellikleri tekrarlayacağına dair korkularımız hepimizin zihninin bir yerinde duruyordur sanırım.

3 Beğeni

Yonetim gecen yilki hatalarindan ders almisa benziyor.Bunda bu sezon yapilan harika hoca secimi ve takimin bel kemigi olan oyuncularin elde tutulmasi cok onemli rol oynuyor.

Gecen yil taraftar bölunmus her kafadan bir ses cikarken, taraftar tribune gelmezken bu sezon Boluda deplasman taraftari tribununu ful dolduran bir Genclerbirligi var.

Yonetim sessiz ve emin, muhalefet kayip, oyuncular kulup icindeki cekismelerden arinmis soyunma odasinda birlik beraberlik ve inanc tam.

Bakin iste hoca mactan sonra sadece duymak istediklerimizi soyleyerek oyundan bahsediyor hatta basini oyuncularina mental guc asilamak amaciylada olumlu kullaniyor. Teknik bolgede Genclerbirligi ismine yakisir bir goruntu veren kimseyle kavga etmeyen oyuna konsantre olmus ve oyuncularina ornek adam gibi bir adam var. Gecen yil sahada yumruklasan oyuncular artik yok.

Oyundan alinan Bekir hocaya cikarken tavir koydu ve mutsuzlugunu yuz ifadesiyle belirtti AMA o bile bu takimin sahada bir parcasi olamamaktan kaynaklaniyordu. Erkan hoca gitti oyuncusuna gerekeni gizlice soyledi sonrasinda hicbirsey duyulmadi.

Hoca iste budur.Bu hocaylada bu takimin sampiyon olmamasi ancak surpriz olur.

2 Beğeni

Benim merak ettiğim bir şey var:
Sesi soluğu çıkmayan hiçbir maçımızı kaçırmayan (!) klüp başkanımız da
Bu maça biz taraftarlar kadar önem vermiş,
Skora bizim kadar sevinmiş midir?

1 Beğeni

Uzerindeki kara bulutlari dagitan herseye eminim dort kose bile olmustur

2 Beğeni

Bolu yerel medya bize de yer vermiş haberde:
http://www.bolugundem.com/tribunler-doldu-tasti-118608h.htm

1 Beğeni
  1. hafta maçları tamamlandığına göre, maç sonuçlarını, önümüzdeki haftanın maç programını ve puan durumunu şöyle keyifle döşümüzü kaşıya kaşıya paylaşalım.

Lig ikincisi Boluspor’u deplasmanda 1-0 yenerek yenerek 10. haftayı galibiyetle kapattık. Tam 6 puanlık maçtı. Yenilseydik Boluspor 1 puan farkla liderliği bizden devralacaktı, biz yenince aramızdaki puan farkı 5’e çıktı. Denizlispor deplasmanda Altay’ı 3-1 gibi net bir skorla yenerek 19 puana ulaştı ve üçüncü sıraya yerleşirkene, Gazişahir de Afjet Afyonspor’u deplasmanda 4-1 gibi farklı bir skorla yenerek puanını 18’e çıkardı ve dördüncülüğe yükseldi. Adana Demirspor ise Ümraniyespor’a 2-1 yenilince 16 puanda kaldı beşinci sıraya geriledi, Ümraniyespor da 16 puana ulaşarak altıncı sırayı aldı. Haftanın kazananlarından Hatayspor Tetiş Yapı Elazığspor’u, Altınordu da Osmanlıspor’u deplesmanda 1-0 yenerek “ilk 6 takım arasına girme mücadelesinde biz de varız” dediler. Adanaspor kendi sahasında Kardemir karabükspor’u 4-0 yenerek ilk 6’ya göz kırptı. Eskişehirspor da genç kadrosuyla İstanbulspor’u kendi sahasında 1-0 yenerek puanını 8’e yükseltti ve kümede kalma mücadelesini bırakmadığını gösterirkene küme düşme barajını da yükseltti. Gelecek hafta 5 Kasım 2018 Pazartesi akşamı Yenikent Stadında oynayacağımız Akın Çorap Giresunspor ise kendi sahasında Balıkesirspor Baltok ile 0-0 berabere kalarak 2 puan kaybetti. İkinci ile puan farkı 5, üçüncü ile puan farkı da 9… Böylece zirve mücadelesi yapan takımlar içinde 10. haftanın en kârlı takımı olduk. Yine zirve mücadelesi yapan takımlardan Denizlispor ve Gazişehir ile zirve mücadelesine dahil olan Hatayspor ve Ümraniyespor da haftanın kârlılarından… 10. haftanın sonuçları, 11. haftanın programı ve 10. haftanın puan cetveli:

%20Hafta%20Program%C4%B1

%20Hafta%20Puan%20Cetveli

Önümüzdeki haftalarda ilk 2 (zirve), ilk 6 ve kümede kalma mücadelesi bayağı kızışacak gibi gözüküyor. Bu ligin en iyi ve oturmuş takımlarından biri olan ikinci sıradaki Boluspor önümüzdeki hafta deplasmanda Kardemir karabükspor’la oynadıktan sonra sırasıyla şu anda üçüncü sıradaki Denizlispor’la kendi sahasında, dördüncü sıradaki Gazişehir’le deplasmanda ve beşinci sıradaki Adana Demirspor’la kendi sahasında karşılaşacak. Boluspor’un bu üç maçı da kazanma ihtimali oldukça yüksek. Kendi sahasında 5 maçta 7 puan kaybeden Boluspor’un özellikle Denizlispor ve Adana Demirspor ile oynayacağı maçlarda puan kaybına tahammülü yok. Üçüncü ile aramızdaki 9 puan fark gayet iyi ama bu farkın biraz daha açılması hiç de fena olmaz. Biz de şimdiye kadar olduğu gibi her maçımızda sanki ilk maçımıza çıkıyormuş gibi rehavete kapılmadan, rakiplerimize saygı duyarak ve her takımı ciddiye alarak oynamaya devam ettiğimiz sürece zirvede oluruz ve sorun yaşamayız.

HAYDİ GENÇLER!

1 Beğeni

Ümit, Bolu Gündem Gazetesinde bir de köşe yazısına yer verilmiş:

Bu arada http://www.spor14.com/ sitesinde de 10. hafta değerlendirmesi (maç sonuçları, puan cetveli ve 11. hafta programını ben de onlar da Maçkolik’ten alınca pişti olduk :blush:) ile iki güzel köşe yazısı var. Bence okumaya değer.

http://www.spor14.com/haber.asp?Kimlik=16677

http://www.spor14.com/haber.asp?Kimlik=16674

http://www.spor14.com/haber.asp?Kimlik=16673

Ankara spor medyasındaki haber ve köşe yazılarını da ayrı bir mesajda toplamakta yarar var.

2 Beğeni

Bolu medyası çok pis geri vites yapmış :slight_smile:
Rakibimiz Gençlerbirliği değil demişler :joy:

1 Beğeni

Haklılar ama, öyle değil mi Ümitçiğim? :blush:

Yenmemiz başka bir açıdan da iyi oldu: Boluspor’un Denizlispor, Gazişehir ve Adana Demirspor karşısında alacağı her galibiyet bize de yarayacak. Hep Almanlar kaybedince biz de kaybetmiş sayılacak değiliz ya, Almanlar kazanınca biz de kazanmış sayılacağız. :blush:

2 Beğeni

Evet, internette Ankara spor medyasındaki tüm köşe yazılarını taradım. O kadar çok köşe yazısı var ki, Ankara’dan Bolu’ya giden spor yazarlarımız öyle yazılar döktürmüşler ki, şimdi hepsini burada paylaşsam forum meme yapıp çökecek ve biz forumsuz kalacağız. Ben de forumumuzun hayatiyetini korumak açısından İstanbul’da yaşayan Sayın Ercüment Tunçalp’in Yurtspor sitesindeki köşe yazısını paylaşıyorum. :blush:

Ercüment Tunçalp - Yurtspor: “Ankara Rüzgarı yolu yarıladı”
http://www.yurtspor.com/kose-yazisi/477/ankara-ruzgari-yolu-yariladi.html

herkesin neşesi yerindeyken limon sıkmak istemem ama, Ankaradan gelen taraftarlar içinde bulunan Seymenler isimli 20-25 kişilik bir grup maç boyunca tüm ikazlarımıza rağmen küfür etmeye devam etti. Gençlerbirliği trübünlerinde alışık olmadığımız bir manzara idi. İşin kötüsü trübün lideri olan arkadaşlarında buna karşı çıt çıkarmamaları hatta zaman zaman eşlik etmeleri.

1 Beğeni

Ben yine Alkaralar canlı yayın ekibine teşekkür etmek istiyorum.

Arkadaşlarımızın, hem analiz hem ahlak ve “ruh” bakımından, sadece “bu ligin” değil bütün liglerin üzerinde olduklarını vurgulamak istiyorum.

Erkan Sözeri’yle gurur duyduğumuz kadar, onlarla da gurur duyuyoruz.

Bu arada “Kartaca"mızı ihmal etmeyelim. (Hangi konu konuşulursa konuşulsun konuşmasını êsas meselesine” getirip “Kartaca yıkılmalıdır” diyen Romalı senatör hikayesi var ya.) Kartaca’mız, Rahmetullah’tır. Onu sahada görmek istiyoruz!

3 Beğeni

Zeki Abi ne yazık ki bu grup birkaç senedir faal ve bilinçli şekilde “başka bir gençlerbirliği taraftarı profili” yaratmaya çabalıyorlar. Bu çabaları sonuç vermeyecektir diye düşünüyorum ancak yine de rahatsızlık verici.

2 Beğeni

Ankara icin buyuk bir hafta sonu oldu.

Genclerbirligi cok buyuk bir engeli asti Super lige dogru saglam adimlarla gelmeye devam etti.

Ankaragucu ise 3. Kez bu sezon hoca gondertti.

Ikiside Ankaramizin ismini yucelttiler.

Guzel hafta sonlarini ozlemistik

2 Beğeni

PFDK Sahaya taraftar girmesi durumu için büyük bir ceza vermemiş:

BOLUSPOR Kulübünün, 27.10.2018 tarihinde oynanan BOLUSPOR - GENÇLERBİRLİĞİ Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BOLUSPOR Kulübünün, görevli olmayan kişilerin akredite edilmediği alanlarda yer alması suretiyle talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

1 Beğeni