2018-19 TFF 1. Lig 17. Hafta / Adana Demirspor - Gençlerbirliği

Serkancığım ne güzel yazmışsın, eline sağlık. Sana tamamen katılıyorum. Ancak Emre’nin Babası’nın da dediği gibi futbolcularımızın hakemle ve rakip oyuncularla toplu olarak tartışmaları bazen çizgiyi aşıyor. O anlarda gereksiz kartlar göreceğiz ve kimyamız, konstantrasyonumuz bozulacak diye korkuyorum açıkçası…

Bu arada maçın heyecanından Nadir’in attığı ilk goldeki asisti fark edememişim. Golün pasını veren oyuncumuz yanlış görmediysem Deniz Yılmaz… Deniz, ikinci golümüzde de Sessegnon’un pasında topu kaleye vurdu ve defanstan dönen topu Nobre güzel bir vuruşla ağlara yolladı. Maçı izlerken çok kızmıştım ama Deniz ilk iki gol pozisyonunun da içinde yer almış oluyor. Bu da çok kötü değil aslında… :blush:

Gazişehir ve Adana Demirspor maçlarından anladığım kadarıyla Deniz-Nobre-Nadir üçlüsü ikinci yarıda daha iyi olacak gibi gözüküyor.

Çok teşekkürler

Üstelik üçüncü golde hem topu kazanışı, hem de gayretle çıkmadan yetişerek Ahmet Oğuz’a aktarması ilk iki goldeki emeğinin çok çok üstünde. Üç golde de Deniz var bir şekilde…

1 Beğeni

ben de maçtaydım.
atmosfer güzeldi.
ilk golü yedik buna rağmen takım hiç tınlamadı bile.
gayet mantıklı ve ne istediğini bilen bir şekilde rakibine yüklendi.
tribünde onların kendine güvenini görünce biz de rahatladık.
süper ligde çoğu maçı bilirsiniz, böyle bir golden sonra bilinçsizleşir oyun, ayaklar dolaşır vb şeyler olurdu.
erkan hoca takıma kimlik kazandırdı.
nasıl bir başakşehir futbolu varsa, ortada bir gençlerbirliği futbolu da var artık.
bunu sürdürmek çok önemli.

serkan çok güzel özetlemişsin.

2 Beğeni

Ozan Abi, Özhan tutku olarak tanımlıyor bu durumu ve ligin kurallarına göre olması gereken bir şey olarak anlatıyor. Tabi ben Özhan’a değil size katılıyorum. İtirazlar sırasında özellikle Selçuk ve Sese’ye dikkat kesiliyorum. Mesela Sese oyunculardan birini ciddi anlamda vurma diyebileceğimiz bir hareketle itti o gerilim sırasında. Rakip oyıncu kendisini yete bıraksa, hakem de kırmızıyı çaksa çok üzülürdük. Çok dikkat etmemiz lazım, her şeyin bir sınırı var ve o sınırı aşmamak lazım. Bu arada hakemin vermediği penaltı ve özellikle ilk yarım saatteki kararları fiyasko. Ayrıca hakemler arasında Sese’ye faul çalmama yarışı mı düzenleniyor acaba ?

1 Beğeni

Maç sonrası Alkaralar’ın canlı yayınını sitenin üst kısmına ekledik ancak buraya da ekleyeyim.

1 Beğeni

Hakem konusunda biraz bana bile komplo teorisi gibi geliyor ama yerel seçim provası yaşadık. Ona rağmen vazgeçmeden diğer takımlarla aramızdaki farkı gösterdik. Oyuncuları hakemle bu kadar konuşmaları ona paralel koşularla bağırmaları çağırmaları görüntü olarak rahatsız edici, halen o kibirin bir parçası gibi ama maalesef ne kadar gerekli olduğunu da az çok gördük. Ümraniyespor maçında Arnason’u ikinci sarı kart ile attırmayan da Selçuk , Sessegnon, Nobre ve Ahmet İlhan’ın hakeme kurduğu baskıydı. Her yol mübahtır demiyor ama saha içinde katledilirken sessiz kalmamak diyelim buna. Genel olarak da ADS gibi bireysel olarak kaliteli ama takım olabilme konusunda sıkıntılı bir takıma karşı takım olarak iyi bir cevap verdik.

Sessegnon’un önünde futbolu bilen Nadir ve Nobre hatta sonuca gitmek konusunda sıkıntı yaşasa da Deniz gibi isimler olunca ceza sahasında daha fazla görünüyoruz. Çaba olarak , aidiyet olarak kimsenin şüphe etmeyeceği Ahmet İlhan ve Jailton futbol ve pozisyon bilgisi eksikliğinden doğru koşularda, doğru yerlerde olmakta bazen sıkıntı yaşayabiliyorlardı.

Yılmaz Vural’ın oyuna müdahaleleri o kadar kötüydü ki Erkan Hoca’nın müdahale etmesine gerek bile kalmadı. Galip’i taraftar homurdanıyor diye çıkarıp yerine savunma olarak zayıf Anderson’u alması taraftarın gazını almaktan başka bir işe yaramadı bir de orta sahayı bize verdi. Böyle şov adamlarının, şovu işlerinin önüne koyduktan sonra tepe taklak oluşunu izlemek keyif veriyor. Gençlerbirliği’nden alacağı parayı bizim altyapı tesislerimize yatıracağını söylemişti. Halen gelen giden yok, öyle bir şey olsa Yılmaz Vural , BBC International’a telefonla bağlanırdı.

ADS tribünleri dolduruyor ancak sahaya etkileri futbolcularını negatif etkileme haricinde yaşanmıyor. 1-0’ken yaptıkları Murat Sancak tezahüratları ise endüstriyel futbolun onları bile nereden nereye getirdiğinin göstergesi . ADS’nin liderle puan farkı 17 ve bu sezon da olmadı gibi. Ellerindeki isimler ve muhtemelen ödedikleri paraları düşününce , geri dönüşünü alamadıkları için Mersin İY gibi olmamaları için hiç bir neden yok. Böylesine köklü camiaları bitirebilecek ne varsa bu sezon uyguladılar maalesef.

3 Beğeni

Üçüncü golde Ahmet Oğuz’un Nadir’e attığı uzun pasa odaklandığım için Adana Demirspor’un kullandığı taç atışından gelen topu Deniz’in kapmasını ve hemen Ahmet’e aktarmasını atlamışım Serkan. Evet, aslında o pozisyonun da ilk hazırlayıcısı Deniz… Deniz, Nobre, Nadir üçlüsü kadroya iyi yerleşti gibi… İnşallah böyle devam eder. Hatayspor deplasmanındaki uğur (totem) çalışmam Deniz Yılmaz üstüne olacak. Hadi hayırlısı… :blush:

1 Beğeni

Bu arada bir daha maç başladığında, üstelik de deplasmanda rakibe avans vermeyelim ne olur. Maçımız 0-0 başlasın. Gerçi UEFA’nın 7/18-16 sayılı reglamanında “Avans verme” başlığı altında bir düzenleme var ama rakibe avans verme konusu isteğe bağlı tutulmuş. Yani avans vermeye mecbur değiliz. :blush:

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Sesli güldüm

2 Beğeni

Nasıl bir ruh haliyse, iki haftadır arabeske bağladık iyice… :blush:

Yaktı Beni Yaktı Beni - Yılmaz Vural versiyonu

Sizi şampiyon yapmayanın ayağına basıyım diyordu en son, ayağına basmışlar sanırım :))

1 Beğeni

Böyle giderse ayağına basmaları yakındır Serkancığım. Eğer ikinci yarıda göreve devam ederse ve takım ilk 6’ya giremezse ya da ilk 6’ya girip de Süper Lige çıkamazsa işte o zaman ayağına basarlar. :blush:

Adana Demirspor Yılmaz Vural ile zirve iddiasından ve play off şansından hızla uzaklaşır.
Bu da rakiplerimize avantaj sağlar.
Dolayısıyla Yılmaz Vural’ın bir an önce görevden alınması bizim için de hayırlı olur.

1 Beğeni

Nadir Çiftçi maçtan sonra soyunma odasında asistanı Ahmet Oğuz’u omzuna almış. Muhtemelen teklif Nadir’den gelmiştir. Mesela şöyle demiş olabilir: “Ahmet gel la, şu yaptığın muazzam asistin hatırına çık omzuma da gezdireyim seni!” :blush:

Günün en güzel fotoğrafı bence… Yüzler gülüyor, herkes neşeli ve keyifli… Hele bir de geçen sezon yenildiğimiz bazı maçlarda futbolcular arasında sahada yaşanan olayları hatırlarsak…

demirspor u büyük borçların altına sokuyorlar. çok büyüm sıkıntı çekecekler. başkanlarının nasıl bi adam oldugu malum. demirspor gibi camia da öyle bi başkan nasıl seçildi o da ayrı bi mesele.

1 Beğeni

Hafta sonu İstanbul ekibi olarak maça gidemesekte, Kubilayın ofiste eski futbolcularımız Cafer Aydın, İlhan Eker ve Mustafa Özkan ile birlikte maçı seyrettik. Cafer Aydın’ ın anılarını dinlemek çok keyifliydi

1 Beğeni

golden sonra tribüne geldiğinde kendisini alkışladığımızda eliyle ahmet i gösterdi ve beni değil onu alkışlayın babında hareket yaptı nadir…

1 Beğeni