Eryaman Stadı

stad meselesi iyicene baydı da baydı… koskoca ankaralı sporsever camia siyasetin oyuncağı oldu en nihayetinde. olması gereken ise; zemini, soy. odaları, kulübeleri iyi olan butik stad idi.

şairin dediği gibi:
nyleyim eryamanı, neyleyim emir ateşi, barnebauyu… falan.
içinde kulübe benzer kulüp olmayınca…

1 Beğeni

Bu konuda hem böylesine sahipsiz olduğumuz için kızgınım. Sahipsizliğimiz yalnızca bu konuda değil, Hatay’da maç yapmak zorunda bırakılışımızdan tutun da, saha dışı kıyas konusu olduğumuz her konuda, saha içinde de hakemlerin tavırlarında ve yaklaşımlarında dahi net olarak hissediliyor.

Bir yandan da sebebini tam anlamadığım bir gurur var. Bundan on yıl sonra, şu düzen normalleştiğinde bugünleri hatırlayacağız ve hatırlatacağız. Bugünleri kimseden yardım dilenmeyen, kimseye biat etmeyen bir camia olarak geçirdiğimizi, Gençlerbirliği’nin Gençlerbirliği yapanın bizi de Gençlerbirlikli yapanın bu olduğunu gururla söyleyeceğiz. O nedenle, kimseden bir şey istemeyelim de bir maç daha Yenikent’e gidelim, hiç sorun değil.

6 Beğeni

Aynı düşüncedeyim Serkan. Siyasetin ilgi alanından uzak olmak güzel. Yeter ki sahada siyasi müdahalelerle ezilmeyelim. Bunu da yapacak olan futbolcularımız. Çıkacaklar, iyi top oynayacaklar, maçtan kopmayacaklar, konstantrasyonlarını maç boyunca koruyacaklar, tüm potansiyellerini sahaya yansıtacaklar. Bu kadar…

Bu arada paylaşılan fotoğraflara baktım az önce, Eryaman Stadı’nın koltuklarını katlanır koltuk yapmışlar :slight_smile: Maçı izlerken ayağa kalktıktan sonra otururken koltuğu açmayı unutursanız yere yapışmanız kaçınılmaz.

1 Beğeni

kendi adıma inşallah alışabilirim bu stada.

Katlanan koltuk iyi olmus. 19 Mayista sabit koltuklar eski betonlar uzerine monte edilmisti secenek yoktu.

En azindan ayakta durmayi taraftarlik sananlar uzerine basip berbat etmezler.

Cekirdek yasagida gelmeli yeni stadda…

Abi çekirdek bizim kırmızı çizgimiz!
Etme eyleme… :joy:
Konya Stadına alınmayan çekirdekler halen gece rüyama girer…

Ayakta maç izlemek kişisel tercihimdir :sunglasses:

1 Beğeni

Ankara B.B Meclisi Ankaragücü adına önemli bir kararı aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Başer’in verdiği önergenin kabul edilmesiyle birlikte Eryaman Stadı’nın yanında bulunan Devlet Mahallesi İstasyonu’nun adı Devlet Mahallesi/ 1910 Ankaragücü oldu.

Bu gelişmeyi duyan Ankaragücü taraftarları, sosyal medya üzerinden verdiği mesajlarla alınan karardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yazik su koca sehirde zaten 1 tane Adam gibi stad var onuda resmen Hibe etme calismalari devam ediyor.

Ankaragucu taraftarinada sasiriyorum. Siyasilerin karsiliksiz birsey verdigini gormedim bir santim verirlerse 2 metreyle geri alirlar.

Aglayalimmi Gulelimmi bilemedik

Ben Ankaragücü’ne çok üzülüyorum. 1. Gerçekten siyasilerin keşfettiği bir değer oldukları İçin, 2. Ankaragücü camiası içinde bu tip popülist saçmalıklara aldanan, aldanmaya hazır kalabalıklar olduğu İçin… çocukluğumda ben bir İstanbul takımı tutarken babamla en fazla Ankaragücü maçlarına giderdik, o nedenle benim için yeri ayrıdır. Çok zaman kızdığım da olmuştur ama böyle siyasetin oyuncağı olmasına hem kızıyorum hem üzülüyorum.

Stad nefis olmuş
Sahaya çok yakın
İzleme keyifli.
Umarım güzel maçlar olur beraber

Stat çok güzel olmuş. Ancak stat çevresine girmenize rağmen tribünlere ulaşmak zulüm. Stadı tavaf etmeniz gerekiyor. Maç çıkışında da aynı durum söz konusu. Önümüzdeki haftalarda bu saçma sapan uygulamayı kaldırırlar diye umuyorum; ancak yetkililer hayatı kolaylaştırmak yerine genelde hayatı insanlara zehir etmek üstüne uygulamalar getirdikleri için her iç saha maçımızda stadı tavaf etmeye devam edeceğimizi düşünüyorum.

Stadın tam yanında metro istasyonunun olması çok güzel. Metroya erişiminiz varsa şahsi araçlarınızla stada gelmenize gerek kalmıyor.

Osmanlıspor maçında kapalı tribün çok kalabalıktı. Devre arasında yerimizi kaybetmemek için koltuktan ayrılmadık desek yeridir. Önümüzdeki maçlarda bu kadar kalabalık olmaz sanırım. Tribünden sahayı izlemek rahat ancak tribün sahaya çok yakın olduğu için bize yakın kenardaki korner çizgisi bölgelerindeki pozisyonları izleyebilmek için biraz öne sarkmak gerekiyor.

Bilet numaralarina riayet edilse yeni stadla birlikte…Kombineler bile koltuk numarali Avrupada o koltuk sezon boyu sizin…

Seneye çıkarsak maratona dönüşü düşünebiliriz.

2 Beğeni

Çıkmasak da düşünebiliriz?
Engel var mı? :grinning:

Stadı çok beğendim.
Tam bize göre olmuş.
Sahaya yakın olması başarılı.
:+1:

Genclerbirligi maclarida bu aksamki gibi olsun…15000 lik kalabaliklari ozledik.

1 Beğeni

Stada ilk Ankaragücü maçında ve akşam gittim. İçi güzel, dışarda keşif yapamadım.

Maraton konusu, sadece pankartımıza asacak yer bulmak için dahil maraton isterim. Gittiğimiz yer bereketleniyor bu arada

1 Beğeni

Ben de kapalıda çok sıkışık hissettim kendimi. Bir de kulübeye bu kadar yakın olmak bizi de ekstra geriyor galiba. Bence de seneye Maraton’a dönelim.

2 Beğeni

Beklenildigi uzere Gokcek aslen Osmanlispor icin yaptigi ( Sogut insaatin gercek sahibi oldugu kanisi yaygin) Eryaman Stadini Ankaragucu ve Genclerbirligine yar etmeme konusunda ozel iliskilerini kullanarak girisimde bulunmus.

Yenikent stadini zimmetine gecirdigi yetmedigi gibi simdi Eryamanin pesinde.

Bu girisim Genclerbirligi cikamasin Ankaragucu kume dussun girisimi olarak agzimda pis bir tad birakti.

Bu zata artik yeter diyecek bir kisiyi acilen aramaktayiz

Dus artik Ankaranin yakasindan arkadas…

Eryaman Stadı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin sezonun 2.yarısında maçlarını oynadığı stadyuma Osmanlıspor’da talip oldu.

Osmanlıspor Kulübü’nün lig maçlarını Eryaman Stadı’nda oynamak için başvuru yaptığı öğrenildi.

Kararın yarın TFF tarafından verileceği belirtildi. TFF, Osmanlıspor’un talebini uygun görürse Eryaman Stadı’nı 3 takım birden kullanacak. 3 takımın maçlarını sahanın zemininin nasıl kaldıracağı merak konusu.

Osmanlıspor yönetimi bilindiği gibi sezonun başında Ankaragücü’nün maçlarını Yenikent’te oynama talebine “Osmanlı Stadı’nın zemini kaldırmaz” diyerek itiraz etmişti. Sonunda da zeminde büyük sıkıntılar oluşmuştu.

Yenikent’in adını Osmanlı stadı yaptılar.
Kendi stadları var hala gözleri doymuyor.
Osmanlıspor, Osmanlı stadında oynamak istemiyor şimdi Eryaman’a sulanıyorlar.

Stad iyi güzel hoş kabul ediyorum.
Ama stad çıkışı polis bariyerleri ile kaplı her taraf!!
Metro durağı tam karşımda ama ufacık sıkışık bir yoldan tüm stadı dolanmak gerekiyor!
Stadı erken ve hızlı boşaltmak gerekirse istenmeyen sonuçlar oluşturacak ciddi bir tehlike oluşturmaz mı bu durum?