2019-2020 Sezonu A Takım Formalarımız

Evet, doğru tespit. Yolladığım linklerde de yazıyordu model isimleri. ii ve iii şeklinde. Bazı takımlarda güzel duruyor. Nedense bizim yakadaki o beyazlık bütün işi bozuyor gibi. Bilemedim. Beklenti yüksekti belki de ondan.

1 Beğeni

Görkem’in akıbeti hakkında fikrim yok ama dediğiniz gibi inatçı, azimli ve oyuncu karakterde çizimler yapılırsa, herkesin görüşünü ve tavsiyesini alarak güzel bir sonuca ulaşabiliriz. Burada en ama en önemli husus, Angora keçisinin tüm niteliklerini taşıyor olması fikrimce. Gövde, tüy, boynuz yapıları ve şekilleri mesela.

2 Beğeni

Bu keçi gibi mi? :blush:

3 Beğeni

Alkaralar logosu çok güzel. Değişmemeli. Daha önce yaptığım bir logo vardı, onun altına Alkaralar yazınca benzer bir logo ortaya çıktı.

4 Beğeni

Tam da böyle işte Necdet ağabey. :slight_smile: yoksa keçi vaaar, Ankara keçisi vaaar… :smiley:

1 Beğeni

Özgün logodan iyi veya kötü diyemem ama daha çok benziyor Ankara keçisine.

1 Beğeni

image

ben bu formaları bulabildim. large bedeni var ikisinin de. üsttekinin fiyatı 70 lira alttakinin 100. bunlardan birini alıp kendi armamızı diktirebiliriz aslında. özellikle alttaki forma gayet hoş bence. özellikle link vermedim reklam olmasın diye :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Zihnimde nasıl yer etmişse, Gaziantepspor logosunun arkaplanında yer alan baklava dilimleri yüzünden bu ikinci formayı uzaktan görsem aklıma direkt o takım gelirdi.

1 Beğeni

Forma araştırmaları yaparken beni çok üzen bir sorunla karşılaştım. Bunu da sizlerle paylaşmak ve çözüm önerilerinizi duymak isterim.

Burada paylaştığımız formalar, hem birer taraftar olarak maçlarda giyebileceğimiz hem de indoor ve outdoor spor yaparken kullanabileceğimiz formalar. Kendimize güzel birer forma yaptırabilirsek hakikaten parasına değecek bir şeyler çıkarabiliriz.

Ama maalesef Dünya’da bu formaların kadınlar için olanını bulmak çok zor ve Türkiye’de bulmak neredeyse imkânsız. Benim yukarıda paylaştığım forma Nike Precision IV. Bunun kadınlar için olanı da var. (Ve bence erkekler için olanından daha güzel.) Resmini burada paylaşıyorum. Ancak bunu Türkiye’de satan hiçbir yer bulamadım. ABD’de falan dahi bulmak çok çok zor.

Böyle bir forma isteyen kadın taraftarlarımız için (benim çevremde isteyen üç kadın var) neler yapabiliriz?

1 Beğeni

Bu arada sizlerin bilgisi için ;

Türkiye’deki mühendis odaları içinde rengi kırmızı siyah olan ilk ( muhtemelen hâlâ tek) oda Tekstil Mühendisleri Odası ’ dır. (Niye acaba :smile:)

Siz logoya karar verin yılbaşına kadar, kumaş, nakış, dikiş işini halledecek ve uygun fiyata alkaralar grubu giysileri üretme işini halledecek bir taraftar çıkar elbette.

3 Beğeni

Bir ara üç İstanbul’lu kadın forması satıyordu. Avrupa’da ortalamanın üzerinde olan neredeyse her kulüp yine kadın forması satıyor. Adidas ve Nike gibi markaların da kadınlara göre ürettiği formalar vardır lakin aynı deseni/tasarımı bulmak zor olabilir. O yüzden kadın arkadaşlar formalarını alıp bir terzinin yolunu yutmak zorunda kalabilirler.

1 Beğeni

3 İstanbullunun, büyük kulüplerin ve Dünya kupasına katılan milli takımların kadın formaları var ve her yerde bulunabiliyor. Ama herhangi bir takım arması olmayan forma satılmıyor hiç.

Bugün bir kadın arkadaşla araştırma yaptık, o Adidas’ın iki spor tişörtü modelini çok beğendi. Onları buraya bırakayım. Diğer kadın taraftarlar da isterse bunlar üzerine arma çalışması yapılabilir.

Ancak, bunlar kırmızı siyah değil, düz siyah. Arma kırmızı olursa güzel bir şeyler çıkar diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Şu konuya bizden başka birileri de el atar, fikir beyan ederse güzel şeyler olabilir ama sadece 3-4 kişi konuşuyoruz. Tekrardan yeni bir alkaralar forması yaptırmak elzem. Madem tribüncülük yapacağız, buyurun buradan başlayalım arkadaşlar.

1 Beğeni

Nike Striped Segment III diye bir forma buldum. Önden bizim bu seneki formamıza benziyor ama yakada o rahatsız edici beyaz şerit yok. Arkada da yarıya kadar çıkan çubuklar yok.

Benim çok hoşuma gitti, klasik güzel bir tasarım.

2 Beğeni

Bu zaten WhatsApp grubunda ilk paylaşılan forma. Bu başlıkta yukarıda paylaşmıştım da. 30 TL gibi bir fiyatı vardı İstanbul Nike outlet mağazalarından birisinde ama kimse ilgilenmeyince öyle kaldı bu da. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu internet mağazasında 80 lira ama en az dört tane sipariş etmek gerekiyormuş. Bedenleri de var gibi görünüyor. https://www.sportive.com.tr/nike-ss-striped-segment-iii-jsy-832976-657

Böyle bir forma yaptırmak isteyen 5-10 kişi olsak, yaptırsak, giyip fotoğraf çeksek diğer taraftarlar da özenip isterler bence :slight_smile:

Sol göğüs hizasına bir Alkaralar arması diker, arkada ense kısmına da (geçen sene 1923 yazan yere) nakışla incecik bir Gençlerbirliği yazdırırız.

Bence kulübün ürettireceği formalardan daha güzel olur. Hem de koleksiyonluk bir iş olur.

Formadan sonra da, hoodie tarzı bir şey yapılabilir. Onun için de bir tasarım fikrim var. (Adobe aboneliğim askıya alındı şimdilik :smile: Aboneliğim yenilenince tasarımı yapıp foruma koyacağım)

2 Beğeni

Bu forma isini iki ayri sekilde yurutmek uygun olabilir:

1. Kulubun resmi formalari
    2.Alkaralar grubunun ankara kecisi armali taraftar giysileri

Ilk grup icin yapacak bir sey yok, ikinci grup icin -yillara gore degismeyecegine gore- sade renklerden rafine urunler olusturarak ozel bir taraftar aidiyeti olusturulabilir.

Bu urunler de tisort, mont ve snood (bogaz atkisi) gibi seyler olabilir. Duz siyah ve duz kirmizi armali tisortler, cift yuzlu kirmizi siyah bogaz atkisi/halkasi ve sonraki asamada armali mont imal edilebilir.

Eger arma isi sonuclanirsa (veya su anda sitedeki armayi kullanmak bir hak ihlali dogurmazsa ) %87 PA-%13 Elastan karisimli , markali ipliklerden mamul (Tactel/Meryl…) birer top kumas Zeytinburnu Seyitnizam’dan temin edilebilir. Firesiyle beraber 250 gramdan bir tisort uretebilirsek (14Euro/kg kumas maliyet hesabi ile) yaklasik 3Euro maliyetle isi hallolabilir , metolama ve dikis ile birlikte 8 Euro civarinda son urune ulasabiliriz.

Kisin mac seyrederken (ve benim icin normal hayatta) en gerekli seyin bogaz atkisi oldugunu dusunuyorum. Onu temin ve uretmek cok daha kolay ve polyester polar olacagi icin cok daha ucuz olacaktir. Ornek:

Mont icin de Columbia’nin guzel bir kirmizi uzerine siyah cepkenli (tam armalik yer) modelinden yararlanilabilir.

Armani, Ermenegildo Zegna ve Hackett’in guzel duz siyah ve kirmizi tisortleri vardi. Belki o modellerden birini kullanabiliriz. Uzun omurlu, rafine urunlerimiz olur, taraftar grubunu isaret eden. Ic saha bir renk giyeriz, deplasmanda diger renk.

4 Beğeni

Coşkun Ağabey, bence de bu fikirler çok çok önemli. Benim annem de amatör terzilik yapıyor. Çok güzel bazı ürünler üretebiliyor. Kumaş vesaire temin edebilirsek annem de yardımcı olur :slight_smile:

Yalnız yukarıda keçimiz hakkındaki yorumlarınızla ilgili benim naçizane bir eleştirim var. Şöyle ifade edeyim. Şimdi ben 25 yaşındayım, kanım deli akıyor. Spor salonunda koşu yaparken yanımdaki 8 hızda koşuyorsa ben 9 hızda koşmak isterim. Diğerleri 10 yapıyorsa ben 11 yapmak isterim. Böyle olunca, göğsümde taşıyacağım keçinin de “sempatik” değil biraz “vakur” olmasını isterim.

Gençlerbirliği’nin bana öğrettiği çok önemli bir şey var. Kazanmak kadar kaybetmek de hayatın bir parçası. (2012-2013 sezonunda Trabzonspor bizi 4-0 yenmişti yanlış hatırlamıyorsam :smile:) Kaybettik diye üzülürüz tabii ama dünyanın sonu değil. “Bu sefer de böyle olsun” der güler geçeriz. Ama sahadaki futbolcularımız mücadele etmezse, Gençlerbirliği ruhuyla sahaya çıkmazlarsa, kazansak da buruk bir sevinç olur. İşte bu yüzden, kararlı, inatçı, genç, vakur ve dimdik karşıya bakan bir keçi bizi daha iyi temsil eder diye düşünüyorum. Özellikle Ankara’nın henüz Gençlerbirliği ile tanışmamış gençlerine daha iyi reklam yapabileceğimize inanıyorum.

Bu yüzden benim önerim iki farklı keçi ile tasarlanmış iki farklı arma hazırlamaktır. İsteyenler sempatik ve oyuncu keçili armayı kullansın, isteyenler de vakur ve ciddi keçiyi tercih etsin.

Ne dersiniz :slight_smile:

3 Beğeni

Yurda donunce kumas isi ile ben ilgilenirim, Yavuz ve sen de artistik kismi halledersiniz, bir sekilde ben Gorkem Eke’ye de ulasirim, Ozgur ve Erdem 'den biri de lojistik destek verirse; Necdet Agabey’in onderliginde bu isleri hallederiz, ust sinif urunler ortaya cikar , eminim.

Arma isi onemli, kolay gelsin.

3 Beğeni

Hemen kısa bir araştırma yaptım, Puma’nın çok güzel bir tişörtünü buldum. Koşu ve antrenman tişörtü. Yani spor yaparken giyilebileceği gibi günlük kullanımda da formadan biraz daha rahat olabilir. Coşkun Ağabey’in tavsiyesi üzerine daha sade bir renk, düz siyah (üzerine kırmızı ağırlıklı bir arma yapabiliriz) modelini burada paylaşıyorum. Üstelik bunun en güzel özelliği kadınlar için olanı da var (Ve kadınlarınki yine erkeklerinkinden daha güzel :smile:)

Fiyatı birazcık tuzlu. Puma’nın sayfasında 100 liranın üzerinde. Ancak kapsamlı bir araştırma ile daha uygun bir şeyler ayarlayabiliriz belki.

Bunun gibi başka modeller de bulunabilir pek tabii, ben örnek olarak koyuyorum bunu.

Erkekler için olan model: Puma Ignite Koşu Mono Tişört

Kadınlar için olan modeli: Puma Ignite Koşu Desenli Tişört

2 Beğeni