2018-19 TFF 1. Lig 20. Hafta / Eskişehirspor - Gençlerbirliği

2 Şubat Cumartesi, 2019
Saat: 16:00

Stat: Eskişehir Yeni Stadyum

• Kazanırız
  • Berabere kalırız
  • Kaybederiz

0 oylayanlar

stad bize yabancı olmayan bir stad. gol yollarını biliyoruz en azından.
zaten kolay bir maç olacak. soluklanmamıza yeniden moral bularak önümüzdeki maçlara daha bi özgüvenli hazırlanmamıza yarayacak…

Hic oyle demeyin Eskisehirin gencleri kendi sahalarinda ozellikle seyirciyle birlikte iyi sonuclar aliyor. Ligin dibinde 3 puanla cakili degiller bu cocuklar forma icin oynayan yurekli gencler. Bizim yasli bacaklari fazlasiyla zorlayacaktir. Kimse oyle 5 gollu galibiyet beklemesin hatta Allah muhafaza puan kaybimiz olursada surpriz olmasin

Çok kolay maç gözüyle yaklasmiyorum.
Erkan hoca’nin gerekli revizyonu yapacağını tahmin ediyorum. Çok koşmak yetmiyor, hızlı koşmak ve boş alan bırakmamak önemli.
Eskişehir artık bira bizim de evimiz sayılır.
Kalabalık gitmekte fayda var.
Taaa Hatay’a giden arkadaşlar lütfen bu maça da gidelim. Ben pankartimla orada olmak için elimden geleni yapacağım…

2 Beğeni

Bu maçın ilk yarım saatlik bölümü zor geçecek gibi. EsEs eski EsEs değil. Giderek direnç kazandılar. Özellikle iç saha maçlarında bir başka oynuyorlar. Bizim cephede ise takım olarak düşüş sürüyor. Orta sahamız yaşlı ve üretken değil. Bu maça özel daha genç bir orta sahaya ihtiyacımız var. Ama bu ihtiyacı karşılayacak oyuncu grubumuz yok. Tecrübe sizi bir yere kadar taşıyor beyler. Oysa bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. Haaa bu arada bu maçı da kaybedersek Erkan hoca gider.

1 Beğeni

Bende hiç deplasmana gidecek gibi hissetmiyorum kendimi. Eskişehir’in kapalı tribününü sevmiştim. Şimdi tepede köşede olacaz.
Maçı alamazsak düşüşün başladığının resmidir. Hiç iyi şeyler olmaz, o kısmı düşünmek istemiyorum

Eskişehirspor transfer yasağını kaldırdı. Bu da kentte büyük bir heyecan ve bir bayram havası yarattı. Sezon başında transfer edilen ve bugüne kadar takımla çalışan futbolcuların bir kısmı bu maçta oynayabilir. Bu durumda bizim açımızdan maçın zorluk derecesi daha da artıyor. Çok dikkatli olmalıyız. Artık rakiplerimizi küçümsemekten vazgeçmeli, sahaya tüm gücümüzü ve yüreğimizi koymalıyız.

Öte yandan buradaki maçta birkaç densizin yaptığı çirkin “Koyduk mu!” tezahüratı Eskişehirsporlu taraftar kardeşlerimizi kızdırmış ve üzmüştü. Orada durumdan vazife çıkaran bazı kişiler sıkıntı yaratmaya çalışabilirler. Onun için Eskişehir’e gidecek arkadaşlarımız dikkatli olsunlar.

1 Beğeni

Eskisehirspor eski yoneticilerinin gecmis borclara sorumluluk kabul edip imza vermesi sonucu transfer yasagi kalkmis.

2 gun once 9 oyuncusunu serbest birakan Eskisehirspor mac gunune kadar takviye yapacaktir.

Siyasi bir manevrayla secim oncesi her nasilsa sandikta onemli merkezlerde oy potansiyeli uzerine yatirimlar basladi.

24 saat once fesih hakki olan oyuncularini dahi sahaya suren Ankaragucu transferi acip 8 yeni ismi imzalamak icin hemen harekete gecti simdi Eskisehire ayni sey oluverdi.

Eskisehirde assagi kalmayacaktir.

Bu mac kolay olmayacak…

1 Beğeni

Fuat Capa 3-1 yenildikleri mactan sonra Eskisehirin genc oyuncularina agir hakaret eden Balikesir taraftarina sitem dolu sozler etmis.

Sahada 16-17 yasinda cocuklarla mucadele edip onlari futbola kazandirmaya calisirken tribunden onlara edilen cirkin sozlerin hakedilmedigini belirtmis.

Aslinda Eskisehirin bu yil ligin dibinde 2 puanla Godot yu beklerken misali yer alacagini dusunurken beni yanilttilar ve o cocuklar kapasitelerine gore beklentilerin cok uzerine cikan performanslar gosterdiler.

Bu ulkede kalitesi eski liraya 1TL etmeyen kultursuzlerin 100. Yillarinda Genclerbirliginden gasp edilip kendilerine hediye edilen sampiyonlugu sanli serefli olarak bezedikleri Tribun ve medyalari varken bu cocuklarin kozasinda yok edilen ipek bocegi gibi yok olup gitmemelerini diliyorum.

Bizim taraftar ilk macta ayni acimasizligi gostermisti umarim bu kez sonuc ne olursa olsun alkislamayi tercih ederiz

Kötü gidişe dur deme
Güzel günler göreceğiz deme haftası

Eskişehir spor klubü misafir biletin 6₺ olarak belirlermiş.
Sezonun ilk yarısında Gençlerbirliği kulüp yönetimi ne yapmıştı?
Eskişehir den taraftar gelir şimdi diyerek misafir tribünü 25₺ yapılmıştı.
O zaman da ayıplamıştım Gençlerbirliği yönetimini.
Bugün Eskişehir yönetiminin bu olgun davranışı vesilesiyle hatırlatıyorum.

1 Beğeni

iyi de arkadaşlarım böyle oluyo mu?.
ligin son sıralarındaki takımlarla oynuyoruz “çok zor maç, dikkat etmek lazım v.s.”
ligin üst sıralarındaki takımlarla oynuyoruz “en önemli maçlarımızdan, inşallah kaznırız, maşallah takıma v.s.”
bunela…

ben bu sezon için çıkmayı istemiyorum ama mademki siz çıkmayı çok istiyorsunuz bu şekilde oluyor mu?.
çıkmayı düşünen, üstelikte sezonun büyük bir kısmını namağlup lider olarak tamamlayan takım için ligin tamamında 4, bilemedin 5 maç “zor” olarak nitelendirilir… gerisi kebap gibi yürüyerek kazanacağımız maçlar olmalı… yani en azından elimizdeki kadro ile kıyaslandığında herkese öyle gelmeli ve gerçekte de bu olmalı…

onun için “ligdeki bütün maçlar zordur” tekerlemesini tekrar etmeye gerek yok… bu tavır tereddüdü gösterir… çıkmayı kafaya koyan takım ezer geçer… herkesi ikna eder… başka türlü çıkma nasıl gerçekleşecek…
burada da başkalarının yaptığı hataları mı gözleyeceğiz…

demem o ki;
bu çok kolay bir maç, hiç zorlanmadan alacağız ve bir sonraki maçımızı düşünmeye başlayacağız…
çok maç var çoookkk….

Yeter artık yahu! Gol pozisyonlarında biraz daha dikkatli olun. Kaleciyi milli yapacaksınız neredeyse…

Maalesef takımın kimyası çok kötü. Futbolcuların ruh halleri yüzlerinden belli oluyor. İşte Claro’nun gördüğü sarı kart… Bir türlü bir gol atıp oyunu lehimize çeviremiyoruz. Nafile ataklar, nafile çabalar… Topu bir yere kadar getiriyoruz, ondan sonrası bir saçmalık…

İşte Stancu’nun kafa vuruşu… Artık şundan eminim, maalesef gol atmayı bilmiyoruz.

Şimdi de Ahmet Oğuz’dan saçmalamalar ve kritik noktada gereksiz bir faul…

Ahmet Oğuz yeter aktık yahu! Bu nasıl bir faul…

Erdem Ozgenc son macini igneyle sakat oynadi bugun haliyle yok.Ahmet Oguzdan daha faydali olurdu

Claro altıpasta o nasıl kafa vuruşu yahu!

Ahmet Oğuz bugün tam bir canlı bomba… Sarı kart gördü şimdi de… Yakacak bizi… Bunların hepsi zamanında olması gereken yerde olmadığı için…

Claro, Allah için bir kafa vuruşunu da gol yap yahu!

Deniz, önüne top atılacağını bile bile koşmuyorsun o bölgeye.

Al işte benzer bir pozisyon daha… Deniz hiçbir zaman olman gereken yerde değilsin.

Rakibin sağdan ve soldan kullandığı duran toplarda hava topu hakimiyetimiz sıfır… İki ciddi pozisyon yedik üst üste…

Ahmet Oğuz ben sana ne diyeyim. Yaktın bizi nihayet yaktın! Rakibe verdiğin top kalemizde gol oldu.

Yeter artık. Dayanma sınırımın sonuna geldim. Maçı izlemeyi bırakıyorum. Bu takıma hiçbir inancım kalmamıştır. Bu takımdan hiçbir şey olmaz.

Bu sene Giresunspor maçından sonra en kötü oynadığımız maç. Ahmet Oğuz çok kötü. Adeta takımı sabote edecek hareketler yaptı. Birinci yarıdaki Alper gitmiş, yerine sahada boş boş dolaşan Alper gelmiş. Dolayısıyla sağ ve sol bek olmadığı için her yerden tehlikeli ataklar yiyoruz.

Orta sahada Selçuk’un eksikliği yüzünden Bekir’in saçma sapan seçimlerine maruz kaldık. Nadir de üç maçtır yok.

Dolayısıyla soruyorum, bu takım devre arasında ne yaptı?

Bu oyunla mağlubiyeti sonuna kadar hak ettik.