2018-19 TFF 1. Lig 17. Hafta / Adana Demirspor - Gençlerbirliği

Abi gol olsunda karambolden olsun yeterki 3 puan gelsin.

Seni aksam Londra Ankaralilar cemaati olarak bol miktarda yad ettik bu arada.

1 Beğeni

14 puanlık bir fark var. Liderle 14 puan fark bile çokken 17 puanlık bir farkı görmek ADS içinde dramatik kırılmalara yol açabilir. Başkanlarının gücünün varlık sebebi vs gibi etkenleri göz önüne getirince umarım kaybedeceksek de sahada kaybederiz .

Yılmaz Vural gibi şov için canlı yayında intihar edebilecek kalitede bir isimin bizle olan eski kötü anıları da ayrı bir motivasyona ya da başkanlarından koparacağı ekstra bir prime daha dirençli bir takım bulabiliriz karşımızda.

3 Beğeni

Dün gece rüyamda maçı gördüm, 1-1 bitiyor maç, tam iyi sonuç olsun diyorum o ara maç nasıl oluyorsa bir anda devam etmeye başlıyor ve savunmada yapılan hata sonrası gol yiyoruz. 2-1 kaybediyoruz. Biten maç nasıl başlar tekrar falan diyorum, acayip acayip işler

3 Beğeni

Amanın hayır olsun Serkancığım hayır olsun. Sonu hayır olur inşallah…

Geçen gün uzun zamandır bir ceza sahası organizasyonuyla gol atamadığımızı yazmıştım. Bir de her iki takımın oynadığı maçlara bakınca şöyle bir şey gördüm: Adana Demirspor ligde Tetiş Yapı Elazığspor’a yenildiği 22 Ekim 2018 gününden beri kendi sahasında yenilmiyor. Biz de maalesef Boluspor’u yendiğimiz 27 Ekim 2018 gününden beri deplasmanda maç kazanamıyoruz. Bir yanda uzun zamandan beri kendi sahasında yenilmeyen Adana Demirspor, bir yanda uzun zamandan beri deplasmanda kazanamayan Gençlerbirliği… Bakalım yarın ne olacak? :blush:

Bu sene Süper Lig’e çıkmadan Serkan’a rahat yok. Adam yatağında huzurla uyumayı unuttu.

Süperligde olmak gerçekten umurumda değil, biri çıkıp Gençlerbirliği lige çıkamasa bile batmayacak desin, sabaha kadar yenilelim

2 Beğeni

Bugün çok gergin bir maç bekliyorum. ADS çok motive çıkacak maça, tribünler de buna müsait. Umarım oyuncular psikolojik olarak da iyi bir performans gösterirler.

Hakem talimatı almış gibi yönetiyor

Kazandık 3-2, bir ay kafamız rahat :slight_smile:

1 Beğeni

Necdet Abi için döş kaşıma aparatı arıyorum. :):slight_smile:

Denizli-Gazişehir-ADS serisinden 7 puanla çıkıp devreye girilebilecek en güzel şekilde girdik. Attığımız üç golden ilki art niyetli hakeme, ikincisi yılmaz vural’a, üçüncüsü ise beinsports spikerine hediye olsun.

Talihsiz bir golle geriye düşsek de, geçen hafta Gazişehir maçında 10 kişi kaldıktan sonra gösterdiğimiz kişiliğe benzer şekilde oyuna ağırlığımızı koyunca, sonuç böyle güzel oldu. Hakkımız olan penaltı çalınmış olsa, belki çok daha kolay olacaktı her şey. Nadir-Deniz-Nobre üçlüsü ve arkalarındaki Sese ile yakaladığımız hücum gücü ikinci yarı için de umut veriyor. Ama driplingi olan pır pır bir hücumcu kanat oyuncusu ile desteklenmesi ve çeşitlenmesi iyi olacaktır.

ADS ise beklediğimiz gibiydi. Yetenekli ama kopuk kopuk. Tribünler ise beklediğimin altında kaldı maçın içinde olma anlamında. Deplasmana giden taraftarlarımızın ayağına ağzına sağlık. Alkaralar pankartı ve Ural’ın pankartı çok güzel gözüküyordu. :clap::clap:

2 Beğeni

Maç 3-1 oldu tam çayımı doldurup, gobegimi kaşiya kaşiya maç izlemeye hazirlanirken 3-2 oldu.
Özhan yukarıda belirtmiş, bugün de gördük ki ADS nin 7 numaralı oyuncusu Berk az daha maraza çıkaracaktı, iyi kurtulduk.
Evet Serkan, takım yaşlı ve hırçın ama ne yapıp edip 3 gol attılar. Hele 3. Gol mücadele, beceri ve akıl bileşimi bir gol oldu en çok buna sevindim.

3 Beğeni

Necdet Abi, takımdan selam var, siparişiniz üzerine ikinci golü atmışlar, polatez beğendi mi diye soruyorlar, istediği gibi olmuş mu ?

Bulamasan da sorun değil Coşkun kardeş, döşümü de kendim kaşırım artık, tek kaşıyacak hale gelelim de. Peşimizdeki tüm rakiplerin kazandığı bir haftada şu maç ömrümüzden ömür aldı valla… Neyse ki kazandık. :blush:

1 Beğeni

Buldum da fotoğrafı buraya yollayacağım. Size özelden yolluyorum fotoğrafı.

Onlar hiç Necdet abilerini kırır mı Serkancığım. Haftalardır yazıyorum, arkadaşlar forumumuz sandığımızdan çok daha fazla okunuyor ve takip ediliyor diye… Bakın işte ispatı… Topçularımız bile okuyorlar forumu. Sessegnon, Türkçe yazdığım halde anlamış, bu kadar olur yani… Ama kendilerine bir sitemim var, net bir tek vuruşla atamadılar golü, yine takside bağlayıp golü atıncaya kadar bizi hop oturtup hop kaldırdılar. Neyse ki ikinci taksitte Nobre affetmeyip işi bitirdi de rahat bir nefes aldık.

Şimdi de bir itiraf: Aramızda kalsın, sizden sır çıkmaz… Bu maçtaki birinci uğurum buydu. Bu uğurun yetmemesi ihtimaline karşı -ki gerçekten de yetmedi- dün gece takviye olarak bir uğur daha sürdüm piyasaya… İkinci uğuru da iyi ki kullanmışım. Ligde iki aydır kendi sahasında yenilmeyen Adana Demirspor yenildi, iki aydır deplasmanda maç kazanamayan Gençlerbirliği kazandı. :blush:

Peşimizdeki rakiplerin tamamının kazandığı haftada bizim de deplasmanda kazanmamız “ÇOK GÜZEL OLDU ŞAK ŞAK DA ŞAK ŞAK! ÇOK GÜZEL OLDU ŞAK ŞAK DA ŞAK ŞAK!” Üstelik bu hafta elli defa “Ben futboldan anlamıyorum!” cümlesini de yazmayacağız. Daha ne olsun. :blush:

1 Beğeni

Coşkun kardeş sağ olsun güzel bir döş kaşıma aparatı bulup hediye olarak göndermiş. Burada paylaşmadan olmaz. :blush:

1. Takım kimliği yine müthişti… Bu ligin en iyi kadrosuna sahip olup olmadığımız tartışma konusu. (Mesela ligde oynayan oyuncular arasından takım için tek bir forvet seçin deseler, bu nobre olur mu? ya da del Valle ile Oğuzhan’ı, Berk ile kosecki’yi, Burak ile Mehmet Akyüz’ü mü istersiniz ya da takım böyle mi devam etsin diye sorsalar,hepimizin cevabı farklı olur. ) ancak bu ligin en iyi takımıyız. En tutkulu takımıyız, en çok takım arkadaşı için oynayan takımıyız, kanat hücumcularının en çok savunma yaptığı, kanat beklerinin en fazla hücuma çıktığı takımıyız. Ben sahaya bakınca “burada bir takım var” diye bas bas bağıran bir oyuncu grubu görüyorum ve bunu 90 dakika boyunca görüyorum. Bu bir teknik ekip başarısıdır. Erkan Sözeri’ye beni gururlandıran bir Gençlerbirliği yarattığı için çok teşekkür ediyorum.

2. Zaman zaman endişe duyduğumuz anlar oldu. Balıkesir ve İstanbulspor maçlarını dünyalar başımıza yıkılarak izledik. Ancak bu düşüşler bizi ya aşağı doğru çekecekti ya da cesaretli hamlelerle yukarı çıkaracaktı. Erkan Hoca, İstanbulspor maçına deniz, nadir ve nobre’yi kulübede tutarak başladı. Sonra araya Karabükspor maçı girdi, iyi ki o zaman girdi, cesaretli bir seçim yaptı ve biz o maçı kazandıktan sonra, cesaretinden geri adım atmadı. Kaybettiğimiz İstanbulspor maçında kulübede olan üçlü, o maçtan sonra oynanan 4 haftada, 10 puan almamızı sağlayacak bir dönüşüm yaşattı bize… son 3 maçta 4-5 puana razıydık, hem 7 puan aldık hem de rakiplerimize sadece 1 puan verdik.

3. Ligin ilk sekiz haftasını kayıpsız, ilk onbir haftayı bir beraberlikle geçtik. Elimizdeki puanın büyük kısmını o haftalarda topladık. Ancak futbol olarak, son dört haftada çıkmamız gereken seviyeye çıktık. İlk onbir haftada eksiklerimiz vardı ancak galibiyetler bu eksiklikleri sorgulamamızı erteledi. Balıkesir ve İstanbuspor maçları bu anlamda bizim için büyük bir şans olabilir. O iki maçı da aksayarak kazanıp, rakiplerimiz Denizli, Gazişehir ve Adanademirspor’a karşı mağlubiyetler alabilir, bir anda kendimizi hiç beklemediğimiz bir yerde bulabilirdik.

4. Bundan sonra yolumuz açık. Erkan Hoca da, sahada duruşları ile bizi gururlandıran oyuncular da gelecek için çok umut veriyor. Ben açıkçası bir aksilik beklemiyorum. İkinci yarı da en az 10 galibiyet alır, güle oynaya bu ligden çıkarız. Umarız geçen sezonki düşüşümüz, İstanbulspor ve Balıkesir maçlarının verdiği dersi vermiş olsun camiaya, bu sene çıkmak hayatta kalma planımızın sadece ilk aşaması. Gelecek sene de çok doğru bir yapılanma ve doğru transferlerle dönmek zorundayız süper lige…

6 Beğeni

Serkan’a ait ve az yukarıda yeralan 4 maddelik yoruma tümüyle katılıyor ancak takımın hakemle ve rakip oyuncularla sözlü ve fiili atışmalarını onaylamadığımı bir kez daha belirtmek istiyorum.

2 Beğeni

Sevgili Serkan Kardeşim,

Sizin Erkan Hoca’dan gururlanmaniz kadar ben de böyle müthiş tespitler yapan birisi ile aynı takımı desteklemekten dolayı kıvanç duydum.

Teşekkürler

2 Beğeni