Ankara Rüzgârı

Sonbahar geldi… Havalar serinlemeye başlarken, "Ankara Rüzgârı"nın da yıllar sonra yeniden tatlı tatlı esmeye başladığını göreceğiz. Pek yakında… :blush:

10 Beğeni

Sabırsızlık en üst seviyede :slight_smile:

4 Beğeni

Öyle ortalığı kasıp kavuran, perişan eden fırtınalar, kasırgalar gibi değil, adına yakışır bir güzellikte tatlı tatlı esecek Ankara Rüzgârı. :blush:

3 Beğeni

Heyecanla bekliyorummm

2 Beğeni

Şimdi yüksek huzurlarınızda kadife sesli sanatçı Güneri Tecer ve şarkısı: Ankara Rüzgârı…

Pembe küçük dudağın söyledi şarkımızı
İndi bahar Ankara´nın sisli yamaçlarına
İçli sesin, ah ne kadar açtı gönülde sızı
Her gören ağladı, kalbini bağladı dalgalı saçlarına

Söyledim aşkımı ben, Ankara rüzgârına
Olmadı kaldı benim her hevesim yarına
Her gören ağladı, kalbini bağladı dalgalı saçlarına

Önce biraz gülecek, kalbe ümit katacak
Söz verecek, gelmeyecek, hep seni aldatacak
Sev diyecek, sevmeyecek, belki de ağlatacak
Boş yere ağlama, kalbini bağlama Ankara kızlarına

Beste: Gündoğdu Duran
Güfte: Gündoğdu Duran
Makam: Muhayyerkürdi
Usûl: Nim Sofyan

5 Beğeni

Abi bu parçayı çok seviyorum yaa çok sağoll…

2 Beğeni

Ankara Rüzgârı :red_circle::black_circle:

1 Beğeni

Güneri Tecer güçlü bir Genclerbirligi taraftariydi. Kutlu Payasli ’ nın “Sanata Adanmış Bir Ömür” kitabında güzel anılar vardır.

Huzur içinde uyusun.

2 Beğeni

Rüzgar’ın tam tarihi belli mi?

3 Beğeni

Ya ben konuyu bile anlamadım ama çok heyecanlandım.

“Fırtına yırtıyor sessizliği, ufuktan bir güneş doğuyor!”

Tüylerim diken diken oldu.

2 Beğeni

Tatlı tatlı esmeye başlayacak Serkancığım, az kaldı. Ama ne zaman esmeye başlayacak ben de bilemiyorum. Heyecanla bekliyoruz Ankara Rüzgârı’nın esmeye başlamasını. :blush:

1 Beğeni

Saitçiğim, biraz heyecan, biraz merak olsun diyoruz. :blush:

1 Beğeni

Coşkuncuğum, Ankara Rüzgârı’nı okuyan çok sanatçı var da Güneri Tecer Gençlerbirlikli olduğu için yeri bir başka. Ben de onun için Güneri Tecer’in kadife gibi sesinden sunmak istedim. :blush:

2 Beğeni

Fişek gibiyim, siz işareti verin ben koşmaya başlayacağım Necdet Abim :sunglasses:

2 Beğeni

Ankara Rüzgarı her zaman bambaşkadır yaaa: :black_heart: :heart: :zero: :six:

1 Beğeni

Seksenlerde bir program vardı TRT ’ de. Tansu Polatkan Sarıyer ’ i, Guneri Tecer Gençleri desteklediğini söylemişti. İkisi de ne samimi, sıcak gelmişti. İki temiz yüzlü, güzel sesli insan ( Polatkan bazen acaip telaffuzlarda bulunurdu, o başka ama ses tonu iyiydi).

Teşekkürler bu iyi insanı ve güzel şarkıyı bize tekrar hatirlattiginiz için.

4 Beğeni

Konu nedir abi gerçekten merak ettim ben de. :smiley: Biraz ipucu verseydiniz bari. :smiley: Ama Ankara Rüzgarı güzel şeyler çağrıştırıyor bana.

1 Beğeni

Sarper Özbek kardeşim, biraz merak ve heyecan iyi gelir her zaman. Zaten Ankara Rüzgârı’nın adı bile güzel şeyler çağrıştırmaya yeter. Ve yaşamakta olduğumuz şu günlerde kendisini gösteren sonbaharda yapraklar ağaçlardan dökülüp yerlerde savrulurken, Ankara Rüzgârı da sert değil, yumuşak yumuşak, tatlı tatlı esmeye başladığında mutluluğumuz da zirveye çıkacak. Pek yakında… :blush:

Tansu Polatkan’ın TRT’de pazar akşamları sunduğu Spor Stüdyosu programını hala zevkle anımsarım. Maç özetleri puan cetvelindeki sıralamaya göre verilirdi. :blush:

1 Beğeni

Az kaldı Saitçiğim. Sosyal medyada Ankara Rüzgârı adlı bir sayfan olduğu için Ankara Rüzgârı tatlı tatlı esmeye başladığında senin güzel sayfan da nasibini alacak tabii… İşte o zaman koşmaya başladığında seni nasıl tutarız bilemiyorum. :blush:

1 Beğeni