Gençlerbirliği 2020-21 Kadrosu

Kulüp Genel Müdürü : YOK
Sportif Direktör: YOK
Teknik Direktör: Mustafa Kaplan

Kaleciler:
Nordfeldt (Y)
Übeyd
Yasin

Sağ Bekler:
Mattias Johansson (Y)
Ömürcan Artan

Sol Bekler:
Halil İbrahim
Polomat (Y)

Stoperler
Zargo Toure (Y)
Diego Angelo (Y)
Salih Dursun
Ömer Alper
Arda
Metahan Mert

Defansif Orta Saha:
Mustafa Seyhan (İlker / flydutchman ekledi)
Piris Da Motta

İki Yönlü Orta Saha:
Soner
Furman (Y)
Murat Yıldırım

Ofansif Orta Saha

Sol Kanat Hücum
Ayite (Y)

Sağ Kanat Hücum
Candeias (Y)
Sefa
Rahmetullah
Mustafa Çeçenoğlu

Forvet
Stancu (Y)
Sio (Y)
İlker
Gökhan

Mevcut kadromuz şu anda böyle, kadromuzda 10 yabancı var. Hiçbir futblcuyu göndermeden 4 yabancı alabiliyoruz. Orta sahaya acil çok sayıda oyuncu almamız gerekiyor. Sağ Bek ve Sol Bek için altyapı oyuncuları zorlanabilir. Sol kanada etkili bir hücumcu almamız gerekiyor. Ben şöyle kabaca düşündüğümde,

Stoper eksiği için Altyapıdan oyuncu çıkarılabilir, zaten 3 stoperimiz var, Ömer Alper ile 4 olursa çok iyi olur.

Kanat bekleri için, sol kanada Polomat gönderilip aynı maaşla daha kaliteli bir oyuncu alınırsa, Halil İbrahim yedek için yeterli.

Sağ kanada kalırsa Erdem kaptanlık görevi ile beraber kalır. Erdem dışında da bir tane ilk tercih sağ bek ile anlaşılmalı ve yukarıda yazılanlardan en iyisi hangisiyse kadroya dahil edilmeli. Erdem kalmazsa, bir tane çok iyi sağ bek alınır ve iki tane en iyi genç kadroda istihdam edilir.

Orta sahaya en az 3-4 oyuncu takviyesi şart. Berat giderse yerine ayrıca iki yönlü bir orta saha alınmalı. Altyapıdan katkı vermeye hazır bir oyuncu mutlaka çıkarılmalı. Serdarcan kadroda olmalı, henüz sözleşmesi yenilenmemiş. orta sahaya yapılacak takviyeler, gelecek sene takımın nerede olacağını belirleyecek. Mats giderse yerine aynı maaşla çok kaliteli bir 10 numara alınabilir.

Sol hücum bölgesine bir tane takviye yapılmalı.

Forvete takviyeye gerek yok. Topu Sio ve Stancuya getirirseniz, onlar kaleye sokarlar. Sio giderse yerine bir takviye olabilir.

Polomat - Mats ve Berat giderse, 8 takviye; gitmezlerse en az 5 takviye gerekiyor bu takıma.

8 milyon avro bütçemiz var. Ben tahmini maaşları yazdım, yeni çıkarılan 20klık oyuncuların giderleri harcama limitimizden düşmeyecek. Teknik ekip masrafları ile beraber şu anki maaş ödememiz 5 M diyebiliriz. Dolayısıyla, yapacağımız 5 takviyeye 600 bin Avro maaş ortalaması vermemiz gerekiyor. Menajer giderlerini de ilk sene maaşından düşmemiz. Kesinlikle bonservis ödemememiz gerekiyor. Şu anda 600 bin avro maaşla çok kaliteli oyuncular bulunabilir, kulübün ince eleyip sık dokuması lazım. Trabzonsporun sol beki Filip Novak, Trabzonspordan 700 bin avro maaş alıyormuş. Ligin en iyi kanat bekiydi.

5 Beğeni

Berat’ın gideceğini dikkate aldığımızda bu bölgeye takviye şart yoksa topu ileri taşımak için kanat elemanları dışında alternatif geliştiremeyiz. Özhan ve benzeri analizciler bizi hemen çözer, işimiz zorlaşır.

1 Beğeni

Kulübün son paylaştığı kamp kadrosundaki üç ismi de ekledim.

Stoper: Kadir Enes Kıra
Defansif Orta saha: Mustafa Hüseyin Seyhan
Forvetler: Mehmet Can Güngör

2 Beğeni

twitter fenomeni arkadaşımız flydutchman yukarıya ek olarak

Mustafa Seyhan (defansif orta saha)
Kadir Enes Kıra (stoper)

Bu arkadaşların da kadroda düşünebileceğini yazdı.

1 Beğeni

aynı anda olmuş, ben baya atlamışım öyleyse, bu oyuncuları da ekliyorum editle listeye

2 Beğeni

Genç oyunculardan ciddi katkı veren her oyuncu, bizi 500 bin avro ekstra maaş ödemesinden kurtarır. Haydi cocuklar diyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Serkancığım eline sağlık. Sağbekte Erdem Özgenç’i unutmuşsun herhalde. Yoksa takımda görmek istemiyor musun? :blush:

Bence yabancı sayısını daha da indirmek lazım.

600 bin euro çok para artık. Limiti doldurmak zorunda değiliz. atiba ya bile 300b e nun lafı yapıldı adam 500b e ya oynayacak.

1 Beğeni

berat ı satarsak kadroyu baştan kur demek olur. zaten beratın ilerde kaptanlık la birlikte kalması gerektiğini düşünüyorum en az 2 yıl. rami sanırım formayı bu sefer alacak. arda rotasyona girebilir. Yeni gelen stoper hakkın da çok bilgim yok. bek gerekli. alt yapıdan bek çıkarabilirsek süper olur.

kanatlarımızın gücü hucum yönünden çok kötü. sio ya kanat diyemeyiz. dersinde, kendi diyemiyor. yaparda. kandeyaş rotasyon 11 takımda olabilir.

merak ettiğim şey rami özellikle sese gittikten sonra asıl rolü 10 ya da ofansif ortasaha olarak 11 e girebilir mi? kanat olarak da mes
zela olarak da oynar. nobre nin bu çocuklara rol kazandırması gerekiyor.

nobre yi tararken bu önemli bir kriter olacak benim için çünkü genç oyuncular üstünde etkisi baya var gözüküyor. görevini de bu nedenler baya etkilemiştir.

ilker forvette alternatif olur mu. sio kimya bozukluğuna devam edecekse, yollar ayrılsın para kazanabiliyorsak iyi olur. kendisi klas oyuncu ayrıca. gelecek sene en azından başka takımda kontrat kapmak istiyorsa kendi için değil takımı için oynaması gerektiğini takımın o zaman çok iyi bir parçası olabileceğini de bilmesi gerekiyor.

Stancu nun heykeli dikilsin. eğer atiba nın dikeceklerse.

3 Beğeni

Abi henüz imzalamadıkları için yazmadım.

Serdarcan’la da imzalamadılar ama Serdarcan antrenmanlara çıkıyor. Yani imzalanacağı çok belli.

1 Beğeni

Ben Erdem Özgenç kaldı diye bir haber görmüştüm. Demek henüz kesin bir şey yok.

1 Beğeni

Mats ve Van Beijnen takımdan ayrıldığı için kadrodan çıkarıldı. Böylece mevcut yabancı sayımız da 8’e düşmüş oldu.

1 Beğeni

Mevcut 8 yabancı için söylenebilecek bir şey yok. Polomat da giderse daha iyi olur diyebiliriz belki. Şimdi önemli olan önümüzdeki sezon uygulanacak yabancı kısıtlamasına en uygun durumu nasıl yakalayacağımızda. Limitler o kadar düştü ki boşa harcayacak kuruşumuz yok. Bu halde Yolunda AŞ kurmaya çalışmak ise intihar olur zaten. Bundan sonra yapılacak iş, çalışıyormuş gibi görünmek değil, gerçekten çalışmak, çalışmak, çok çalışmak. Takım ruhu oluşmasına, oyuncuların birbirleriyle kaynaşmalarına, fiziksel, teknik, ruhsal, mental ve oyun zekası olarak gelişmelerine katkı sağlamak. Nobre, kişiliği, tecrübesi, futbol bilgisi ve anlayışı ile bu konuda iyi işler çıkarabilir gibi geliyor bana.

Hadi hayırlısı diyelim. :blush:

2 Beğeni

Takımdan ayrılanlar listesine Polamat’ı da ekleyebilirsin Serkan.

Erdem’i sağ beklere ekle, soldan Polamat’ı düş.
Böylece Halil İbo o bölgede krallığını ilan etmiş oldu.

2 Beğeni

Polomat’la Troyes ilgileniyor diye haberler vardı gardaşım, kesinleşti mi yoksa? :blush:

Bu arada biraz önce çıkan haberlere göre Erdem Özgenç de ayrılmış.

Dedik ama bu bir temenni olarak kaldı. Erdem’i de listeden düşebilirsin Serkan.
Ömürcan ve Rahmi Can dışında sağ bek gözükmüyor. Onlara da tahmini yazmışsın.

2 Beğeni

Kadronda üç sağbekin var ve sezon sonunda üçünü de gönderiyorsun. Bizim kulüpte kadro mühendisliği böyle bir şey işte gardaşım. :blush:

İki genç sağbek ile Malatyaspor’dan gelen Özer uzun zamandır oynayanlardan memnun olmadığımız o bölgede güzel işler yaparlar inşallah.

1 Beğeni

Beş dakikada değişiyor bütün işler, şimdi tepeye sportif direktör mustafa kaplan yazmam gerekecek :slight_smile: Kesinleşenleri yazıyorum abi, kulübün açıklamasını bekleyeceğim transferler için :slight_smile:

1 Beğeni

Tam transfer dönemi… :blush:

2 Beğeni

bu tam sosyal medyalık olmuş abi, ateşledim

1 Beğeni