Aynı puanlı takım sayısı üç veya daha fazla ise averaj nasıl hesaplanacak?

İnşallah ilk iki takım arasına girip Süper lige doğrudan çıkarız da averaj hesaplarına kalmaz işimiz. Ama lig sonunda puan cetveli yine böyle gerçekleşirse ve bu üç takım aynı puanla sıralanırsa ne olacak? Bu üç takım arasında oynanacak tek maç kaldı: Gençlerbirliği - Denizlispor… Gençlerbirliği’nin bu maçta yenmesi, berabere kalması ve yenilmesi varsayımlarına göre nasıl bir puan cetveli ortaya çıkar? On puanlık uzmanlık sorusu… :blush:

Soruya cevap arıyoruz arkadaşlar… TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’den aldığım bilgiye göre, bu soruya doğru cevap verecek olan arkadaşımızın “Averaj Hesaplama ve Değerlendirme Uzmanı” unvanıyla TFF’de işi hazır. :blush:

“Çubuk” nickli Coşkun Bey’in cevabı aşağıda…

necdet abi denizliyi yenersek: 1. gençler (7) 2. osmanlı (6) 3. denizli (4)
denizliyle berabere kalırsak : 1. osmanlı (6) 2. denizli (5) 3. gençler (5) (bizim averajımız -1, denizli 0 tüm maçlarda)
denizliye yenilirsek: 1. denizli (7) 2. osmanlı (6) 3. gençler (4)

yani üçlü averaja kalırsak her halükarda osmanlı ilk ikide yer buluyor.

(iki başlıkta soru gelmiş, iki başlıkta da aynı cevabı çakıyorum)

1 Beğeni

Denizli’yi 1-0 yenersek, Denizli denklem disi (0-0/0-1, 2-0/0-2) -1 averaj

Gencler (1-0/0-2, 0-0/1-0) 0 averaj

Osmanli (0-1/2-0, 0-2/2-0) 1 averaj

Osmanli 1 olur, Gencler 2

1 Beğeni

Serkan ve Coşkun’a teşekkürler, konuyu fazla uzatmadan cevabı yapıştırdılar. Böylece bir konuyu daha açıklığa kavuşturmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Biraz önce TFF Başkanı Sayın Demirören’i aradım, Türk futbolu ve averaj konuları üzerine güzel bir sohbet yaptık. Sayın Demirören, “Yav Necdet Abi büyük adamsın vesselam, uzun zamandan beri çözemediğimiz bu sorun sayenizde Alkaralar’ın canavar gibi uzmanları tarafından bir kalemde şıp diye çözülüverdi. Sizin şahsınızda Alkaralar’a ne kadar teşekkür etsem azdır vesaire vesaire” dedikten sonra, doğru cevabı veren arkadaşlarımızın iki gün içinde müracaat etmeleri halinde TFF İstanbul Riva tesislarında “Averaj Hesaplama ve Değerlendirme Uzmanı” unvanıyla işe başlayabileceklerini, ücretin de gayet tatminkâr olduğunu bana bizzat bildirdi. TFF’nin yerini bulabilmeniz için adres ve harita aşağıda… Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. :blush:

1 Beğeni

İnşallah iş ikili üçlü averaja kalmaz da puan farkıyla doğrudan çıkarız. Ama anladığım kadarıyla iş Osmanlıspor ile ikili averaja kalırsa ayvayı yeriz. Üçlü averaja kalırsa da Abalı Denizlispor’u mutlaka yenmiş olmamız gerekiyor. Üçlü averajda Osmanlıspor her türlü çıkıyor. Vay be, şu işe bak, şu geldiğimiz noktaya bak! Ooooof of! :triumph:

Hele şu Denizlispor - Ümraniyespor ve Osmanlıspor - Ümraniyespor maçları da bir oynansın da belki Ümraniyespor da okeye dördüncü olarak gelir de o zaman Denizlispor’la berabere kalmış olsak bile dörtlü averajla çıkarız, kim bilir! Ooooof of! :confounded:

Şu işe bak yahu! Tam iki arkadaşımızı TFF İstanbul Riva tesislarında “Averaj Hesaplama ve Değerlendirme Uzmanı” unvanıyla işe aldırdık derkene TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören istifa etmiş. Tabii bizim iş de yattı. Şimdi yerine bakacak olan Hüsnü Güreli bin dereden su getirir de yine yapmaz işimizi. Maşallah dediğimiz bebek iki gün yaşamıyor. Ama işin bir de şöyle bir yönü var: Asın bayrakları! :yum:

Bizim bir Sadık Abi vardı, yıllar önce " bu Kore Havayollari çok iyi " dediği günün ertesi Seul ’ da uçak düşmüştü.

Demirören ’ i yediğine mi gülelim, Istanbul’da 15 yıl yaşamış ve evi hala orada bulunan birine Ankara’ dan tarif vermene mi sasiralim, bize sormadan iş bulmana mı sevinelim, bilemedim.

Bir gün ben de size Beylikköprü, İnler falan yol tarifi veririm, ödeşiriz :joy:

1 Beğeni

ÖSS de öğrencilerin yaşına bakılıyordu.
Daha köklü kulüp en önde olmalı.
:sunglasses:
Kaynak:Gluteus Maximus

Sporcularin, ogrencilerin yasina bakildigi her durumda daha genc olan ilk sirayi kapar.

OSS’de de iki ogrenci ayni puani alirsa daha genc olan tercihte ust sirayi alir. Zaten Gencler de averaja falan bakmadan Superlig’e cikar.

Kaynak: MEYDANLAR ULUS

1 Beğeni