2019-2020 Sezonu A Takım Formalarımız

Coşkun ağabey’in paylaştığı bilgiler çok önemli. Önerdiği gibi bir iş bölümü yaparsak, sorunsuz bir şekilde bu işin üstesinden geliriz.

Eğer işi daha sade ürünler yapılacaksa, burada paylaştığımız marka logolu ürünlerden sıyrılıp, nitelikli ve f/p olarak en ideal kumaşa yönelmek daha iyi olur. Böylece maliyeti düşürmüş olurken, yeni üretim yapılacağı zaman da, daha evvelden alınan mağaza formasından bulmak gibi bir zorunluluğumuz olmayacak.
Bu sayede uzun yıllar aynı tasarımda ve çokça sayıda ürün üretebiliriz.

O yüzden ilk önce buna karar verelim derim.
Çoğunluğun fikrini almak lazım. Daha çok kişinin katılımı ile bir anket yapsak verimli olur mu sizce, ne dersiniz?

1 Beğeni

Bir fikir daha geldi aklıma. İzninizle açıklayayım.

Birbirine benzer dört arma tasarlayabiliriz. Bunlardan ikisi kırmızı ağırlıklı ikisi de siyah ağırlıklı olur. Her renk için de iki farklı keçi figürü kullanırız. Ancak çerçeve ve genel hatlar aynı kalır. Böylelikle uzaktan bakıldığında direk “bu alkaraların arması” denir. Yani aynı kurumsal kimlik içinde varyasyonlar üretmiş oluruz.

Boyunluk, atkı vesaire ürünler daha standart ürünlerdir. Bunları kendi imkanlarımızla standart bir şekilde üretir, taraftarlarımıza da maliyeti karşılığında satarız (yahut sponsor buluruz :smile:) Bunların yanında basit, sade bir tişörtü arma baskılı bir şekilde hazırlayabilir, yine taraftarların kullanımına açabiliriz.

Ama daha kaliteli, uzun süre dayanabilecek, hem günlük kullanım için hem spor için değerlendirilebilecek, Nike-Adidas-Puma kalitesinde bir şeyler isteyenler için (mesela ben :slight_smile:) standart bir tişört yaptırmaktansa kişiselleştirilmiş ürünler yapabiliriz. Öncesinde diktirdiğimiz armaları bu tişörtün üzerine overlok ile yerleştirebiliriz. Böylelikle ben Adidas alırım, başkası Hummel alır, bir başkası Puma alır, kimi de hiç böyle bir şey istemez basit ve ucuz tişörtümüze yönelirler.

Hülasa, yalnızca üniforma gibi tektip tişört üretmek zorunda değiliz bence. Hem standart ve ucuz bir tişörtümüz olur, hem de insanlar kendi zevklerine göre satın aldıkları tişörtleri Alkaralar armasıyla süsleyebilirler :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel düşünüyorsun ama tribünde birlik olmanın ve birlikte farkedilmenin temel kurallarından birisi zaten “tek tip” olabilmek. Sadece arma bunu sağlar mı bilmiyorum ama özellikle tribünde, kırmızı ağırlıklı, kolay farkedilir ve tek tip ürünler giymek gerekir. Herkes kafasına göre yaptırsın yine armasını alıp ama tribünde birlik sağlamak için tektipleşmemiz lazım :slight_smile:

Önce bir ağaç gibi tek ve hür sonra da bir orman gibi kardeşcesine :blush:

Tişörtler düz kırmızı ya da düz siyah olsa yetmez mi? Yani göğsündeki ufacık bir puma ya da adidas logosu çok mu göze batar acaba?

Bu arada Adobe aboneliğim güncellendi. Her türlü, logo, arma, banner ve sair grafik işleri için hazır ve nazır bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Sadece düz renk olursa pek sorun olacağını sanmıyorum ama her markada bulmak sorun olabilir dönem dönem. Bazısı baskıya uygun olmayabilir. Vesaire vesaire. Bence taraftar grubu ürünleri markasız olmalı. Futbol ruhuna daha uygun. Tabi herkesin kendine göre beklentileri var. En iyisi herkesin görüşünü almak. :slight_smile:

Beyaz formamız yeni transferimizin üzerinde görücüye çıktı.

Bu da kırmızı forma herhalde. En azından dümdüz kırmızı :smile:

1 Beğeni

Sen de
benim gibi
bunu da
beğenmedin mi?
:grin:

Beğenemedim valla :smile:

Ama teknik direktörün üstündeki polo yaka beyaz tişörtü beğendim.

Bu arada keçiyi biraz revize ettim. İkinci bir keçi (daha sempatik ve oyuncu) için çalışmaya da başlıyorum.

Bugün Beştepeye gittim. Yeni sezon nike ürünler Ağustos’ta gelecekmiş. Tam tarih belli değil dediler.

1 Beğeni

Bizim ürünlerin beştepe’ye ne zaman geleceği hiç belli olmaz. Gidersin, gidersin hiçbir şey bulamazsın. Sonra birgün bir gitmişsin ki, geleli çok olmuş beden filan kalmamış… :smiley:

1 Beğeni

Ankamall’deki Nike ile konuştum. Toplu alımlarda indirim yapabileceklerini söylediler.

30 adet %15 indirim, 50 adet %20 indirim, 100 ve üzeri adetlerde %25 indirim önerdiler.

Ancak ürünlerin fiyatı biraz yüksek. Aşağıda paylaştığım polo yaka kırmızı tişört 160 tl. İndirimli hali bile epeyce pahalı oluyor.

Bence bu polo bizim formalardan da kötü. O parayı kimse vermez. Bak beni dinle sen, vazgeç bu marka işinden. En güzeli kaliteli kumaşı alıp kendimiz yaptıralım. :slight_smile:

Yavuz Abi, ben o konuda ikna oldum. Taraftar tişörtünü kendimiz yaptıralım. :smile:

Ama spor salonuna gençlerbirliği formasıyla gitmeyi çok seviyorum. Bende 2012-2013 sezonunda giydiğimiz Lotto’nun çubuklu forması var. Artık yenilemek istiyorum. O yüzden biraz daha kaliteli, vücuduma tam oturan, kişisel bir forma yaptırmak istiyorum. :slight_smile:

Eğer benim gibi isteyen 3 kişi daha bulabilirsem, Nike Striped Segment III çubuklu forma 80 liraya gelecek :smile: yakasında beyaz çizgi olmayan, arkası düz siyah olan model :slight_smile:

1 Beğeni

:smile: Ben de her sene seninle aynı şekilde düşündüğüm için şimdiden bi 5 6 tane formam var oldu. Bir o kadar da hediye almışımdır. Bu yıl formalar cidden alınmayacak kadar kötüler. Sana hak veriyorum. Düz kırmızı seviyorsan bence geçen sezonunki oldukça güzel. Sporda da giyilir kesimi bence sana fit/rahat olur. Yaptırmak için de dediğim gibi, birisi grupta paylaşmıştı senin çubukluyu. İstanbul’da 30 lira gibi bir şeydi. Öyle olursa bence gözü kapalı alalım yaptıralım. Yalnız bu işe yine en son ürünlerin yapımında bizzat emek vermiş arkadaşların da dahil olması lazım. Onlardan bir hareketlenme bekliyorum ben açıkçası.

Sosyal medyada şu görsel dolaşıyor. Düz kırmızı olan fena değil gibi. Hafif bir desen var sanki.

1 Beğeni

Geçen yılın kırmızısı daha güzel değil mi sence?

2 Beğeni

Başıma bişey gelmeyecekse (:smile:) ben Nike’ninkini daha çok sevdim.

Bu arada GAR grubu taraftar tişörtü yaptırmış.

Konu çakışması olmasın diye, logo ve arma tasarımlarını tartışmak için yeni bir konu başlığı mı açsak?

Forumda yeni olduğum için nasıl daha uygun olur bilemedim.