Eryaman Stadı

Eryaman hapishane gibi de olsa çok önemli değil.
Ostim keşke sadece bizim olsa(ydı)
:tired_face::sleepy:

1 Beğeni

Stadın inşaat durumunu takip edemiyorum, varsa bilgilendirme yapabilir mi? :slight_smile:

Medyaya kapattiklari soyleniyordu o yuzden guncellenme alamiyoruz diye dusunuyorum.

Ankaragucu BJK macina yetisecek dedikodulari vardi AMA sanirim taraftara biraz tranquilizer recetesi niyetineydi o haber.

Abi twitterda kerem bilici diye bir hesap düzenli paylaşıyor durumu bir bakınız😁

Meslek aslen Network Guvenlikcisi olunca sosyal medya yasagi koymus durumdayim kendime.

Cagin gerisinde kendimi daha guvende hisseden pedantik bir obsesif tip sekli cizmekteyim:)

İnşaat bayağı hızlı ilerliyor gibi… Ankaragücü - Beşiktaş ve Gençlerbirliği - Kardemir karabükspor maçlarına yetişmese bile ondan sonraki iç saha maçlarına yetiştirilebilir.

Turkiyede hicbirsey icin nefesimi tutmamayi yeniden ogrettiler son 10 yilda

Gelecek sezona yetişse iyi.
O da şehir dışında çok farkı olacak mı emin değilim :slight_smile:

Ligin ikinci yarısına yetişse bile iyi olur bence

Bu tempoyla devam ederlerse ikinci yarıya çok rahat yetişir diye tahmin ediyorum Serkan.

Eryaman Stadı’nın Yenikent Stadına üstünlüğü, metro durağının yanında olması Ümit. Hiç araç kullanmadan metroyla ulaşılabiliyor. Batıkent’ten sonra 4-5 durak…

2 Beğeni

Stat meselesi enteresan bir hale geldi. Bu iş gerekirse bizim dezavantajimiza sonuclansin ama Gençlerbirliği’nin bagimsiz kimligine zeval gelmesin.

“Ülkede herkese belediyeler yardım ediyor” “vergi borçları herkesin siliniyor” diyerek durumu normallestiren, siyasi ilişkilerle edindikleri kazanımları sanki kendi emeklerinin karisiligiymis gibi görüp, Ankara’nın diğer takımlarına üstten bakanlar da kendi camia kimliklerini -geçmişte de sıkça gördüğümüz gibi- belli bir istikamette pekiştiriyorlar. Tercihleri bu ise, bir lafım olmaz. Ama sonra niye bize “belediye takımı” diyorsunuz derken de iki kere değil on kere düşünsünler.

2 Beğeni

Herkes belediye herkes hükümet takımı gibi oldu. Yetkililerden anlayış bekliyoruz, ayırt etmek zor oluyor. Bir kuruş da yardım yapsalar sona belediyespor ekini eklemeleri sağlıklı olabilir. Yoksa sonra herkes kendini Gençlerbirliği gibi bağımsız sanıyor, olmuyor.

Bu konuda rahatım. Eryaman Stadı ile ilgili bir ortaklık olursa yine kira/elektrik/ısıtma/kırılan koltuklar gibi ücretleri ödeyerek “haddinizi bilin” aşamasından “kardeş kulüp” unvanına terfi edeceğiz. Şimdiki rüzgara çok aldırış etmiyorum.

2 Beğeni

30 sene once Stad kavgasimi vardi? Koltuklar kavgasimi?

Kimlik yaftasini bir takimin sirtindan sokmesi icin 2.igde 4 sezon gecirmesi 150 milyonda borc odemesi gerekmedimi?

Bugun sirtini dayadiklari Olusumun belediye baskani degilmiydi o 150 milyonu eski baskan bozuntusuyla gizli ittifak yapip kavga edermis gibi ortam olusturup kulubun uzerine boca eden?

O zaman sirtini dayadiklari kisi yine ayni siyasi kurulusun Reisi degilmiydi Basbakan koltugunda?

37 senede pasa takimi olmaktan ozgurluge terfi ettik diye sevinirken simdi birilerinin proje takimi olmayi kendimize yedirmenin gururundanmi bahsedelim?

Ben Ankaraliyim once…Sonra Ankaragucluyum Alkaraliyim.

Namus Haysiyet Saygi kavramlari nerede gecerliyse oradayim.

Kirliden logo olmaz…Sonra 37 sene daha yikarsin cikmaz o pislik.

Metroya o kadar yakın olduğunu bilmiyordum.
Ben yine de Ostimciyim :grinning::love_you_gesture:

bende ostimciyim…
saha zemininin çok güzel olduğunu duydum. trübünlerini de biz yaptırırız artık. bu gibi durumlarda üçü beşi aramak çok daha önemli şeyleri kaybettirir…

2 Beğeni

Genclerbirligi kucuge vs aza razi olmamali. Ostimi verseler 2 senede tam bir alkara mabedine donusecektir eminim ama bu eryamanda bulunan hakkindan vazgecmesi ikinci kulup olmayi Kabul etmesi demektir .

2 Beğeni

Eryaman stadı çok güzel oluyor, Eryaman nüfusu da kalabalık. Şehirden uzak olduğu için orada yaşayanların maçlara geleceğini düşünüyorum. Ostim şehrin ve sanayinin içinde kaldığı için tribünün kalabalıklaşması eryamana göre daha zor. Ayrıca Eryaman’daki stadın modern olacak olması, izleyen konforunun yüksek olacak olması büyük avantaj. Bu nedenle eryamandan vazgeçemeyiz.

1 Beğeni

Bu sene başındaki Yenikent’te oynayıp oynayamama ve şimdi Eryaman kimin olacak, ismi ne olsun gibi tartışmalardan ikinci takımım olarak gördüğüm Ankaragücü’nden soğumaya başladım gitgide. Daha doğrusu armayı, formayı hala seviyorum ama bu taraftarların balık hafızası, vefasızlığı, bencilliği beni üzüyor. Bunların birkaç kişinin bireysel düşüncesi veya ateşli, genç insanlar tarafından yönetilen birkaç sayfadan çıktığını düşünüp yok saymaya çalışıyorum. Arada şu tweet’teki gibi akl-ı selim mesajlarla da karşılaşıyorum ve mutlu oluyorum.

https://twitter.com/CoskunK06/status/1064257169258934272

Sadece Ankaragücü taraftarı değil bizim taraftarlardan da fütursuzca karşıya sallayanlar oluyor. Ama ben bizimkilere biraz hak veriyorum. Ben Kenan Özer’in Tuzlaspor’a attığı golde ağlamış bir insan olarak şunları hissediyorsam Ankaragücü’ne yakınlık hissetmeyen arkadaşların böyle düşünmeleri normal.

Gittiğim Ankaragücü maçlarında Gençlerbirliği atkımı takardım bazen. Ankaragücü şampiyon olurken de Gençlerbirliği maçlarına Ankaragücü atkısıyla gelirdim. Şu pozisyonda bunu yapsam biri laf eder mi diye düşünmeye başladım ve bunu düşünmem bile bu iki takımın taraftarının ayıbı.

Konuyla alakası biraz koptu ama bunları dile getirmek istedim.

7 Beğeni

Gecen sezonu hatirlayin Yonetimi istifaya cagiran maraton kalabaliginin yarisi sari lacivert formaliydi pankartlarin bir ucundan tuttular. Tribunleri doldurdular.

Genclerbirligi taraftari kalitesini bozmaz diyoruz sonra cikip burada cikolataci amcanin mirasini kirletmeyin de diyoruz.

Kisacasi iki guruptanda AZ yumurta yemis ideal gerizekali cikmasina engel olamayiz vs bunuda kalkip tum taraftarlara ve kuluplere yamayamayiz.

2 hafta oncesine kadar Ankaragucu Genclerbirligi tesislerini kullanmadimi?

Bu ahmak tayfasindan yaka silktik yillardir bir daha hortlamasinada izin veremeyiz.

Sagduyuya cagirmaya devam

3 Beğeni

Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarı sıfatıyla birer kanaat önderi havasında sorumsuzca ne kadar kin, nefret, düşmanlık duyguları varsa açığa vuran, kibirlerinden yanlarına varılamayan, Ömer Seyfettin’in “Diyet” hikâyesini hatırlatırcasına iyilikleri başa kakan, tahrikçi, tehditçi, küfürbaz, ezik Twitter ve Facebook ukalalarının sağduyulu taraftarları ve sessiz çoğunluğu birbirine düşman etme çabaları boşunadır. Buna güçleri yetmez.

Geçen gün Vedat Milor’un, eşine terbiyesizlik yapan bir kişiye verdiği cevapla bitireyim: “Neden bu kadar kötüsünüz?”

2 Beğeni