2018-19 TFF 1. Lig 11. Hafta / Gençlerbirliği - Akın Çorap Giresunspor

Teyzemin oğlu, rakiplerin kazandığı, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu kritik günlerde sen böyle yazınca yüreğim bir ferahlıyor, bir ferahlıyor, sorma gitsin. Hele şu “8 maçlık yeni bir galibiyet serisine başladık” demen var ya, tüm stresimi alıp götürüyor. Sağ ol, var ol gardaşım… :blush:

1 Beğeni

Benim Giresundan tek korkum kontrataga cikinca cok cabuk ve suratliler. Genclerbirligi yinede bunlara 2 gomlek buyuk gelir. Nobrede galiba geri donuyor ileride topu tutacak oyuncumuzda var bu mac hic sorun olmaz. 8 degil 18 olsun.

Şuradaki habere göre Giresun’da eksik çok

“Çotanaklar” arasında, Muhammet Reis’e kızan taraftar çok. Kadroda olmadığına sevinmişlerdir. :blush:

Landel ve Ferhat Görgülü var

1 Beğeni

Maçtan önce çağıralım…

1 Beğeni

reis in olmaması rakıp için artı olabilir.

giresunlular ona takmış durumda.

diğer bir durumda da, giresun un şöyle bir özelliği varmış. en kötü zamanında en zor rakiplerden puan alıyormuş.
taraftarlar bunu bayağı dile getiriyorlar ve bizim maça da umutla bakıyorlar.
akşam tüm enerjimizi sahaya yansıtmalıyız.

ben zorlanacağım hafta içi olduğu için 230 kmden ama orada olacağım inşallah.

Geçen haftaki maçın ilk 11’iyle çıkacağımza dair duyumlar geliyor kulağımıza. Bunu duyunca tutamadım kendimi yazayım dedim :slight_smile:

İki ayrı dinamik geçen haftaki ilk 11’i ve oyun planını meşru kıldı. Bunlardan ilki forvet oynayabilecek üç oyuncumuzdan da yoksun olmamızdı. Bu durumda kadro içinden bir çözüm üretmek gerekiyordu ve Jailton tercih edildi. Her anlamda en makul ve en akılcı tercihti. İkinci dinamik ise Boluspor’un hem içeride oynaması hem kazanması durumunda liderliği ele geçirecek olmanın karşı koyulmaz efsununa kapılması hem de -az buçuk izlediğim kadarıyla- zaten çok negatif bir oyun zihniyeti benimsemeyen bir takım olması itibariyle genel anlamda açık oynayacak, arkada boşluk bırakacak olmasına endeksliydi. Böyle oynayan bir takıma karşı Jailton’un çabukluğundan faydalanmak ve -yalnızca Jailton’la değil, yeri geldiğinde Ahmet İlhan’la da- defans hattının arkasındaki ıssız alanlara koşu attırmak iyi bir oyun planıydı. Zaten golü de, maçın en net pozisyonlarını da bu sayede yakaladık.

Bugünkü maçta ise bambaşka bir oyun dinamiği görmemiz muhtemel. En baştan şu şerhi düşeyim: Giresunspor’u hiç izlemedim, nasıl bır oyun akılları vardır, ne oynamaya çalışırlar bir bilgim yok -ama zaten bu ligde pek çok takımın iyi mücadele etmek dışında başka bir oyun önceliği de yok. Öte yandan elimizde şimdiye kadar Yenikent Stadı’nda oynadığımız tüm takımların bize karşı çok kapalı bir oyun planı tercih ettiği, defanslarını mümkün mertebe geride konumlandırdığı, ilk planlarının boşluk vermemek ve gol yememek üzerine olduğu bilgisi mevcut. Eğer Giresun da Hatay’ın, Afyon’un, Adana’nın takip ettiği yola riayet edecekse bu kez Jailton’un koşu atabileceği, boşluk bulabileceği alanlardan yoksun olacağımız anlamına gelir bu. Takımın ince işler yapma, ortadan delme hususlarındaki beceriksizliğini, ve hatta kalaslığını göz önüne alırsak üretme konusunda sıkıntı yaşadığımız bir ilk 45 dakika bizi bekliyor olabilir. Bu durumda işin kilidi yine bu sezon en mahir olduğumuz noktalardan ikinci yarı kararlılığına ve Nobre’nin yedek kulübesinden çağırılmasına bakacak demektir.

Tekrarlayayım, öngörülerimi geçen haftaki ilk 11’e, Jailton’un, hadi bilemedik Ahmet İlhan’ın en uçta oynayacağı bir ihtimale göre yapıyorum. Erkan Sözeri şu ana kadar karakteriyle, duruşuyla, tavırlarıyla geçen sezondan sonra bize şahane bir nekahat dönemi geçirtiyor; ama aynısını taktisyenliği ve saha içi kararları konusunda söyleyebilir miyiz benim ciddi şüphelerim var. Dolayısıyla böylesine bir plan bizim ilk 45 dakikayı çöpe atmamıza, Erkan Sözeri’nin de bir kez daha şüpheleri güçlendirmesine yardımcı olur. Umalım ki Nobre’yle, hiç olmadı Nadir’le başlayalım ve bugünkü maçtaki işimizi kolaylaştıralım.

2 Beğeni

İyi ki tutamadın kendini Özhan, hoş geldin. Güzel bir maç öncesi değerlendirmesi… Böyle güze paylaşımlara devam… :blush:

arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin… akınçorap giresunspor kadrosunun büyük bir çoğunluğu hacettepeden gitme oyunculardan oluşuyor diye biliyorum…

Akın Çorap Giresunspor’un kadrosunu bir kez daha hızla inceledim, şu anda Hacettepe’den giden futbolcu yok Mehmetçiğim. Ama Gençlerbirliği’nde forma giymiş üç futbolcu var: Aykut Demir, Ferhat Görgülü ve Landel… Yalnız Mustafa Kaplan birkaç yıl önce Akın Çorap Giresunspor’da görev yaptığında Hacettepe ve Gençlerbirliği’nden çok sayıda futbolcu götürmüştü. Şimdi onlar kadroda gözükmüyor.

Geçen haftaki Bolu maçıyla galibiyet serimizin benim maçlara gelmememle alakası olmadığını cümle aleme kanıtlamıştım. Bu sefer de bir iç saha maçında bunu perçinlemek istiyorum. :upside_down_face:

1 Beğeni

abi; sağolasın, çok zahmete girmişsin…
ferhat görgülü bu tarafa, diğerlerini pek merak etmiyorum da; hacettepedeki sıkışmadan dolayı alt yapıdan gelen bir çok genç oyuncumuzu bu ligde bir takıma verdiğimizi biliyordum. yanlışda biliyor olabilirim.

1 Beğeni

Saat 19.00’daki maç için 16.45’te Yenikent’e hareket… Hayırlısı be gülüm! :blush:

GOOOOL…Geldi Gol Geldi…

Güzel bir gol oldu. Hadi bir daha atalım, gobegimizi kaşiya kaşiya izleyelim…

Bir maçımızı da rahat izleyelim, yok yani bize haram rahat maç izlemek

Altinci 1-0 lik galibiyetimiz…31 puana ulastik…ilk yariyi bu sekilde bitirebilirsek ikinci yari ilk mactan itibaren 17-16-15…geri sayim baslasin

Şükredelim, sadece 3 puan İçin değil ekran başında, statta kalp krizi geçirmediğimiz için de şükredelim

Gobegimizi kasiyarak maç izleyelim diye hayal ederken göbek fıtığı olacağız nerdeyse. 1-0 a yaslanma işi kabak tadı verdi artık. Hayır rakibin yıldızı bizden giden Landel. Nasıl olsa kazanıyorum diyerek oynamamak birgün geri teper…