Eryaman Stadı

Bugün itibariyle Eryaman Stadı’ndan son durum resimdeki gibi… Bu kez gerçekten az kaldı, Ankaragücü taraftarları arasında 22 Kasım açılış olarak konuşuluyor.

1 Beğeni

Ben de böyle bir başlık açmayı düşünüyordum. Bugün Twitter’da paylaşılan foto daha yeni gibi abi sanki. Ve ben hala sarı koltuk göremiyorum. Bir umut acaba yapmazlar mi diye onu gözlüyorum.

1 Beğeni

Stat demişken Çorum stadı da bitmek üzere. Dış cephesi kırmızı kara falan. Özenmemek elde değil. Şöyle bir stadımız olmadı.

1 Beğeni

Ben sarı lacivert olmasına takılmıyorum, her tarafında Osmanlıspor yazan bir statta oynayacağımıza, sarı-lacivert bir statta oynamayı tercih ederim

1 Beğeni

Koltuk renklerine ben de takılmıyorum. Çok önemli değil bence. Geçmişte 19 Mayıs Stadında yıllar boyu süren ortak kullanımdan sonra yeni stattaki koltuk renkleri önemsiz bir detaydır. Her iki kulüp yöneticileri de renk farklılığını dikkate alarak durumu güzel bir şekilde idare edip bir ortak noktada buluşsalar iyi olurdu. Örneğin ben Ankaragücü yöneticisi olsam, “Koltuk rengi sarı-lacivert olsun dersek kardeşimiz Gençlerbirliği’ne ayıp olur,” diye, Gençlerbirliği yöneticisi olsam, “Koltuk rengi kırmızı-siyah olsun dersek kardeşimiz Ankaragücü’ne ayıp olur,” diye düşünürdüm doğrusu. Neyse, şu stat bitse de Yenikent belasından kurtulsak… :blush:

Ölümü gördükten sonra sıtmaya razı olmak oluyor bu biraz. Ben şahsen sarı lacivert koltuklarda kendimi misafirliğe gelmiş gibi hissedeceğim. En azından şimdilik öyle düşünüyorum. Umarım kolay alışılır.

1 Beğeni

Ben yeni buyuk stad yapimi oldukca gecikecek ama bu stadi Ankaragucune zaten hibe edecekler Ankarada AKP destekli ikinci bir Basaksehir yaratacaklar diye duydum. 19 Mayisin yikim durdurma kararinda son durum nedir bilen varmi?

bana öyle geliyor ki, bu stad sonunda bize kalacak.

benim tercihim hala ostim aslında.
elden geçirilip 12.000 kişilik olarak bize verilse süper olur.

2 Beğeni

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler

Ankara’nın, Avrupa başkentleri arasında şampiyon takım çıkaramayan tek şehir olarak göze çarptığını, bu durumun üzüntü verici olduğunu belirtti.

1910’da kurulan ve asırlık bir çınar olan MKE Ankaragücü’nün, Süper Lig’de bugüne kadar şampiyon olamamasını “büyük bir eksiklik” olarak nitelendiren İşler, “MKE Ankaragücü’müzün, en geç Cumhuriyetimizin 100. yılından önce şampiyonluk yaşaması lazım.” ifadesini kullandı.

6 yıl aradan sonra yeniden Spor Toto Süper Lig’e yükselen MKE Ankaragücü’nün 9 haftada 13 puan aldığını, bunun takımın iyi yolda olduğunu gösterdiğini bildiren İşler, kulüp yöneticileriyle irtibatta olduğunu, maçlara da elinden geldiğince gitmeye çalıştığını anlattı.

MKE Ankaragücü’nün, en fazla taraftarı bulunan takımlar arasında bulunduğunu belirten İşler, taraftara, coşkuları ve heyecanları için teşekkür ederek, “Gerçekten takımlarına sahip çıkıyorlar. Bu coşkuya, heyecana paralel olarak en kısa zamanda Süper Lig şampiyonluğu yaşamamız lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Basaksehir Projesi yolunda…AKP endeksli Ankaragucunu vitrin takimi yapacaklar…Genclerbirligine haksizlik yapiliyor.

1 Beğeni

Eryaman’da, Yenikentte açıkcası evime yakın. Buna rağmen ben 19 Mayısın bitip, orada oynamamız taraftarıyım. Merkezi yer daha iyidir, herkesin ulaşabileceği.

1 Beğeni

Ankaragücü için ve Ankaragücü’n sevenlerin gerçekten işi çok zor. Ülke siyaseti tamamen ahlaksız bir popülizm üzerinden yapılıyor. Rantın oy ve güç karşılığı siyasi iktidarın bir politika aracı olarak il il, ilçe ilçe, köy köy bölüştürüldüğü bir düzenin içindeyiz. Ankaragücü de Ankara’nın en kalabalık taraftar kitlesine sahip olarak, bu çirkin siyasetin malzemesi edilmeye çalışıyor çoğu zaman… iktidar her yerin en kalabalık ahalisine oynamayı seviyor. Ankaragücü taraftarlarının çoğu, bu siyasetin ürettiği günlük basit kazanımlarından takımlarının faydalanması, hatta bir kısmı bunlardan bireysel olarak nasiplenmek için sesini çıkarmasa da; Akaragücü’nün maruz kaldığı bu kültürel gasp, 7-8 yaşımdan beri futbol dünyamın bir parçası olmuş bu güzel camia için gerçekten üzülmeme sebep oluyor. En çok Ankaragüçlülerin her dönemde bu olanlara karşı bir tepki verememesine üzülüyorum. 80lerde Kenan Evren, 2000lerde Melih Gökçek ile başlayıp AKP’nin diğer öğeleri tarafından sürdürülen bu çirkin kültürel gasp, güzel Ankaragücü forması üzerinde çirkin lekeler bıraksa, biz biliyoruz ki tüm bu olanlar bu güzel camianın değil, bu leş siyasi kültürün suçu. Kenan Evren öldü, Melih Gökçek kapı dışarı edildi, AKP yakın gelecekte Türk siyasi tarihinin çöplüğüne gömülecek, Başakşehir adında bir kulübün adını 10 sene sonra unutacağız ama Ankaragücü daima yaşayacak. Belki alt lige düşecek, belki yine ekonomik sorunlarla boğuşacak, ancak ne olursa olsun Ankaragücü ismi ve tarihi Kenan Evren’den de, Melih Gökçek’ten de, Akp’nin proje takımlarından hatta kendisinden ve siyasi liderinden de çok daha gerçek köklü… Ankaragücü camiası keşke bunun farkında olsa da, bu geçici güçlerin oyuncağı olmaya karşı gür ve güçlü bir ses çıkarabilse… Bunu Melih Gçkçek’e karşı yaptılar, unutmamak lazım

Bizim için de Ankaragücü ismi üzerinden eleştiri yapmaktansa, olanları, olayların aktörleri üzerinden konuşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü Ankaragücü hepimiz için çok değerli.

2 Beğeni

Bu stad tamamlanınca bizim burada oynayacağımız kesin mi? İçimden bir ses bizi Yenikent’te bırakacaklar diyor.

Milli basinda bugun yer alan habere gore Eryaman stadi icin Sogut Insaat tum uzerine duseni Ankaragucu Besiktas macina yetistirecek ve stad Ankaragucu Besiktas maciyla acilacak…

Stad Ankaragucunun degil ve Bakanliga devredildi O yuzden Genclerbirliginin bu stadda her hakki mevcuttur.

2 Beğeni

Tabi ki biz de oynayacağız. Ankaragücü yönetiminin bir konuda hakkını teslim etmek lazım, konu Gençlerbirliği olduğunda şu ana kadar çok saygılı davrandılar. Sene başımda Melih Gökçek stadı terk etmemiz için bizi hedef gösterdiğinde, Ankaragücü yönetimi “Gençlerbirliği de bu şehrin takımı, onlardan böyle bir şey talep edemeyiz” diye açıklama yapmışlardı. Tanıdığım gördüğüm Anlaragüçlüler de iki takımın beraber bu statta oynamasına sıcak bakıyorlar.

4 Beğeni

Bizim yönetimden daha çok sahip çıkıyorlar demek
:joy::joy::joy:
Ben başgan ın sesini hiç duymadım seçim konuşmasından bu yana
Ne oynanan topla ilgili
Ne destad sorunları ile ilgili
Ne de at yarışı tüyoları ile ilgili

Tamam ilgisi yok takıma hiç değilse tüyo verseydi iyiydi (!)

Aman Ümitçiğim, böyle gayet iyi… :blush:

1 Beğeni

eryaman birkaç sezon yeni evimiz olur.
sonrasında yeni yapılacak stada muhtemelen ankaragücü geçer.
eryaman da bizim daimi evimiz olur.
benim tezim bu.

favorim ise her zaman dediğim gibi sanayinin-tozun toprağın içindeki ostim stadıdır :slight_smile:
tribünler sahanın dibinde, kale arkasını da kondurdummu süper bir stad.

2 Beğeni

Ah ahhh…
Diyorum maç öncesi moralleri bozmuyorum :smiley:

1 Beğeni

aslında biz ostim de ankaragücü eryaman da oynasa o da ayrı bir kavram kargaşası :slight_smile:

ankaragücü nün taraftar yapısı zamanla -semtin etkisiylen- ayağa kalkmayan beşiktaşlıdır’a dönüşürken bizim tarftar profili "hakem noluyu oran buran oynuyo"ya doğru evrilebilir …:sunglasses:

1 Beğeni

Yeni stadta da tellerin arkasında izleyeceğiz.
Yeni standların tamamı telsizken başkente uygun görülen yine teller arkasında maç maalesef.

Ankaragücü tribün liderleri ile konuşularak bu sorun cozulebilirdi diye düşünüyorum.

1 Beğeni